top

Śpiwory damskie

Przygotowane specjalnie dla pań śpiwory damskie to jeszcze większa wygoda spania pod namiotem. Idealnie dopasowane do wzrostu i sylwetki modele zapewnią komfortowy odpoczynek w czasie każdego wyjazdu.
Zobacz jako Siatka Lista

18 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

18 Produkty

Wyczyść

Optymalnie dopasowane do sylwetki śpiwory damskie

Podobnie jak większość odzieży oraz ekwipunku turystycznego, także śpiwory są projektowane specjalnie z myślą o płci pięknej. Śpiwory damskie różnią się nieco od modeli męskich, co przekłada się na lepsze dopasowanie do kobiecej sylwetki, a także większą efektywność utrzymywania ciepła organizmu w czasie snu. Damskie śpiwory to również mniejszy pakunek do dźwigania na plecach, dzięki czemu dotarcie do miejsca docelowego jest jeszcze łatwiejsze. Często różnią się również wersjami kolorystycznymi. To doskonały wybór dla wszystkich miłośniczek turystycznych wypadów pod namioty, długich trekkingów po górskich szlakach, czy wspinaczki. Optymalnie dobrany do potrzeb śpiwór zapewnia bowiem jeszcze lepsze właściwości termiczne i gwarantuje maksymalne parametry izolacyjne

Cechy wyróżniające śpiwory damskie

Model przygotowane dla kobiet są zazwyczaj nieco krótsze od tradycyjnych modeli. Dzięki temu są lepiej dopasowane do wzrostu większości pań. Mniej zbędnej przestrzeni we wnętrzu powoduje, że śpiwór znacznie szybciej można zagrzać, co przekłada się na większy komfort już od pierwszych chwil po zajęcie miejsca w śpiworze. To nieoceniona zaleta dla wszystkich pań które szybko marzną w miarkowanych temperaturach. Ponadto śpiwory damskie często charakteryzują się nieco zmodyfikowanym krojem, odpowiednio dobranym do damskiej sylwetki. Dzięki temu oferują odpowiednią swobodę i komfort snu bez uczucia skrępowania lub braku przestrzeni. W wybranych modelach pomyślano również o problemie szybko marznących stóp, specjalnie dostosowując do nich kształt śpiwora. Takie rozwiązanie przekłada się na zwiększony komfort termiczny w chłodnych warunkach.

Modele idealnie dopasowane do potrzeb pań

Śpiwory damskie idealnie sprawdzą się zarówno podczas wyjazdów w góry, jak i wakacji pod namiotem. Kompaktowe do spakowania i wygodne w czasie snu, zagwarantują niezrównany komfort w czasie każdego wyjazdu turystycznego. Zaprojektowane specjalnie dla kobiet modele kupisz w sklepie online 8a.pl. W ofercie dostępne są wszystkie najbardziej znane rozwiązania stosowane również w śpiworach unisex. Panie mogą więc wybierać zarówno ze śpiworów syntetycznych, jak i puchowych. Te pierwsze cieszą się większą popularnością w cieplejszej części roku, latem oraz wiosną i jesienią. Te drugie to doskonały wybór na zimowe mrozy, który pozwoli doskonale zabezpieczyć się przed zimnem.