top

Extremities

Extremities to marka powołana z potrzeby zabezpieczenia osób w czasie aktywności fizycznej w zimnie. W jej ofercie znajdują się cienkie rękawiczki docieplające, wodoodporne modele z membraną i rękawice ocieplane.
13
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę

Extremities – niezbędne dodatki do odzieży górskiej i turystycznej

Extremities to marka specjalizująca się w produkcji takich elementów odzieży górskiej i turystycznej, jak rękawiczki, czapki, czy kominiarki. Choć sama nazwa narodziła się w 1991 roku, to doświadczenie tworzących ją osób sięga aż 1980 roku, od którego to produkty dla miłośników wypraw i turystów powstawały pod marką Wild Country. Przez te wszystkie lata Extremities dokonało wielu przełomów na rynku outdoorowym. W połowie lat osiemdziesiątych powstały pierwsze na świecie łapawice górskie wyposażone w membranę GORE-TEX® oraz podklejane szwy. W 1995 roku marka wprowadza na rynek rękawice wyposażone w wiatroodporną membranę Windstopper®, a także modele polarowe. Rok później pojawia się pełna kolekcja specjalistycznych, górskich rękawic GTX. To modele przeznaczone dla wspinaczy, narciarzy i skialpinistów. Kolejne lata to rozszerzanie oferty i kolejne modele w poszczególnych kolekcjach. W 2007 roku marka Extremities wprowadza w wybranych modelach syntetyczną ocieplinę PrimaLoft®. To doskonałe rozwiązanie w modelach przeznaczonych na bardzo niskie temperatury.

Oferta marki Extremities została podzielana na kilka kolekcji, które są idealnie dopasowane do potrzeb użytkowników. W zależności od tego jaką aktywność uprawiają, marka Extremities przygotowała dla nich specjalną ofertę. Idealne rzeczy znajdą dla siebie miłośnicy wędrówek i trekkingu w terenie. Cechują się one maksymalną trwałością, aby bez problemu wytrzymały użytkowania na wielu kilometrach szlaków. Kolekcja górska i ekspedycyjna zawiera modele przygotowane na ekstremalne warunki, zarówno jeśli chodzi o niskie temperatury, jak i pokonywany skalisty teren. Osobna propozycja akcesoriów odzieżowych została przygotowana przez markę Extremities dla miłośników jazdy na rowerze. To modele, które świetnie sprawdzą się podczas długich godzin spędzonych na siodełku. Dla miłośników narciarstwa przygotowano czapki i rękawiczki zapewniające ponadprzeciętną izolację od niskich temperatur. Grube modele wyśmienicie sprawdzą się w czasie mrozów na zaśnieżonym stoku. Najlżejsze modele są przeznaczone dla miłośników biegania w niższych temperaturach. To idealne wyposażenie zarówno na trening, jak i na zawody.

Szeroki wybór wysokiej klasy rękawic Extremities

Firma Extremities wyspecjalizowała się w projektowaniu różnych typów rękawiczek. W jej ofercie znajdziemy zarówno modele pięciopalczaste, łapawice, jak i rękawiczki bez palców. Obecnie w ofercie znajduje się wiele modeli takich, jak między innymi ultralekkie rękawiczki sprawdzające się jako docieplenie, umiarkowanie ciepłe rękawiczki biegowe czy zimowe modele górskie, które oferują kompleksową ochronę dłoni przed zimnem i wilgocią. Wśród tych ostaniach wydzielono osobne modele przeznaczone do trekkingu, wspinaczki, a także linię narciarską. W ofercie pojawiają się rękawice z możliwością odsłonięcia palców, które pozwalają na zachowanie doskonałej chwytności i wyczucia sprzętu. Modele te świetnie sprawdzają się w przejściowych porach roku. Dla wszystkich osób poszukujących skutecznej ochrony dłoni przed zmarznięciem, najlepszym wyborem będzie marka Extremities. Rękawice o różnej budowie i użytych materiałach pozwolą idealnie dobrać model do uprawianej aktywności tak, aby zapewnić optymalną temperaturę, chwytność oraz zabezpieczyć przed niesprzyjającymi warunkami. Przez cały czas firma wprowadza nowe rozwiązania technologiczne i poszerza asortyment. Dzięki temu w jej ofercie znalazł się pełen wybór rękawiczek zimowych, a także wysokiej klasy ochraniacze przeciwśnieżne oraz czapki.

Akcesoria górskie i turystyczne Extremities

Oprócz wysokiej jakości rękawic w ofercie marki znajdują się również inne dodatki niezbędne w czasie przemierzania górskich szlaków. Wśród nich na pewno warto wyróżnić stuptuty GORE-TEX®, które oferują fenomenalne połączenie ochrony z wysoką oddychalnością. Szczególnie docenią je turyści i i alpiniści przemieszczający się w górach zimą i w przejściowych porach roku. Dostępne są również modele wykonane z tradycyjnych materiałów. Produkty Extremities obejmują również takie elementy ekwipunku, jak czapki czy kominiarki. Lekkie modele doskonale sprawdzają się w chłodniejszej części roku. Wszystkie one doskonale uzupełniają techniczną odzież, zapewniając organizmowi optymalne warunki do aktywności. Niezależnie od tego czy uprawiasz trekking, wspinaczkę, czy narciarstwo, w naszej ofercie z pewnością znajdziesz w pełni dopasowane do Twoich potrzeb produkty marki Extremities. Wysoka jakość zastosowanych materiałów w połączeniu z precyzją wykonania przekładają się na wysoką trwałość i wysoką funkcjonalność każdego z nich.

Extremities – popularne kategorie

Rękawiczki narciarskie Czapki Extremities Rękawice narciarskie Extremities Rękawice GORE-TEX Extremities Rękawice skiturowe Extremities
Rękawiczki biegowe Extremities Rękawiczki do smartfona Extremities Rękawiczki softshell Extremities Rękawiczki polarowe Extremities Czapki termoaktywne Extremities
Czapki zimowe Extremities Łapawice Extremities