top

Buty Gumbies

Obuwie Gumbies na pewno zainteresuje uwagę osób interesujących się ekologią, bowiem powstaje na drodze recyklingu. Poza tym jest to bardzo wygodne i lekkie obuwie, idealne do codziennego użytku w cieplejszych warunkach.
Zobacz jako Siatka Lista

33 Produkty

  1. -26%
    Nowy
    Japonki Gumbies Gumtree Filp Flops - treeva
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

33 Produkty

Wyczyść

Buty Gumbies

Pochodzące z Australii sandały i japonki tego producenta to całkowicie nowe podejście do produkcji obuwia. Buty Gumbies powstają bowiem z materiałów potocznie uważanych za nikomu niepotrzebne śmieci. Nic bardziej mylnego! Podeszwy powstają z porzuconych opon, podeszwy środkowe to juta, która jest nie tylko niezwykle wytrzymała, ale również lekka. Poza tym do produkcji pasków używa się tekstyliów opartych o recyklingowaną bawełnę oraz wtórnie przetworzone butelki PET. Niektóre modele Gumbies korzystają również z elementów wykonanych z portugalskiego korka. Materiał ten oprócz zapewnienia komfortu, pozwala ograniczyć powstawanie nieprzyjemnych zapachów, oraz dba o odpowiednią termoregulację naszych stóp.

Buty Gumbies - nie tylko ekologia

Obuwie z Antypodów to jednak nie tylko nowatorskie podejście do procesu produkcji. Ekologia jest jednym z dwóch filarów i fundamentów funkcjonowania marki. Buty Gumbies, niezależnie od tego, czy są japonkami, czy sandałami są niezwykle wygodne. Paski wykonane z recyklingowanych materiałów są miękkie i nie powodują powstawania otarć i podrażnień skóry. Z kolei podeszwy w zależności od modelu mogą zapewniać zwiększoną amortyzację, odporność na działanie wody, albo specjalne anatomiczne wyprofilowanie do kształtu stopy.

Jaki model dla mnie?

Zaczynając od oczywistości, niezależnie od tego, jakie buty Gumbies wybierzesz, zapewnisz sobie komfort. To pewne. Warto jednak zastanowić się, w jaki sposób będziesz głównie wykorzystywać swe japonki bądź sandały. Jeśli jesteś fanem sportów wodnych i to przy niej spędzasz najwięcej czasu, warto sięgnąć po modele, których górna część podeszwy jest wykonana z materiałów syntetycznych. Dzięki temu nie trzeba będzie obawiać się wolnego wysychania klapek, zastosowane w tych modelach materiały są bowiem w 100% odporne na działania wody i szybkoschnące. Jeśli zaś zasmakowaliście wolności niczym niezakłóconej cyrkulacji powietrza i chcecie chodzić w japonkach Gumbies na co dzień, wybór wydaje się być prosty. Wybierz model wykonany z korka! Ten organiczny materiał charakteryzuje się bowiem wieloma cechami, które zapewnią Ci maksymalny poziom komfortu. Korek posiada bowiem właściwości antybakteryjne, hamując powstawanie przykrych zapachów. Dodatkowo odpowiada za wzmożoną termoregulację, zapewniając Twoim stopom zachowanie odpowiedniej temperatury. Buty Gumbies to idealny wybór na nadchodzące lato!