top

ATK

Marka ATK to nowoczesne wiązania pinowe dla ceniących jakość miłośników skitouring i skialpinizmu. Włoska marka posiada stosunkowo niedługą historię, jednak już zdobyła uznanie wielu uzytkowników. Wiązania pinowe ATK to lekkość, wysoka niezawodność i techniczne nowinki.
5
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 5

na stronę

Wiązania ATK – pełna niezawodność

Wiązania to często niezauważana część ekwipunku każdego narciarza. O ile w zjazdówkach króluje raczej podejście "mają po prostu działać", tak w skituringu wymogowi bezzawodnego działania towarzyszy oczekiwanie jak najniższej wagi i wygody użytkowania. Obecnie najpopularniejszym rozwiązaniem są wiązania pinowe (kłowe). To właśnie w tego typu konstrukcjach specjalizuje się marka ATK. W swojej ofercie posiada pełen przekrój wiązań pinowych dostosowanych do różnych aktywności na nartach skiturowych.

Wiązania pinowe dla każdej aktywności

W topowej kolekcji RACE znajdują się minimalistyczne konstrukcje dla zawodników. To modele, w których głównym priorytetem jest minimalizacja wagi. Przeznaczone są dla najbardziej doświadczonych narciarzy skiturowych, którzy poszukują ultralekkiego sprzętu - od cieńszych nart poczynając, poprzez kłowe wiązania o niekoniecznie regulowanej piętce, dedykowane jednym butom i stanowiące komplet w którym może niekoniecznie świetnie się zjeżdża, ale biegnąc pod górę można w ogóle zapomnieć o tym, że nogi wnoszą dodatkowy "ciężar".

Znaczną część oferty ATK stanowią wiązania pinowe do użytkowania turystycznego. To sprawdzone rozwiązania, które gwarantują łatwą obsługę, wytrzymałość i jednocześnie są lekkie. Kolekcja SPEED TOURING dedykowana jest miłosnikom wysisłku na wyższym tętnie, przemierzających wiele metrów przewyższenia podczas jednej - naprawdę intensywnej - wycieczki. Modele takie jak Trofeo Plus i Haute Route to propozycje dla doświadczonych skiturowców, aspirujących do osiągania życiówek. Oszczędne w formie, ale nie tak ascetyczne jak modele zawodnicze.

Osobom które bardziej cenią sobie uniwersalność wiązań i ich gotowość na rozmaite warunki przygotowano linie TOURING i FREE TOURING. Upchane technicznymi nowinkami (i patentami!) gotowe są na lżejsze i cięższe podejścia, a także na pełen frajdy zjazd. Wszędzie tam gdzie przeważają zjazdy w trudnym terenie i przy dużej prędkości zapewnią one zwiększoną wytrzymałość na przeciążenia. Modele te - dostarczane zazwyczaj z płytkami do regulacji - daja też większe możliwości jeśli chodzi o dopasowanie do róznych par butów skiturowych.

Wiązania kłowe ATK oferują wysoką niezawodność w czasie zdobywania kolejnych szczytów.

Wiązania ATK w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie zapewniamy wysokiej jakości wiązania pinowe ATK dla wymagających miłośników skituringu. Dopracowane konstrukcje powstające we Włoszech z dbałością o najmniejsze detale świetnie sprawdzają się zarówno w turystyce skiturowej, jak i podczas podejmowania wymagających wyzwań w górach.