top

Dalbello

Dalbello to wyjątkowe włoskie buty narciarskie, które zapewnią wysoki komfort na stoku, jak i poza nim. W ofercie znajdują się buty skiturowe, freeride oraz freestyle, optymalnie dopasowane do każdego rodzaju narciarstwa.
5
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę

Dalbello – buty narciarskie z pasją

Marka należy do licznej grupy producentów, dla których projektowane przez nią produkty są wynikiem pasji i pełnego zaangażowania. Tworzące ją osoby, a także związani z nią sportowcy mają jeden cel – produkowanie najlepszych butów narciarskich na świecie, które będą łączyły w sobie wysoki komfort oraz doskonałą kontrolę nart na najtrudniejszych zjazdach. Duży udział ma w tym stosowanie najnowszych dostępnych materiałów, a także rozwiązań konstrukcyjnych. Włoska dusza marki przejawia się jednak również w stylistyce, dzięki czemu każdy produkt nie tylko cechuje się doskonałymi właściwościami technicznymi, ale także wyjątkowym wyglądem i designem. Cechą charakterystyczną butów narciarskich Dalbello jest również wysoka jakość wykonania. Jest to wynikiem tego, że wszystkie modele tej marki cały czas powstają w jej fabryce, a nie są zlecane podwykonawcom na drugim końcu świata. Pełna kontrola nad procesem produkcji oraz rodzinny charakter firmy sprawiają, że Dalbello oferuje wyjątkowe buty skituorowe, freeride, freestyle oraz do narciarstwa alpejskiego.

Historia marki Dalbello

Marka powstała w w 1974 roku we włoskim miasteczku Asolo. Założył ją Allessandro Dal Bello, osoba o wyjątkowym talencie do tworzenia wysokiej jakości butów narciarskich. Warto jednak zaznaczyć, że jego przygoda z obuwiem narciarskim zaczęło się znacznie wcześniej. Już w latach sześćdziesiątych Allesandro i Giovanna pracowali w fabryce butów narciarskich Henke w Szwajcarii, gdzie szlifowali swój rzemieślniczy fach. Po powrocie do Włoch w niedługim czasie postawili na swoje własne pomysły, zakładając własną działalność. Pierwszą parę butów narciarskich sprzedali w Austrii w 1974 roku. Przez całe lata siedemdziesiąte branża narciarska była w czasie rewolucji. Co sezon pojawiały się przełomowe rozwiązania, które zmieniały oblicze narciarstwa. Na czele tych technologicznych zmian stała również marka Dalbello. Jedną z najbardziej przełomowych zmian było odejście w butach narciarskich od skóry i zastąpienie jej plastikowa skorupą.

W latach osiemdziesiątych włoski producent rozpoczyna współpracę ze znanymi narciarzami, co pozwala mu zdobyć większą rozpoznawalność na światowych rynkach. Lata dziewięćdziesiąte to szybki wzrost popularności Dalbello na całym świecie. Kluczem do sukcesu okazała się duża rozpoznawalność na rynkach Ameryki Północnej, w Niemczech oraz Austrii, skąd mogła nastąpić ekspansja na cały świat. Z pewnością w zyskaniu popularności pomogły też pierwsze buty narciarskie do carvingu, które zapewniały większą sztywność boczną. W nowym tysiącleciu marka kontynuuje wprowadzanie kolejnych innowacji technologicznych. Specjalny projkt RDP – Riders Development Project, pozwala łączyć doświadczenia najlepszych narciarzy na świecie z pomysłami inżynierów w celu tworzenia jeszcze lepszych butów narciarskich Dalbello.

Dalbello – buty narciarskie skiturowe, freeride, freestyle i alpejskie

W ofercie włoskiej marki znajdziemy modele butów do każdej odmiany narciarstwa alpejskiego, zarówno na perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe, na dzikie stoki, jak i do ewolucji freestylowych. Ultralekkie buty skiturowe doskonale sprawdzą się w czasie górskich wypadów. Doskonała ruchomość cholewki w połączeniu z niską wagą pozwolą szybko zdobywać wysokość w czasie podchodzenia na kolejne szczyty. Buty narciarskie z kolekcji freeride zapewnią z kolei doskonałą kontrolę nad nartami w czasie szybkich zjazdów w dzikim terenie. Idealne dopasowanie do nogi oraz wysoka sztywność skorupy w kluczowych miejscach zapewnią doskonałe czucie nart w każdym skręcie.

Sprawdź ofertę włoskiej marki online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór butów narciarskich marki Dalbello. Zróżnicowane modele są skierowane do wszystkich narciarzy. Topowe modele przypadną do gustu najbardziej doświadczonym miłośnikom narciarstwa, którzy wymagają perfekcyjnej kontroli nart na najbardziej stromych stokach. Buty narciarskie wykorzystujące najnowsze materiały i rozwiązania technologiczne z łatwością spełnią ten warunek. W szerokiej ofercie włoskiej marki znajduje się także wiele modeli dla początkujących narciarzy, które pozwolą łatwo wejść w świat zimowych sportów. Niezależnie od tego czy wybierasz się na wycieczkę na nartach skiturowych, uwielbiasz freeridowe zjazdy, czy po prostu chcesz pojeździć na dobrze przygotowanej trasie narciarskiej, marka Dalbello z pewnością posiada w swojej ofercie odpowiednie buty narciarskie.