top

Płyny do prania lin

Płyny do prania lin pozwolą przedłużyć żywotność Twojej liny oraz właściwie o nią zadbać. Warto wyprać linę, by odświeżyć jej właściwości.
1
produkt
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Liczba pozycji: 1

na stronę

Płyny do prania lin wspinaczkowych – zadbaj o swoją linę

W ofercie sklepu górskiego 8a.pl znajdziesz także płyny do prania lin pozwalające na dłużej zachować ich właściwości. Wspinacze wiedzą, że o linę należy odpowiednio dbać, ponieważ to od niej zależy ich zdrowie, a nawet życie. W trakcie użytkowania jest ona narażona na kontakt z wilgotnym podłożem, piachem czy kurzem, niekiedy pada na nią także deszcz. Jednym słowem jest ona nieustannie wystawiana na zróżnicowane warunki atmosferyczne. Skały pustoszeją wraz z pierwszym deszczem, ale niekiedy przychodzi on niespodziewanie, kiedy jesteśmy jeszcze w ścianie. W górach trudno uniknąć niesprzyjającej aury, z uwagi na specyficzny charakter dróg. Odpowiednie przygotowanie liny przed sezonem, umożliwi nam dłuższe z niej korzystanie.

Płyny do prania lin – utrzymaj właściwości liny na dłużej

Płyny do prania lin umożliwią utrzymanie właściwości lin na dłużej. Po każdym intensywnym sezonie warto zastanowić się nad wypraniem osobistej liny. To sprzęt, którego według większości osób się nie pożycza, a zatem to od nas zależy w jakim będzie on stanie. Ważne jest nie tylko kontrolowanie stanu liny w trakcie jej użytkowania, warto zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Mogą być one związane zarówno z otarciami liny o ścianę, z jej niewłaściwym transportem lub zaliczonym lotem. Po każdym locie należy przewiązać linę i wspinać się na drugim jej końcu. Dobrze dbając o linę zyskujemy pewność, że posłuży nam ona nieco dłużej.

Płyny do prania lin – dłuższe użytkowanie liny

Wszystko lepiej funkcjonuje, gdy o to dbamy, podobnie jest z linami wspinaczkowymi. Należy dokładnie je sprawdzać po każdej bardziej wymagającej akcji oraz po locie. To od liny wspinaczkowej zależy w końcu nasze życie. Na jej trwałość może wpływać negatywnie zebrany w trakcie użytkowania brud i kurz. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze specjalnej płachty na linę, która jest w stanie zabezpieczyć ją przed wilgotnym podłożem oraz niekorzystnym wpływem innych czynników zewnętrznych. Przed sezonem konieczny może okazać się przegląd naszego sprzętu, w tym liny. To dobry czas, by wyprać linę oraz dać jej odpowiednio dużo czasu na wyschnięcie. Proces prania jest stosunkowo krótki, a efekty mogą pozytywnie zaskoczyć. Łatwiejsze może okazać się wykonywanie operacji linowych, po wypraniu lina zyskuje nieco ze swojej dawnej sprężystości. Płyny do prania lin to podstawa, jeśli stawiamy na wspinaczkę w górach, wiążącą się w większą szansą na zabrudzenie liny.