top

Arcteryx Buty podejściowe

Arcetryx buty podejściowe sprawdzą się zarówno u wspinaczy podchodzących pod ścianę, jak i miłośników wędrówek. Wyjątkowa konstrukcja zapewnia wymaganą funkcjonalność, wygodę oraz przyczepność.
39
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 39

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 39

na stronę

Arcteryx buty podejściowe - funkcjonalna konstrukcja

Arc'teryx buty podejściowe stanowią skuteczne wsparcie na każdym stawianym kroku,. Perfekcyjna przyczepność i maksymalne czucie każdego stopnia zapewniają niezrównaną stabilność w najtrudniejszym terenie. Buty te wyśmienicie spiszą na najtrudniejszych górskich drogach, a także via ferratach. Priorytetem w przypadku obuwia podejściowego jest zachowanie maksymalnej trakcji i precyzji w skalnym i kamienistym terenie. Każdy z modeli realizuje te założenia w 100%. Buty te są chętnie wybierane zarówno przez wspinaczy poszukujących jak najlżejszego obuwia do podchodzenia pod ścianę, jak i przez turystów, przemieszczających się z minimalistycznym bagażem. Podejścia, zejścia, fragmenty szlaku z elementami wspinaczki... wszystkie te trudności pokonasz w nich bez problemu!

Buty podejściowe Arcteryx – cechy charakterystyczne

Obuwie podejściowe posiada wiele charakterystycznych cech, które wyróżniają je spośród butów turystycznych czy biegowych. Po pierwsze to charakterystyczna budowa cholewki. Jest ona bardzo dobrze zabezpieczona przed uszkodzeniami dzięki zastosowaniu wzmocnień z przodu i z tyłu buta. Chroni ona przed skutkami częstego kontaktu ze skałami czy korzeniami. Po drugie buty podejściowe Arcteryx to także podeszwy dające przyczepność i wsparcie w zróżnicowanym terenie. Bieżnik wyraźnie zmienia się na całej długości, przechodząc od całkiem płaskiej (i dającej maksymalną powierzchnię styku) strefy "wspinaczkowej" tuż pod palcami, poprzez mniej i bardziej rzeźbione kostki, aż po specjalne profilowanie przy pięcie. Taka konstrukcja wspiera pewne stawiane kroków, a także wspomaga hamowanie w trakcie schodzenia. Specjalne mieszanki gumy, w tym Vibram® Megagrip wyśmienicie sprawdzają się na gładkich powierzchniach skalnych. Po trzecie buty gwarantują idealne dopasowanie do stopy ze względu na sposób sznurowania. Większość modeli wyposażona jest w sznurówki sięgające niemal do palców. To rozwiązanie zapożyczone z butów wspinaczkowych. Dzięki temu buty na całej długości perfekcyjnie dopasowują się do kształtu stopy, zwiększając czucie podłoża i gwarantując tym samym perfekcyjną precyzję.

Obuwie podejściowe Arcteryx w sklepie 8a.pl

Buty podejściowe kanadyjskiego producenta wyśmienicie sprawdzą się zarówno wspinaczom, jak i turystom. Dla tych pierwszych przygotowano niezwykle lekkie modele, które z łatwością można przytroczyć do uprzęży. Dla tych drugich dostępne są nieco cięższe, ale zapewniające dużo większy komfort na dłuższych trasach modele. Wszystkie buty podejściowe Arcteryx łączy jednak nowoczesna stylistyka i stosowanie zaawansowanych materiałów, które gwarantują wyśmienite właściwości użytkowe.