top

Wiosła do kajaka

Wiosła do kajaków rekreacyjnych i turystycznych łączą w sobie prostą konstrukcję oraz trwałe materiały. W naszej ofercie zapewniamy wygodne wiosła składane do kajaków pneumatycznych i klasycznych.
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

1 Produkty

Wyczyść

Wiosło do kajaka - niezbędny element wyposażenia

Trudno wybrać się na kajak bez wiosła. Jaki model  wybrać, kiedy kupujemy nasze pierwsze wiosło do kajaka? Istnieje kilka typów wioseł, różniących się budową, materiałami z których są wykonane, czy nawet przeznaczeniem.

Po pierwsze konstrukcja wiosła do kajaka. W ofercie czołowych producentów dostępne są klasyczne wiosła jednoczęściowe. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością i prostą budową. Dużym minusem w czasie transportu są jednak ich rozmiary. Stąd też częstszym wyborem są wiosła dwuczęściowe, szczególnie do kajaków pneumatycznych. Najczęściej takie modele składają się z dwóch oddzielnych części łączonych za pomocą zatrzasku. Dzięki temu są łatwiejsze do przewożenia i przechowywania. Niektóre modele można rozłożyć na jeszcze więcej części, dzięki czemu, wraz z dmuchanym kajakiem, można je zmieścić do specjalnego plecaka.

Kiedyś wiosła na kajak były wykonywane z drewna. Obecnie mogą być wykonane z aluminium, włókna szklanego, włókna węglowego lub kombinacji tych materiałów. Drewniane wiosła do kajaków odeszły już dawno w niepamięć. W kajakarstwie rekreacyjnym często najczęściej używa się wioseł z aluminium i włókna szklanego lub mocnego tworzywa sztucznego. Bardziej doświadczeni miłośnicy kajakarstwa wybierają najczęściej ultralekkie wiosła karbonowe. W przypadku osób dłużej pływających na kajakach istotny może być kształt pióra wiosła. Początkującym kajakarzom najczęściej wystarczają podstawowe modele, dobrym pomysłem może być wiosło do kajaka o regulowanej długości.