top

8a.pl

WE THE POWER

The Future of Energy

1% dla planety

Nie da się rozwiązać kryzysu klimatycznego bez rozpoznania nieproporcjonalnego wpływu kwestii środowiskowych. Marka Patagonia stara się, by zapewnić rozkwit naszej planecie i przyszłym pokoleniom. Jednak osiągnięcie tego celu wymaga wieloaspektowego podejścia, które dotyczy zarówno sprawiedliwości środowiskowej, jak i społecznej. Dumnie wspierają rozwiązania środowiskowe by stworzyć lepsze jutro.

8a.pl
8a.pl

Firma z misją

Napędzana przez pozytywnych ludzi kochających aktywności outdoorowe. W centrum jej zainteresowań znajduje się wspinaczka, turystyka, narciarstwo, kolarstwo górskie czy biegi terenowe. To właśnie z myślą o miłośnikach tych aktywności projektowana jest odzież oraz sprzęt outdoorowy najwyższej jakości. Nie jest to jednak kolejna „zwykła” marka odzieżowa. Firma robi wszystko by wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Patagonia to marka z wyjątkową historią, która swój bieg rozpoczęła w 1973 roku w mieście Ventura.

Marka wywodzi się z małej firmy zajmującej się produkcją sprzętu wspinaczkowego. Z niedużej, niemalże rodzinnej działalności, przekształciła się w markę o światowym zasięgu. Jej logo jest znane przez niemal wszystkich miłośników górskich aktywności. Choć znaczna część kolekcji jest nadal bezpośrednio związana z górami i wspinaczką, to znacząco poszerzono ofertę związaną z innymi aktywnościami outdoorowymi. Warto zaznaczyć, że wszystkie je łączy jedna wspólna cecha. Dostarczają maksymalnej satysfakcji, kiedy są uprawiane w czystym, naturalnym środowisku. To właśnie dlatego tak duży nacisk kładziony jest na ekologię.