top

Plecaki ABS

Plecaki ABS to bardzo nowoczesne modele zaprojektowane z myślą o miłośnikach gór. Większą część kolekcji zajmują plecaki do sportów zimowych. Sprawdź szeroki wybór modeli i wybierz swój plecak ABS!
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

 1. -34%
  Plecak skiturowy ABS A.Cross+ - wine
  Plecak skiturowy ABS A.Cross+ - wine
  w tym VAT 469,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 449,99 zł (+5%)
  Rekomendowana cena producenta 721,99 zł (-34%)
 2. -34%
  Plecak skiturowy ABS A.Cross+ - dusk
  Plecak skiturowy ABS A.Cross+ - dusk
  w tym VAT 469,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 449,99 zł (+5%)
  Rekomendowana cena producenta 721,99 zł (-34%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

Wyczyść

Plecaki ABS — prekursor rozwiązań lawinowych

Potrzeba matką wynalazków! Niemiecka firma ABS® to producent, który już od ponad 40 lat, tak 40 lat, tworzy plecaki mające ratować życie miłośnikom zimowych wyjść w góry. Firma założona została przez entuzjastę gór Petera Aschauera. Wykupił on pierwszy patent, który był prekursorem tego co dziś znamy pod postacią plecaka lawinowego. Plecaki ABS to najwyższej jakości produkty, które powstają z wytrzymałych tkanin. Ich funkcjonalność sprawia, że świetnie sprawdzają się podczas skituringu, oraz zimowych trekkingów. W ofercie marki znajdziemy szeroki wybór produktów od lekkich plecaków skiturowych (bez poduszki powietrznej, ale przygotowanych na jej montaż) oraz zaawansowane modele ze zintegrowanym systemem ABS® Twinbags.

Nowoczesne rozwiązania zwiększające nasze bezpieczeństwo

Plecaki ABS to modele, które wystawione są na trudne warunki i najcięższe próby. Właśnie dlatego powstają z lekkich, lecz niezwykle wytrzymałych materiałów syntetycznych, jak na przykład Cordura®. Zaawansowana konstrukcja pozwala na troczenie do plecaków, całego niezbędnego sprzętu od nart po czekany. Systemy nośne zapewniają doskonałe dopasowanie do pleców i komfort podczas jazdy na nartach. Plecaki ABS posiadają wiele nowatorskich rozwiązań. Niektóre z modeli mają zintegrowaną uprząż. Z kolei specjalistyczne plecaki lawinowe ABS wykorzystują w swej konstrukcji system z poduszką powietrzną. W przypadku sytuacji zagrożenia lawinowego wystarczy pociągnąć za odpowiednią rączkę. Ta uruchamia cały system. Poduszka (lub poduszki) pompuje się błyskawicznie. Osoba posiadająca plecak ma zdecydowanie większą objętość, co pozwala na wyniesienie jej na powierzchnię lawiny. Znacząco zwiększa to szanse na przeżycie w tej ekstremalnie trudnej i niebezpiecznej sytuacji.

Sprawdź plecaki ABS w ofercie sklepu górskiego 8a.pl

W naszym sklepie internetowym znajdziesz plecaki firmy, której pełna nazwa to: Avalanche Balloon Secutem. Każdy z modeli świetnie sprawdzi się w trudnych górskich warunkach. Zastosowanie specjalnego systemu z poduszką powietrzną to idealny wybór dla tych, którzy ponad wszystko cenią sobie bezpieczeństwo. Plecaki lawinowe bezsprzecznie kojarzone są ze skituringiem. Jednakże każda z osób, której aktywność w górach odbywa się w okresie zimowym, podczas występowania zagrożenia lawinowego, może, a nawet powinna zaopatrzyć się w tego typu model. Posiadanie pełnego lawinowego ABC, oraz plecaka z systemem ABS® pozwala na maksymalne zredukowanie ryzyka utraty życia w przypadku zejścia lawiny.