top

Dalbello

Dalbello to marka specjalizująca się w produkcji butów narciarskich. Dopracowane modele zapewniają wysoki komfort i pełną kontrolę nart na stoku. Włoskie buty narciarskie udanie łączą w sobie nowoczesną stylistykę oraz zaawansowane rozwiązania konstrukcyjne. W naszej ofercie zapewniamy szeroki wybór damskich i męskich butów Dalbello. Wśród nich znajdziesz modele skiturowe, freeride oraz freestyle, optymalnie dopasowane do wielu odmian narciarstwa.
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

 1. -34%
  Buty skiturowe Dalbello Lupo AX 120 - grey/black
  Buty skiturowe Dalbello Lupo AX 120 - grey/black
  w tym VAT 1 779,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 829,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 2 699,99 zł -34%
 2. -34%
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Evo - cloud/black
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Evo - cloud/black
  w tym VAT 1 779,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 879,99 zł -5%
  Rekomendowana cena producenta 2 699,99 zł -34%
 3. -32%
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Evo Sport - blue/blue
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Evo Sport - blue/blue
  w tym VAT 1 679,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 729,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 2 499,99 zł -32%
 4. -28%
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Free 105 - black
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Free 105 - black
  w tym VAT 1 799,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 829,99 zł -1%
  Rekomendowana cena producenta 2 499,99 zł -28%
 5. -28%
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Free Asolo Factory 130
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Free Asolo Factory 130
  w tym VAT 2 079,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 2 129,99 zł -2%
  Rekomendowana cena producenta 2 899,99 zł -28%
 6. -35%
  Buty skiturowe Dalbello Quantum
  Buty skiturowe Dalbello Quantum
  w tym VAT 1 429,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 479,99 zł -3%
  Rekomendowana cena producenta 2 199,99 zł -35%
 7. -35%
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Asolo Factory
  Buty skiturowe Dalbello Quantum Asolo Factory
  w tym VAT 1 879,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 899,99 zł -1%
  Rekomendowana cena producenta 2 897,99 zł -35%
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

Dalbello – buty narciarskie z pasją

Marka należy do licznej grupy producentów, dla których projektowane przez nią produkty są wynikiem pasji i pełnego zaangażowania. Tworzące Dalbello osoby, a także związani z nią sportowcy mają jeden cel – produkowanie najlepszych butów narciarskich na świecie. Muszą one łączyć w sobie wysoki komfort oraz doskonałą kontrolę nart na najtrudniejszych zjazdach. Duży udział ma w tym stosowanie najnowszych dostępnych materiałów, a także rozwiązań konstrukcyjnych. Włoska dusza marki Dalbello przejawia się jednak również w stylistyce. Dzięki temu każdy produkt nie tylko cechuje się doskonałymi właściwościami technicznymi, ale także wyjątkowym wyglądem i designem. Cechą charakterystyczną butów narciarskich i skiturowych Dalbello jest również wysoka jakość wykonania. Jest to wynikiem tego, że wszystkie modele tej marki cały czas powstają w jej fabryce, a nie są zlecane podwykonawcom na drugim końcu świata. Pełna kontrola nad procesem produkcji oraz rodzinny charakter firmy sprawiają, że Dalbello oferuje wyjątkowe buty skiturowe, freeride, freestyle oraz do narciarstwa alpejskiego.

Historia marki Dalbello

Marka powstała w w 1974 roku we włoskim miasteczku Asolo. Założył ją Allessandro Dal Bello, osoba o wyjątkowym talencie do tworzenia wysokiej jakości butów narciarskich. Warto jednak zaznaczyć, że jego przygoda z obuwiem narciarskim zaczęło się znacznie wcześniej. Już w latach sześćdziesiątych Allesandro i Giovanna pracowali w fabryce butów narciarskich Henke w Szwajcarii, gdzie szlifowali swój rzemieślniczy fach. Po powrocie do Włoch w niedługim czasie postawili na swoje własne pomysły, zakładając własną działalność - Dalbello. Pierwszą parę butów narciarskich sprzedali w Austrii w 1974 roku. Przez całe lata siedemdziesiąte branża narciarska była w czasie rewolucji. Co sezon pojawiały się przełomowe rozwiązania, które zmieniały oblicze narciarstwa. Na czele tych technologicznych zmian stała również marka Dalbello. Jedną z najbardziej przełomowych zmian było odejście w butach narciarskich od skóry i zastąpienie jej plastikową skorupą. Obecnie buty z tworzywa są produkowane przez wszystkich znaczących producentów obuwia narciarskiego.

W latach osiemdziesiątych włoski producent rozpoczyna współpracę ze znanymi narciarzami, co pozwala mu zdobyć większą rozpoznawalność na światowych rynkach. Lata dziewięćdziesiąte to szybki wzrost popularności Dalbello na całym świecie. Kluczem do sukcesu okazała się duża rozpoznawalność na rynkach Ameryki Północnej, w Niemczech oraz Austrii, skąd mogła nastąpić ekspansja na cały świat. Z pewnością w zyskaniu popularności pomogły też pierwsze buty narciarskie do carvingu, które zapewniały większą sztywność boczną. W nowym tysiącleciu marka Dalbello kontynuuje wprowadzanie kolejnych innowacji technologicznych. Specjalny projekt RDP – Riders Development Project, pozwala łączyć doświadczenia najlepszych narciarzy na świecie z pomysłami inżynierów w celu tworzenia jeszcze lepszych butów narciarskich Dalbello.

Dalbello – buty narciarskie skiturowe, freeride, freestyle i alpejskie

W ofercie włoskiej marki znajdziemy modele butów do każdej odmiany narciarstwa alpejskiego. Wśród nich znajdują się modele zarówno na perfekcyjnie przygotowane trasy zjazdowe, na dzikie stoki, jak i do ewolucji freestylowych. Ultralekkie buty skiturowe Dalbello doskonale sprawdzą się w czasie górskich wypadów. Doskonała ruchomość cholewki w połączeniu z niską wagą pozwolą szybko zdobywać wysokość w czasie podchodzenia na kolejne szczyty. Buty narciarskie z kolekcji freeride zapewnią z kolei doskonałą kontrolę nad nartami w czasie szybkich zjazdów w dzikim terenie. Idealne dopasowanie do nogi oraz wysoka sztywność skorupy w kluczowych miejscach zapewnią doskonałe czucie nart w każdym skręcie.

Technologie stosowane w butach narciarskich Dalbello

Wiele lat doświadczeń włoskiej marki pozwoliło wypracować unikalne rozwiązania technologiczne. Niektóre z nich zwiększają komfort użytkowania butów narciarskich, a inne wpływają na precyzję prowadzenia nart. Z pewnością warta wspomnienia jest technologia Dalbello Grip Walk. To specjalny bieżnik wykonany z polimerów zastosowany w podeszwie butów narciarskich. Zapewnia on zwiększoną przyczepność w czasie chodzenia. Rozwiązanie to skutecznie rozwiązuje jedną z największych wad większości butów narciarskich - ryzyko poślizgu na śliskiej nawierzchni zaraz po wypięciu z nart. Dzięki temu wejście do schroniska nie będzie już obarczone tak dużym ryzykiem upadku. Innym rewolucyjnym rozwiązaniem jest Dalbello My Fit. Zastosowanie termoformowalnych materiałów daje możliwości idealnego dopasowania butów do każdej stopy. Dopasowani kształtu dotyczy zarówno wewnętrznego botka, jak i zewnętrznej skorupy. Dopełnieniem technologii odpowiedzialnych za komfort w butach narciarskich jest rozwiązanie Contour 4. To cztery strefy, które są najbardziej narażone na ryzyko powstawania ucisków. Jest to pięta, palce, kostki oraz część podbicia. Zastosowanie materiałów mogących zwiększyć objętość butów w tych punktach gwarantuje maksymalną wygodę.

Marka wykorzystuje również wiele rozwiązań, które mają za zadanie zwiększyć precyzję prowadzenia nart. Jednym z nich jest technologia Dalbello Power Cage. To przestrzenna struktura umieszczone wewnątrz skorup butów narciarskich. Odpowiedni kształt wzmocnień skutecznie zapobiega mocnemu odkształcaniu się butów w czasie jazdy. Przez to siła jest przenoszona bezpośrednio z nogi na krawędź narty. Skutkuje to jeszcze precyzyjniejszym prowadzeniem nart nawet w trudnych warunkach śniegowych. Niezwykle ważne są też same konstrukcje butów. Klasyczne rozwiązanie Dalbello Overlap Design zapewnia wysoką sztywność butów. Ta tradycyjna konstrukcja składa się z dwóch części – dolnej skorupy oraz ruchomej cholewki. Pozwala to zachować wysoki Flex butów. Dla osób poszukujących butów zapewniających większy komfort zakładania i chodzenia w butach narciarskich przygotowano konstrukcję Dalbello Cabrio Design. Dodatkowa, trzecia część w postaci języka, pozwala znacząco zwiększyć ruchomość butów. To rozwiązanie jest najczęściej stosowane w butach skiturowych i freestylowych, oferując maksymalną swobodę na podejściach czy w skiparku.

Sprawdź ofertę włoskiej marki online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niezwykle szeroki wybór butów narciarskich marki Dalbello. Zróżnicowane modele są skierowane do wszystkich narciarzy. Topowe modele przypadną do gustu najbardziej doświadczonym miłośnikom narciarstwa, którzy wymagają perfekcyjnej kontroli nart na najbardziej stromych stokach. Buty dla narciarzy Dalbello wykorzystujące najnowsze materiały i rozwiązania technologiczne z łatwością spełniają ten warunek. W szerokiej ofercie włoskiej marki znajduje się także wiele modeli dla początkujących narciarzy, które pozwolą łatwo wejść w świat zimowych sportów. Niezależnie od tego czy wybierasz się na wycieczkę na nartach skiturowych, uwielbiasz freeridowe zjazdy, czy po prostu chcesz pojeździć na dobrze przygotowanej trasie narciarskiej, marka Dalbello z pewnością posiada w swojej ofercie odpowiednie buty narciarskie.