top

Dolomite

Dolomite do doskonale znane obuwie górskie i turystyczne, które świetnie sprawdza się na szlakach całego świata. Sprawdź szeroki wybór butów górskich oraz outdoorowych online i wybierz model dla siebie!

Zobacz jako Siatka Lista

46 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

46 Produkty

na stronę
Wyczyść

Dolomite to lata doświadczeń

Ponad sto lat w branży obuwniczej to doświadczenie, obok którego trudno przejść obojętnie. Przeszło wiek temu pierwsze buty włoskiej marki opuściły mury fabryki. Przez cały późniejszy okres obuwie Dolomite było cenione przez kolejne pokolenia eksploratorów gór. Powstające w sercu Dolomitów buty doskonale łączyły w sobie włoski styl, wytrzymałość oraz perfekcyjne wykonanie najdrobniejszych szczegółów. Każdy nowy model, był inspirowany pięknem otaczających gór, ale jednocześnie maksymalnie funkcjonalny, aby zapewniał w nich wysoką niezawodność. Obuwie było jednocześnie wyrazem szewskiej pasji i zamiłowania do pięknego obuwia. Tak jest do dziś, kiedy to marka Dolomite nieustannie wprowadza na rynek kolejne rozwiązania. Jej szeroka oferta obejmuje obecnie nie tylko buty górskie, ale także lżejsze, turystyczne modele, a także całkiem pokaźną kolekcję obuwia lifestyle.

Marka rozpoczęła produkcję obuwia już w 1897 roku. W 1954 roku włoska ekspedycja zdobywa K2 w Karakorum używając obuwia włoskiej marki. Jest to potwierdzeniem najwyższej jakości butów, ale również kunsztu tworzących ją szewców. Do dzisiaj bowiem tylko najbardziej znane marki obuwnicze mogą poszczycić się posiadaniem w swoich kolekcjach obuwia wysokogórskiego, w którym można zdobywać najwyższe szczyty świata. W 1960 roku szwajcarska ekspedycja staje na wierzchołku Dhaulagiri, ponownie wykorzystując włoskie obuwie. W 1966 buty Dolomite były używane w ekstremalnych warunkach podczas wyprawy ana Grenlandię. W 1976 roku obuwie jest używane na wyprawie na Fitzroy w Patagonii. Wszystkie te wydarzenia przyczyniły się do popularyzacji marki wśród wszystkich miłośników górskich wypraw. Obecnie zróżnicowane obuwie Dolomite sprawdza się nie tylko w czasie ekstremalnych wypraw górskich, ale również podczas łatwiejszych wycieczek, a nawet codziennych obowiązków. Buty włoskiego producenta łączą obecnie w sobie kilka cech: wysoką jakość, komfort, doskonałe właściwości użytkowe i niepowtarzalny włoski styl.

Zróżnicowane rodzaje butów Dolomite

Obecnie w kolekcji włoskiego producenta znajdziemy cały przekrój obuwia outdoorowego. Ofertę podzielono na dwie główne serie. Pierwszą z nich jest Dolomite Performance. To buty o typowo górskim oraz turystycznym charakterze, które doskonale sprawdzają się w czasie wypadów w teren, zarówno ten łatwiejszy, jak i trudniejszy. Wśród nich z pewnością wyróżniają się zaawansowane buty wysokogórskie, które powstają na bazie długoletniej tradycji przygotowywania obuwia dla ekspedycji wysokogórskich. Niezwykle popularne są też wysokie buty trekkingowe oraz lekkie buty podejściowe. Pozwalają one na pokonywanie kolejnych kilometrów górskich szlaków, a także precyzyjne poruszanie się po trudniejszy drogach. Włoski producent nie zapomina tez o turystach wybierających nieco łatwiejsze szlaki. Buty hikingowe zarówno z wysoką, jak i niską cholewką zapewnią wysoki komfort na łatwiejszych trasach.

Drugą serią obuwia Dolomite jest Lifestyle, a więc buty inspirowane górskim dziedzictwem marki, jednak przeznaczone do codziennego użytkowania, również w terenie miejskim. Często ich wygląd nawiązuje do obuwia górskiego, jednak w tym przypadku większy nacisk kładziony jest na komfort oraz amortyzację. Lżejsze materiały sprawiają, że buty świetnie sprawdzają się w pracy, szkole czy na uczelni. Oczywiście wiele rozwiązań, które wyśmienicie sprawdziły się w obuwiu górskim jest następnie stosowanych również w butach typu Lifestyle.

Włoski styl butów Dolomite i nowoczesne technologie

W obuwiu tego producenta można doskonale poczuć rękę włoskich specjalistów od produkcji obuwia. Wiele modeli stawia na klasyczne rozwiązania. Cholewki wykonane w całości z najwyższej jakości naturalnej skóry gwarantują wyjątkowe właściwości użytkowe. Odpowiednio pielęgnowane obuwie wykonane z tradycyjnych materiałów może służyć na wyprawach przez wiele lat. Dodatkowo klasyczna stylistyka, w tym szczególnie buty wykonane z jednego kawałka skóry są szczególnie chętnie wybierane przez miłośników trekkingu. W dużej ilości butów klasyczne rozwiązania konstrukcyjne są łączone z nowoczesnymi technologiami. Znaczna część modeli obuwia Dolomite jest wyposażana w wodoodporną membranę GORE-TEX®. Gwarantuje ona perfekcyjne zabezpieczenie przed deszczem czy śniegiem. Jednocześnie zapewnia oddychalność, dzięki czemu buty doskonale sprawdzają się w zmiennych warunkach pogodowych. W wielu butach pojawiają się także nowoczesne materiały syntetyczne, które zapewniają lekkość, a jednocześnie są bardzo wytrzymałe. Z pewnością w ofercie marki Dolomite każdy miłośnik górskich szlaków oraz łatwiejszych ścieżek znajdzie model optymalnie dopasowany do swoich potrzeb.