top

Gabel

Gabel to włoska marka zajmuje się projektowaniem kijów od 1956 roku. Producent ten posiada w ofercie zarówno kije trekkingowe, narciarskie, do biegania i nordic walking. Marka Gabel to tradycja i niezawodność.

Trekkingowe kije Gabel to niezawodność w terenie.

Przemieszczanie się z kijami trekkingowymi zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników wędrówek, nie tylko w górskim terenie. Ich używanie pozwala odciążyć kręgosłup, a także zapewnia wsparcie na trudniejszych fragmentach szlaków. Całość wyśmienicie spisuje się w czasie trekkingu z cięższym plecakiem, ale pozwala również sprawniej pokonywać kolejne kilometry również bez obciążenia. Kije Gabel są projektowane w taki sposób, aby jak najlepiej podołać trudom długiej wędrówki.

Możliwość dopasowania modelu do aktywności

Najbardziej wszechstronne aluminiowe kije trekkingowe charakteryzują się wysoką trwałością. Dla wszystkich użytkowników, dla których priorytetem jest waga, przygotowano ultralekkie kije karbonowe. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału prawie nie zauważysz ich w bagażu. Wszystkie modele są wyposażane w dopracowane systemy blokowania, które pozwalają na precyzyjne ustalenie wysokości w zależności od terenu, pewnie trzymając ustalony wymiar nawet w zmiennych warunkach pogodowych. Niezwykle istotne są także takie szczegóły, jak optymalnie wyprofilowane uchwyty na dłonie czy szerokie paski z możliwością szybkiej regulacji długości. Dzięki nim nawet wielokilometrowe marsze są czystą przyjemnością. Takie podejście do każdego produktu sprawia, że kije Gabel cechują się wysoką niezawodnością oraz maksymalną wygodą użytkowania.