top

Bluzy kolarskie

Bluzy kolarskie to modele przygotowane dla miłośników jazdy na rowerach szosowych, a także gravelach. Przylegająca do sylwetki bluza kolarska męska czy damska zapewnia maksymalny komfort przy dużych prędkościach osiąganych na tego typu rowerach.
2
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 2

na stronę

Bluzy kolarskie nie tylko dla zawodników

Choć większość osób kojarzy rowery szosowe tylko z wielkimi zawodami i znanymi nazwiskami, to jednak jest to bardzo popularna odmiana kolarstwa często uprawiana również amatorsko. Stąd każdy większy producent odzieży rowerowej posiada w swojej ofercie przynajmniej kilka modeli zaprojektowanych z myślą o miłośnikach popularnych „szosówek”. Jednym z elementów stroju kolarskiego na umiarkowane temperatury są bluzy kolarskie, które znacząco różnią się od klasycznych modeli. Podobnie jak pozostałe ubrania kolarskie, także bluza musi być odpowiednio przylegająca. Przy wysokich prędkościach osiąganych na kolarzówkach opór powietrza jest bardzo istotnym czynnikiem spowalniającym naszą jazdę. Stąd też zarówno rower, jak i nasze ubranie powinny stawiać jak najmniejszy opór aerodynamiczny. Im lepiej dopasowana do ciała będzie bluza kolarska, tym szybciej i efektywniej będziemy mogli pokonywać kolejne kilometry. Stąd też bluzy kolarskie męskie i damskie są najczęściej wykonywane z bardzo elastycznych materiałów. Całość idealnie przylega do ciała, a jednocześnie nie krępuje ruchów i nie uciska.

Bluzy rowerowe szosowe kupisz online w sklepie 8a.pl

U nasz kupisz bluzy opracowane specjalnie z myślą o kolarzach szosowych. Wiele z nich jest wyposażonych w wygodne zamki, które ułatwiają ich komfortowe zakładanie. Przydadzą się też w czasie jazdy. Kiedy nieco się zgrzejemy, możemy szybko zwiększyć wentylację. Bluzy kolarskie zazwyczaj oferują podstawową izolację termiczną. Większość modeli jest przewiewna, aby zachować wysoki poziom wentylacji w czasie intensywnej jazdy. Wybrane bluzy na rower szosowy mogą być wyposażone w nieprzewiewne panele. Jeśli jednak poszukujemy kompleksowanej ochrony przed zimnym wiatrem, np. na zimowe warunki, powinniśmy zdecydować się bardziej na kurtkę kolarską. Znacznie skuteczniej ochroni nas ona przed przewiewaniem. Bluzy będą najlepszym wyborem w umiarkowanych temperaturach. To świetny dodatek do stroju kolarskiego na treningi w przejściowych porach roku.