top

BioLite

BioLite to rewolucyjny sprzęt turystyczny, który doskonale sprawdza się w czasie wyjazdów. Innowacyjne kuchenki turystyczne na drewno, panele słoneczne czy latarki czołowe to tylko niektóre z nich.
17
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę

BioLite - technologia i tradycja

Od wielu tysięcy lat to ogień jest dla człowieka podstawowym źródłem energii. Przygotowywanie jedzenia, oświetlenie czy ogrzewanie się w niskich temperaturach nie byłby możliwe bez ognia. W obecnych czasach jesteśmy jednak również coraz bardziej uzależnieni od energii elektrycznej. Nawet w trakcie wyjazdów outdoorowych i górskich niezbędny jest naładowany smartfon. Marka BioLite Postanowiła połączyć te dwa światy za pomocą rewolucyjnych kuchenek turystycznych na drewno. Ten innowacyjny produkt stal się znakiem rozpoznawczym marki. Kompaktowa kuchenka opalana zwykłym drewnem, w tym patyczkami znalezionymi w okolicy naszego obozowiska, nie tylko pozwoli przyrządzić smaczne jedzenie, ale pozwoli również naładować smartfon czy czołówkę. Technologia przetwarzająca ciepło w prąd sprawia, że podczas każdej wyprawy możemy być zupełnie samowystarczalni.

Choć kuchenki turystyczne opalane drewnem stały się najbardziej rozpoznawalnym produktem BioLite, to obecnie oferta tej marki jest znacznie szersza. Przed wszystkim obejmuje wszelki akcesoria do kuchenek, takie jak garnki, grille, ekspresy do kawy. Poza tym w katalogu producenta znajdziemy nowoczesne panele słoneczne, a także banki energii, które pozwolą zgromadzić wyprodukowaną energię elektryczną. Osobne miejsce w kolekcji zajmuje oświetlenie turystyczne obejmujące zarówno nowoczesne czołówki do poruszania się po zmroku, jak i lampy turystyczne, które świetnie sprawdzą się na każdym biwaku. Wszystkie produkty, niezależnie od tego czy będzie to rozbudowane palenisko czy mała latarka, cechuje wysoka jakość wykonania, nowoczesna konstrukcja oraz świetny design. Produkty tego producenta doskonale sprawdzą się w czasie licznych wyjazdów outdoorowych i górskich.

Misja marki BioLite

Marka BioLite opiera swoją działalność na modelu równoległej innowacji. Oznacza to że równocześnie działa na dwóch poziomach. Pierwszym z nich jest poziom komercyjny, a więc dostarczanie rynkowi outdoorowemu najbardziej zaawansowanych technologicznie produktów, które pozwalają na bezpieczne wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej z drewna oraz z promieniowania słonecznego. To rozwiązania które sprawdzają się zarówno w czasie wielodniowych trekkingów na górskich szlakach, jak i podczas weekendowych wyjazdów nad jezioro. Możliwość naładowania sprzętu elektronicznego gdziekolwiek jesteśmy jest nie do przecenienia podczas wypraw w dzikie rejony z dala od cywilizacji. Jedynym warunkiem jest dostęp do drewna. Dochód wypracowany przez BioLite z działalności komercyjnej w znacznej części finansuje badania oraz produkcję urządzeń zmniejszających wykluczenie energetyczne w najbiedniejszych rejonach świata. Pomagają one w zapewnieniu efektywnych źródeł energii osobom w Indiach czy wielu krajach Afryki. To realizacja pierwotnego założenia firmy, która powstała z myślą o tym, aby każdemu człowiekowi na świecie zapewnić równy dostęp do energii, niezależnie od tego gdzie mieszka.

Produkty BioLite kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór produktów tej marki dla miłośników outdooru. Niezależnie od tego czy wybierasz się na wielodniowy trekking w góry, na weekendową wycieczkę po łatwiejszych ścieżkach, czy po prostu uwielbiasz biwakować na łonie przyrody, sprzęt turystyczny BioLite pozwoli jeszcze bardziej cieszyć się z chwil spędzonych w naturze. Oczywiście podstawę stanowią kultowe kuchenki opalane drewnem oraz wszystkie niezbędne do nich akcesoria. Oprócz tego zapewniamy szeroki wybór pozostałego wyposażenia turystycznego zaprojektowanego z myślą o wygodnym użytkowanie w czasie zróżnicowanych wyjazdów.