top

Nawigacja GPS

Nawigacja GPS sprawdzi się zarówno na znanych szlakach, jak i po zejściu z utwardzonych dróg. W naszej ofercie znajdziesz wygodną w obsłudze nawigację turystyczną i rowerową. Znajdź szybko odpowiedni kierunek podróży i więcej nie błądź!
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

 1. -10%
  Komunikator satelitarny Garmin Inreach Mini 2 - black
  Komunikator satelitarny Garmin Inreach Mini 2 - black
  w tym VAT 1 679,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 589,99 zł (+6%)
  Rekomendowana cena producenta 1 879,99 zł (-10%)
 2. -10%
  Komunikator satelitarny Spot Gen4
  Komunikator satelitarny Spot Gen4
  w tym VAT 779,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 649,99 zł (+21%)
  Rekomendowana cena producenta 874,99 zł (-10%)
 3. -9%
  Komunikator satelitarny Spot X Bluetooth
  Komunikator satelitarny Spot X Bluetooth
  w tym VAT 1 499,99 zł
  Najniższa cena w okresie 30 dni przed obniżką 1 529,99 zł (-1%)
  Rekomendowana cena producenta 1 659,99 zł (-9%)
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

3 Produkty

Wyczyść

Czym jest turystyczna nawigacja GPS?

Obecnie nie ma już chyba miłośnika turystyki, który nie zetknąłby się podczas swoich wypraw z nawigacją GPS. Jeśli sami z niej nie korzystamy, to na pewno spotkaliśmy na szlaku innych wędrowców, wspinaczy, czy narciarzy korzystających z tego udogodnienia. Przygotowywane specjalnie dla amatorów wędrówek nawigacje turystyczne są obecnie dostępne dla szerokiego grona entuzjastów outdooru. Znacznie większy wybór modeli, przystępniejsze ceny oraz większa dokładność działania to niewątpliwie główne czynniki wpływające na znaczący wzrost użytkowników tego typu rozwiązań.

Nawigacja turystyczna najczęściej bazuje na amerykańskim systemie nawigacji satelitarnej GPS (Global Positioning System). Została on zaprojektowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Na początku system był przeznaczony wyłącznie do zastosowania militarnego, jednak już w w kolejnym dziesięcioleciu został on udostępniona do projektów cywilnych. Chociaż na początku jego dokładność była ograniczona, szybko zaczęto wykorzystywać sygnał GPS w wielu urządzeniach przeznaczonych do nawigacji. Obecnie jego dokładność jest bardzo dobra i może być skutecznie wykorzystywany w najnowszych nawigacjach turystycznych i sportowych. Urządzenia wykorzystujące sygnał systemu GPS działają na zasadzie odbierania sygnałów od satelitów rozmieszczonych na ziemskiej orbicie. Dzięki namiarom z przynajmniej trzech spośród nich, można precyzyjnie ustalić naszą pozycję na kuli ziemskiej. Wysokiej jakości nawigacja GPS zapewnia szybki, pewny i dokładny odbiór sygnału z satelitów nawet w czasie trudnych warunków atmosferycznych.

Jaki cechy powinna posiadać dobra nawigacja GPS do turystyki?

Po pierwsze nawigacje GPS dla turystów muszą wyróżniać się mocną konstrukcją. Trwała obudowa, wysoka wytrzymałość ekranu na zarysowania czy wreszcie wodoodporność to podstawowe cechy w przypadku sprzętu elektronicznego, z którego będziemy korzystali na szlaku niezależnie od pogody. Po drugie turystyczna nawigacja GPS musi podawać naszą pozycję z dużą dokładnością, abyśmy mogli bez problemu zlokalizować nawet niezbyt szeroką ścieżkę, szlak czy zarośniętą drogę. W przypadku czołowych marek produkujących tego rodzaju sprzęt możemy być spokojni o jakość i przetwarzanie sygnału GPS. Po trzecie nawigacja satelitarna dla turystów musi być łatwa w użytkowaniu. Intuicyjne przewijanie map, zaznaczanie punktów czy podążanie za wybraną trasą muszą być możliwe do wywołania za pomocą kilku przycisków czy ekranu dotykowego. Dzięki temu w trudnym terenie nie musimy się skupiać na walce z nawigacją GPS, ale możemy wygodnie podążać za wyznaczonym śladem. Po czwarte nawigacja turystyczne powinna zapewniać odpowiedniej jakości mapy turystyczne.

Gdzie można korzystać z nawigacji GPS?

Nawigacja GPS działa niemal na całym świecie. Oczywiście niezbędny jest dostęp urządzenia do sygnału z satelitów, stąd też nie ma możliwości korzystania z niej na przykład pod ziemią, czy w większych zamkniętych pomieszczeniach. Doskonale sprawdza się jednak podczas wycieczek i wypraw outdoorowych w zróżnicowanym terenie. Oczywiście najpełniejszy użytek z turystycznej nawigacji GPS będziemy mieli wtedy, kiedy będzie ona jednocześnie dysponowała dokładnymi mapami odwiedzanego przez nas rejonu. Dzięki temu szybko zlokalizujemy miejsce w którym się znajdujemy czy też zaplanujemy dalszą trasę. Większość nawigacji może nas poprowadzić po wcześniej zaplanowanym śladzie, dzięki czemu odnalezienie odpowiedniej drogi będzie bardzo łatwe. Taka opcja jest szczególnie przydatna w nocy czy w czasie pogorszonej widoczności, kiedy nie możemy zorientować się co do naszego położenia, ponieważ nie widać okolicznych szczytów, dróg i szlaków.

Nawigacja GPS będzie użyteczna do pewnego stopnia również w czasie użytkowania jej w najbardziej odległych rejonach świata, w których nie są dostępne szczegółowe mapy okolicy. W każdym momencie będziemy bowiem posiadać naszą dokładną pozycję, a trasę samej wyprawy możemy zapisywać na urządzeniu. Dzięki temu nigdy nie będzie problemu z powróceniem na miejsce startu, czy późniejszym zlokalizowaniem miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić w przyszłości.

Sprawdź GPS-y turystyczne online!

Zapewniamy szeroki wybór nawigacji turystycznych GPS tylko spośród renomowanych marek. Dzięki temu mamy pewność, że zapewniają one wysoką jakość odbioru sygnału oraz oferują dokładną pozycję w czasie użytkowania w terenie. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno podstawowe urządzenia, które świetnie spiszą się w czasie weekendowych wycieczek po górskich szlakach, jak i bardziej rozbudowane wersje, zapewniające precyzyjną nawigację w dzikim terenie. Zróżnicowane funkcje zaspokoją wymagania nawet najbardziej doświadczonych użytkowników.