top

Rękawiczki MTB

Rękawiczki MTB zostały stworzone do jazdy na rowerze w górach. W ofercie długie i krótkie rękawiczki na rower MTB, które zapewniają pewny chwyt kierownicy i komfort zarówno na podjazdach, jak i w czasie zjazdów.
Zobacz jako Siatka Lista

53 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

53 Produkty

Wyczyść

Rękawiczki MTB w góry i nie tylko

Jazda na rowerze górskim może być bardzo wymagająca. Intensywne podjazdy, szybka jazda po luźnych kamieniach czy zjazdy między drzewami wymagają pełnej kontroli roweru w każdych warunkach. Aby zapewnić sobie pewny chwyt kierownicy, niezbędne są odpowiednie rękawiczki MTB. Modele przygotowane dla miłośników jazdy w terenie nie tylko zapewniają przyczepność, ale spełniają też mnóstwo innych funkcji. Gdy mocno ściskamy kierownicę na trudnych zjazdach rękawiczki na rower MTB skutecznie ochronią nas przed łatwym powstawaniem odcisków. Specjalne żelowe lub piankowe panele zapewnią dodatkową amortyzację ma wybojach. Chwytna część rękawiczek jest zazwyczaj dodatkowo wzmocniona, przez co charakteryzuje się zwiększoną wytrzymałością na przetarcia. Znacząco zwiększa to trwałość rękawiczek nawet w czasie intensywnego użytkowania. Wytrzymałe rękawiczki MTB stanowią też świetne zabezpieczenie dłoni w razie upadku. Mocniejsze otarcia na dłoniach mogą na dłużej wyeliminować nas z kolejnych jazd. Jeśli mamy ubrane pełne rękawice, ryzyko jest znacznie mniejsze.

Rękawiczki na rower MTB kupisz online!

W sklepie 8a.pl zapewniamy szeroki wybór rękawiczek MTB. Lekkie modele na lato z krótkimi palcami zapewniają maksymalną wentylację w czasie letnich upałów. To doskonały wybór na dłuższe wycieczki po górskich szlakach, kiedy czeka nas zróżnicowana trasa z wieloma podjazdami. Wtedy docenimy dodatkową przewiewność. Dużą popularnością cieszą się też rękawiczki MTB z długimi palcami. To bardzo dobry wybór dla osób lubiących szybkie zjazdy. Długie place oferują jeszcze lepszą ochronę przed uderzeniami w gałęzie, a także w przypadku upadku. W letnich wersjach takich rękawic, lekkie siateczki stosowane na wierzchniej stronie dłoni zapewniają odpowiednią wentylację i przewiewność w czasie jazdy w wysokich temperaturach. Wszystkie rękawiczki na rower MTB muszą być idealnie dopasowane do dłoni. Producenci stosują w tym celu rzepy do regulacji obwodu przy nadgarstku lub bardzo elastyczne materiały, które same dopasowują się do kształtu dłoni.