top

Deuter Śpiwory

Śpiwory Deuter to wysoka niezawodność podczas wyjazdów pod namioty. Świetnie sprawdzą się podczas trekkingu w górach i rodzinnego wyjazdu na kemping. W ofercie modele na zimę i lato, puchowe i syntetyczne.
Zobacz jako Siatka Lista

31 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

31 Produkty

Wyczyść

Śpiwory Deuter dla turystów i na ekspedycje

Niemiecki producent ekwipunku turystycznego to popularna marka cechująca się świetnie zaprojektowanymi i wytrzymałymi produktami. Produkowane przez niego śpiwory cieszą się duża popularnością wśród turystów i podróżników dal których liczy się niezawodność i wysoka jakość wykonania. Śpiwory Deuter to gwarancja wygodnego snu o każdej porze roku. W ofercie znajdują się bowiem niezwykle cienkie śpiwory na lato, które zajmą minimalną ilość miejsca w bagażu. To kompaktowe modele wybierane przez minimalistów, a także miłośników wypraw rowerowych. Znakomicie sprawdzają się też podczas nocowania w schronisku. Cieplejsze modele wyśmienicie spiszą się od wiosny do jesieni, w nieco niższych temperaturach. Najwięcej ciepła oferują modele puchowe śpiwory na zimę. Doskonały izolator skutecznie odgrodzi od panującego na zewnątrz mrozu. W śpiworach Deuter stosowane są ponadto wytrzymałe materiały zewnętrzne, dzięki czemu doskonale spisują się one w terenie i mogą służyć podczas wielu wyjazdów pod namioty, wypraw trekkingowych czy górskich wspinaczek.

Puchowe śpiwory Deuter

Puch jest najlżejszą i najskuteczniejszą ociepliną stosowaną w śpiworach. Ten naturalny materiał posiada niedoścignione właściwości izolacyjne. To właśnie dlatego z puchu powstają najwyższej klasy śpiwory wybierane przez doświadczonych podróżników i miłośników gór. Wśród śpiworów puchowych przeważają ich dwa rodzaje. Zimowe śpiwory Deuter to modele przygotowane na najcięższe mrozy. Duża ilość najwyższej jakości puchu oraz specjalny kształt wewnętrznych komór skutecznie ograniczają ucieczkę ciepła w czasie snu. Podobnie działają listwy termiczne wzdłuż zamka czy idealnie dopasowany do głowy kaptur. Drugim rodzajem śpiworów są ultralekkie modele na cieplejsze pory roku, w których głównym priorytetem jest zagwarantowanie jak najmniejszych rozmiarów i możliwie niskiej wagi. Zastosowanie tylko niewielkiej ilości puchu sprawia, że pomimo tego iż można je spakować do niedużego pokrowca, to i tak zapewniają odpowiedni komfort termiczny.

Deuter śpiwory z syntetycznym wypełnieniem

Choć syntetyczne wypełnienie nie posiada tak wysokich właściwości izolacyjnych jak naturalny puch, jednak ma nad nim jedną niezaprzeczalną przewagę – zachowuje część właściwości izolacyjnych nawet po zawilgoceniu. Ponadto śpiwór syntetyczny znacznie szybciej schnie, dzięki czemu można go zdecydowanie łatwiej wysuszyć. Syntetyczne śpiwory Deuter to najczęściej uniwersalne modele turystyczne, a także śpiwory wyprawowe, które sprawdzą się wszędzie tam, gdzie spodziewamy się zastać bardzo wilgotne warunki pogodowe. To także jedyny wybór, jeśli nie mamy możliwości zabezpieczenia śpiwora przed wilgocią. Wypełnienie syntetyczne to doskonały wybór jeśli nocujemy w terenie w cieplejszej części roku pod namiotem.

Śpiwory Deuter w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór śpiworów niemieckiego producenta. Wśród dostępnych modeli oferujemy również śpiwory damskie. To wersje o nieco mniejszej długości i odpowiednio skrojone, aby zapewnić paniom maksymalną wygodę i optymalne warunki termiczne w czasie noclegu. Wszystkie damskie śpiwory Deuter posiadają w nazwie dopisek SL, dzięki czemu można je łatwo rozpoznać. W ofercie znajdują się również śpiwory dziecięce. To doskonały wybór dla najmłodszych podróżników.