top

Czekany Grivel

Czekany GRIVEL® to sprawdzone modele, które od lat zjednują sobie miłośników alpinizmu i zimowej wspinaczki. Trwałe, niezwykle wytrzymałe, w 100% wykonane w Europie zgodnie z najnowszymi trendami, ale i z poszanowaniem górskiej tradycji.
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

7 Produkty

Wyczyść

Czekany Grivel to tradycja i nowoczesność

Jeszcze do niedawna niemal każdy napotkany w górach wysokich turysta był wyposażony w czekan Grivel. Marka ta cieszy się niezwykłą popularnością wśród miłośników gór, którzy cenią sobie niezawodność i wysoką trwałość ekwipunku górskiego. Dzięki niezwykle długiej historii marki, projektanci tego producenta bazują na bogatym doświadczeniu wielu pokoleń alpinistów i himalaistów. Użytkowane w najtrudniejszych warunkach na ziemi, czekany Grivel cały czas ewoluują, a kolejne modele przynoszą rozwiązania, które przekładają się na ciągłe zwiększanie bezpieczeństwa i komfortu użytkowania. Niezależnie od tego czy wybierzemy model dla początkującego turysty, czy zaawansowany, przeznaczony dla profesjonalnego wspinacza, możemy być pewni najwyższej jakości wykonania i niezawodności w górskim terenie. Proste, ale niezwykle praktyczne konstrukcje sprawiają, że produkty tej marki pomimo dużej konkurencji, cały czas cieszą się dużą popularnością wśród taterników, alpinistów i himalaistów. Wiernie towarzyszą im podczas zdobywania najwyższych szczytów na całym świecie.

Czekany Grivel dla zimowych zdobywców

Czekan to obok raków podstawowy element wyposażenia każdej osoby wyruszającej zimą w góry. Pozwala na pokonywanie zaśnieżonych i oblodzonych szlaków, spełniając wiele funkcji. Na łatwiejszych docinkach służy do podpierania się, a w trakcie stawiania kolejnych kroków na bardziej stromych zboczach przyda się do asekuracji. W sytuacji awaryjnej pozwoli wyhamować osuwanie się po stoku, będąc w tym momencie najważniejszą częścią ekwipunku. W zimowych warunkach bez czekana nie można wyruszyć na żaden górski szlak. W przypadku dróg z elementami wspinaczki w lodzie umożliwi zdobywanie kolejnych metrów wysokości. Wszystkie te funkcje pełnią turystyczne czekany Grivel, które od dziesiątków lat towarzyszą kolejnym pokoleniom alpinistów zdobywających najwyższe szczyty. Producent przygotowuje też specjalistyczne modele do wspinaczki lodowej. Popularne „dziaby” pozwolą pokonywać najtrudniejsze lodospady. To niezbędny ekwipunek dla wszystkich entuzjastów zimowe wspinaczki w lodzie. Modele do tego rodzaju aktywności charakteryzują się bardzo dużym wygięciem styliska oraz ostrzem umieszczonym pod zupełnie innym kątem. Czekany lodowe są projektowane tylko z myślą o wspinaczce, stąd też są wybierane tylko przez najbardziej zaawansowanych użytkowników na najtrudniejsze drogi.

W sklepie 8a.pl kupisz czekan Grivel odpowiedni do potrzeb

W naszej ofercie zapewniamy najpopularniejsze modele czekanów tej znanej marki. Głowice wykonywane ze stali węglowej lub chromo-molibdenowej to gwarancja wysokiej wytrzymałości i trwałości podczas licznych wyjść na ośnieżone szlaki. Odpowiednio wyprofilowane ostrza oraz łopatki sprawiają, że użytkowanie czekana to prawdziwa przyjemność. Całość świetnie leży w dłoni w trakcie podpieranie się i asekurowania na stromych zboczach. Jeśli przyjdzie nam skorzystać z ostrza, jego osadzenie w lodzie czy śniegu jest bardzo pewne. Turystyczne czekany Grivel są wyposażane w proste lub lekko zagięte styliska. Dzięki temu pozwalają wykorzystywać czekan zarówno do podpierania się, jak i używać go na bardziej stromych fragmentach. Wiele czekanów posiada w zestawie pętlę nadgarstkową. To skuteczne rozwiązanie, które pozwoli uchronić się przed zgubieniem czy upuszczeniem czekana w najmniej oczekiwanym momencie. Przez wiele lat obecności na rynku marka wypracowała sobie opinię o wysokiej niezawodności oraz wprowadzaniu na rynek niezwykle przemyślanych projektów poszczególnych modeli.