top

Seria Deuter Guide

Deuter Guide to plecaki dla najbardziej wymagających użytkowników, którzy podejmują się wspinaczki typu alpejskiego. Wytrzymałe modele zaprojektowane z myślą o łatwym spakowaniu liny, szpeju, kasku.
Zobacz jako Siatka Lista

20 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

20 Produkty

na stronę
Wyczyść

Plecak z kolekcji Deuter Guide to prawdziwy ekspert od górskiej wspinaczki!

Sprawdzony, smukły i lekki. Deuter Guide to świetnie zaprojektowany plecak alpejski, gwarantujący absolutną niezawodność i wytrzymałość, dobre dopasowanie oraz pełną kontrolę podczas wymagających wycieczek. Przygotowany z myślą o alpejskich aktywnościach sprawdzi się wszystkim doświadczonym użytkownikom. Jego wysoka wszechstronność sprawia, że to idealny plecak do całorocznego użytkowania. Doskonale sprawdzi się podczas wspinaczki górskiej, optymalnie mieszcząc cały potrzebny sprzęt. Może być także wykorzystany podczas wypraw skiturowych oraz zimowych wyjść w góry. Deuter Guide oferuje bowiem możliwość troczenia nart skiturowych, czekanów oraz pozostałego niezbędnego ekwipunku. To optymalne rozwiązanie dla doświadczonych miłośników wielu górskich aktywności. Dzięki zróżnicowanym wielkościom każdy może dobrać plecak optymalnie dopasowany do potrzeb. Najmniejsze modele świetnie sprawdzą się w czasie jednodniowych i weekendowych wypadów, natomiast większe umożliwią spakowanie się na kilkudniowy pobyt w górach.

Zabierz czekan, linę, kask i ruszaj na szlak!

Niezwykle dopracowana seria plecaków Deuter Guide zachwyca swoją funkcjonalnością nawet w ekstremalnych warunkach. Stworzona dla poruszających się czujnie, po śniegu czy skale, w “lufiastym” terenie wymagającym skupienia i odwagi, a także pewności, że każdy krok stawiany jest bezpiecznie, a sprzęt będzie pomocą, a nie przeszkodą. Zastosowanie w plecakach bardzo wytrzymałych materiałów sprawia, że doskonale spisują się w górskim terenie. Drobne przytarcia o skały i lód nie robią na nich wrażenia. Doskonale zorganizowane troki i kieszenie pozwalają precyzyjnie rozłożyć cały sprzęt wspinaczkowy, aby nie przeszkadzał w czasie zdobywania kolejnych metrów.

Zróżnicowane wersje plecaków Deuter Guide to idealne dopasowanie do sylwetki

Dla perfekcyjnego ułożenia na ciele plecaki produkowane są w kilku pojemnościach. Oprócz standardowej wersji dostępne są też specjalnie zmodyfikowane plecaki dla kobiet oraz bardzo wysokich osób. Modele z oznaczeniem SL to damskie wersje. Cały system nośny został w nich lekko skrócony, dzięki czemu plecaki lepiej dopasowują się do sylwetki. Ponadto specjalnie wyprofilowano pasy ramienne i biodrowy. Całość gwarantuje przez to idealne przyleganie plecaka i sprawia, że nawet kiedy jest maksymalnie zapakowany, pewnie podąża za każdym ruchem użytkowniczki. Z kolei dla osób bardzo wysokich, powyżej 185 cm wzrostu, przygotowano specjalne wersje plecaków EL. W nich wydłużono nieco system nośny, dzięki czemu nawet wysokie osoby nie mają problemu z optymalny dopasowaniem plecaków.

Plecaki Deuter Guide to dwie wersje

W plecakach Lite system nośny zredukowano do minimum. Jest on przy tym wciąż gotowy, by przenosić nie tylko ultralekki, ale także znacznie cięższy bagaż wspinacza czy zimowego turysty. Przysunięty do ciała, stabilnie trzyma się pleców w czasie pokonywania trudnych odcinków na trasie. Klasyczne plecaki Deuter Guide i Guide + radzą sobie z naprawdę ciężkim ładunkiem i wysokogórskim terenem. Zapewniają jednak nieco większy komfort dzięki bardziej rozbudowanym panelom z miękkiej pianki. Wszystkie plecaki z tej kolekcji pozwalają przenosić ładunek blisko ciała, podnosząc bezpieczeństwo turysty czy wspinacza, którego plecak nie zaburza wyczucia stabilności.

GUIDE LITE - dla ambitnych entuzjastów sportów górskich, poszukujących ultralekkiego, minimalistycznego plecaka o czytsej formie i prostych funkcjonalnościach. Dla maksymalnego skupienia się na górach i drodze. Ucieleśnienie maksymy: mniej to tak naprawdę więcej!

GUIDE & GUIDE SL - dla doświadczonych alpinistów / alpinistek poszukujących wygody w transporcie sprzętu, kontroli solidnego obciążenia i najwyższej trwałości materiałów. Guide to legenda, a jego nowa wersja otwiera nowy rozdział pod hasłem "pancerna lekkość"!

Sprawdź również pozostałe rozwiązania marki Deuter:

Deuter Bike Deuter Futura Deuter Aircontact Deuter Orbit Deuter wyprzedaż