top

Polary damskie

Polary damskie to synonim turystycznej wszechstronności, co doceni każda fanka górskich wędrówek. Kurtki polarowe damskie oferują doskonały współczynnik izolacyjności, co skutecznie chroni przed wychłodzeniem.
25
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 25

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 25

na stronę

Polary damskie - izolacja w zimne dni

W ofercie każdej górskiej marski znajdziesz kurtki polarowe damskie, gdyż jest to bardzo popularna konstrukcja. O tym, że turystyki chętnie wybierają ją na swoje wędrówki, świadczy fakt doskonałej termiki przez nie zapewnianej. W tym celu tacy producenci jak The North Face, Salewa, Marmot, Arcteryx, Columbia czy Dynafit korzystają z nowoczesnych technologii materiałowych. Polary damskie tworzone są więc z tak cenionych tkanin, jak Polartec® Power Stretch®, Polartec® Power Grid™, Polartec® Micro lub Polarlite®. Każda z nich opiera się przeważnie na poliestrze, którego grubość doskonale izoluje organizm od niskich temperatur. Oznacza to, że w wysokim stopniu ograniczone zostanie ryzyko wychłodzenia, które jak wiemy, jest bardzo niebezpieczne. Wyziębienie organizmu jest w stanie pokrzyżować każde turystyczne plany, a także narazić Cię na nieprzyjemne powikłania chorobowe.

Kurtki polarowe damskie - komfort oddychalności

Poliester, który producenci górskiej odzieży wykorzystują do wykonania swoich polarów, posiada optymalną oddychalność. Oznacza to, że wilgoć powstająca podczas górskiej wędrówki będzie w odpowiedni sposób odprowadzana. Dzięki temu kurtki polarowe damskie założysz zarówno jako okrycie wierzchnie, jak i pod modele przeciwdeszczowe. Wynika to z faktu, że poliestrowy materiał ma zdolność do częściowego zachowania naturalnej oddychalności skóry. Sprawia to, że łatwiej unikniesz nadmiernego przegrzewania, co w połączeniu z izolacyjnością takich materiałów jak Polartec® lub Polarlite® zapewni zrównoważoną gospodarkę termiczną organizmu. Polary damskie są często noszone jako pośrednia warstwa górskiego stroju, jako dodatkowa izolacja.

Polary damskie - w góry i na wycieczki

Wszechstronność konstrukcji typu kurtki polarowe damskie pozwala korzystać z niej na wielodniowych trekkingach, na weekendowych wycieczkach oraz podczas wykonywania miejskich zadań. Jak wiemy komfort termiczny, jest niezbędny gdziekolwiek się znajdujesz, więc włączenie kurtki polarowej do swojej garderoby okazuje się bardzo dobrym rozwiązaniem. Dzięki technicznym materiałom takim jak Polartec® Power Stretch® Polartec® Power Grid™ Polartec® Micro lub Polarlite®, w skuteczny sposób zadbasz o optymalną termikę organizmu. Kurtki polarowe damskie sprofilowane pod kątem turystycznych aktywności dbają także o Twoją wygodę. Producenci korzystają z regularnych i przylegających krojów, które zapewnią maksymalną swobodę ruchów. Tak samo potrzebne okaże się to na wędrówce z plecakiem, jak i podczas rekreacyjnego spaceru. Polary damskie posiadają także klasyczne kieszenie na bokach, a czasem kieszenie piersiowe i ramienne. Pozwala to na łatwe przenoszenie przedmiotów, które mają być zawsze pod ręką lub ogrzanie dłoni.

Kurtki polarowe damskie - asekuracja termiczna

Grubsze polary damskie założysz nie tylko podczas górskiej wędrówki, ale również w trakcie asekuracji pod ścianą. Jak wiemy, ta czynność jest statyczna, więc organizm nie będzie w stanie sam się ogrzać w zimniejszy dzień. Dlatego izolacja polarowa okazuje się niezastąpiona i bardzo skutecznie chroni Cię przed wychłodzeniem. Niektóre polary damskie posiadają profilowane kaptury oraz wysoki kołnierz z nimi zintegrowany. Zwiększa to komfort termiczny wokół głowy i zabezpiecza ją przed zimnem. Często także renomowani producenci, których kurtki polarowe znajdziesz w 8a.pl, wspierają się technologiami antybakteryjnymi. Ich zadaniem jest spowolnienie powstawanie nieprzyjemnych zapachów, więc Twój model przez dłuższy czas zachowa świeżość. Dla kobiet, które wybierają polary do swojej garderoby, z pewnością ważny jest fakt, że są one przyjemne w dotyku. Oznacza to, że nie powodują podrażnień skóry, stanowiąc komfortową otulinę.

Lubisz komfort termiczny? Sprawdź również:

Bluzy polarowe damskie Bielizna termoaktywna damska Koszulki merino damskie Skarpety merino damskie Rękawiczki polarowe damskie

Polary damskie – popularne marki:

Polary damskie Arcteryx Polary damskie Berghaus Polary damskie Columbia Polary damskie Marmot Polary damskie Salewa
Polary damskie The North Face