Plecaki Fjord Nansen

Plecaki Fjord Nansen ® to doskonałe jakościowo plecaki naszej rodzimej marki. Modele wyprawowe, trekkingowe. Oraz mniejsze pojemnościowo plecaki, które świetnie sprawdzą się na jednodniowych wycieczkach, czy na co dzień.
9
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 9

na stronę

Plecaki Fjord Nansen to polska marka wzorująca się na skandynawskiej jakości

Marka Fjord Nansen powstała w 1996 roku, a jej nazwa nawiązuje do norweskiego podróżnika Fridtjofa Nansena. Który parał się wyprawami polarnymi. Ta polska marka łączy w sobie pasję podróżowania ze skandynawskim poczuciem jakości i funkcjonalności. Plecaki Fjord Nansen cechują się wysoką jakością wykonania, niezwykłą wytrzymałością oraz przystępną ceną. W sklepie górskim 8a.pl znajdziesz plecaki Fjord Nansen dedykowane na wędrówki górskie, wyjazdy turystyczne i backpackerskie, a także modele na co dzień. Te ostatnie szczególnie sprawdzą się jako tornistry użytkowane do szkoły, czy na studia. Wygodne, szerokie pasy naramienne zapewniają komfort bez względu na to jak ciężki będzie nasz plecak. Z kolei modele wyprawowe i trekkingowe to pojemne plecaki o objętości około 60 litrów i więcej. Pomieszczą one niezbędne akcesoria w trakcie wędrówki. Śpiwór, mata samopompująca, kartusz i maszynka na gaz, ubrania, namiot – wszystko to spakujmy do plecaka trekkingowego. Który oprócz głównej komory oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania w bocznych kieszeniach a także kominie. Liczne troki pozwolą nam z kolei przytroczyć to, co nie zmieściło się już do środka. Lub co chcemy mieć przy sobie podczas wędrówki.

Plecaki Fjord Nansen polecają się do codziennego użytkowania

Modele o pojemności w granicach 20 litrów doskonale łączą cechy niedużego plecaka turystycznego z rozwiązaniami kojarzonymi gównie z modelami miejskimi. Dzięki czemu plecaki Fjord Nansen zapewniają wysoką wszechstronność w każdych warunkach. Ich liczne kieszenie pozwalają na uporządkowanie i organizację najpotrzebniejszych rzeczy, które od tej pory będziesz zawsze mieć pod ręką. Siateczkowe kieszenie zlokalizowane po bokach plecaka minimalizują jego wagę, zapewniając jednak dodatkowe możliwości do przechowywania. Plecaki Fjord Nansen o charakterze miejskim wyposażono w stosunkowo prosty system nośny. Zastosowanie w nim jednak dość szerokich i miękkich pasów ramiennych pozwala zapewnić wysoki stopień komfortu podczas wędrówki. Modele miejskie posiadają także pas piersiowy oraz biodrowy. Stabilizują one całość, szczególnie kiedy plecak jest całkowicie wypełniony bagażem.

Jaki plecaki Fjord Nansen wybrać w góry?

Wybierając dla siebie plecak trekkingowy powinniśmy zwrócić uwagę na szereg rozwiązań technicznych, których celem jest ułatwienie nam wędrówki. Dobrze dobrany plecak to gwarancja wygody oraz komfortowej wycieczki. Plecaki Fjord Nansen o pojemnościach ocsylujących w granicach 60 litrów i więcej zapewniają wygodny, regulowany system nośny. Pozwala on na dostosowanie całości do gabarytów oraz kształtów użytkownika. Jest to niezmiernie ważne, bowiem odpowiednio dopasowany system nośny przekłada się nie tylko na naszą wygodę, ale długoterminowo nawet na naszą kondycję. Dobrze dobrany i wyregulowany system nośny to komfort dla naszych pleców i brak bólu nawet podczas wielogodzinnego marszu. Na wygodnym i dobrze amortyzowanym pasie biodrowym spoczywa główny ciężar plecaka, który przejmują zamiast naszych ramion – biodra. Odpowiednio wyprofilowane szelki naramienne nie powodują ucisku i dopasowują się zarówno do damskiej jak i męskiej sylwetki.

Plecaki Fjord Nansen wyposażone są w komin, który mieści dodatkowe 10 do 15 litrów. To stosunkowo dużo i w trakcie wielodniowej wędrówki pozwala na spakowanie prowiantu na kilka do kilkunastu dni. Komin jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, który nieużywany można zrolować pod klapą plecaka. W samej klapie mieszczą się liczne kieszenie, w tym główna zewnętrzna oraz wewnętrzna. Pozwalają one na zachowanie klaru w najpotrzebniejszych rzeczach, które chcemy mieć pod ręką. Jak choćby latarka, mapa, okulary, scyzoryk czy coś do przegryzienia. Na uwagę zasługują również kieszenie boczne. W zależności od modelu mogą to być klasyczne kieszenie albo tak zwane kieszenie skrzelowe. Nieużywane przylegają one do boków plecaka. Natomiast gdy zapakujemy je stanowią dodatkową całkiem pojemną przestrzeń do przechowywania.

Techniczne udogodnienia w plecakach Fjord Nansen

Jak przystało na każdy plecak trekkingowy plecaki Fjord Nansen posiada niezwykle funkcjonalne troki. Pozwalają one optymalnie dopasować kształt plecaka do ładunku. Jeśli nie jest w pełni zapakowany, a także umożliwiają doczepienie większych elementów wyposażenia na zewnątrz plecaka. Przenoszenie namiotu czy karimaty nie sprawi zatem najmniejszych problemów. W sklepie 8a.pl znajdziesz wiele modeli plecaków trekkingowych oraz turystycznych, w tym bardzo wygodne i wytrzymałe plecaki polskiej marki Fjord Nansen.