top

Plecaki Petzl

Plecaki Petzl to doskonały sposób na transport szpeju podczas wszelkich aktywności wspinaczkowych. Wytrzymałe materiały, wysoka funkcjonalność i dodatki dla wspinaczy składają się na perfekcyjną całość.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Plecaki Petzl to propozycja dla miłośników wspinaczki...

... którzy poza górskim wykorzystaniem plecaka, skorzystają z niego również na co dzień. Plecaki Petzl charakteryzują się wysoką funkcjonalnością i uniwersalnością. I choć zostały zaprojektowane przez wspinaczy dla wspinaczy, to z całą pewnością znajdziesz wiele jego zastosowań! Ergonomiczny kształt wygodnie leży na plecach dopasowując się do nich. Zapewnia Ci tym samym nieskrępowaną mobilność niezależnie od tego, w jakiej sytuacji się znajdziesz. Czy akurat stoisz na półce skalnej wysoko w górach, czy akurat spóźniony biegniesz na autobus. Pasy biodrowe i piersiowe stabilizują plecak, sprawiając że podczas aktywności fizycznej nasz bagaż nie wytrąca nas z równowagi. Wręcz przeciwnie pozwala zachować balans. Minimalistyczny design jaki posiadają plecaki Petzla sprawia, że jako modele na co dzień świetnie wpiszą się w stonowany miejski ubiór.

Plecaki Petzl o górskim zacięciu

Marki Petzl nie trzeba przedstawiać miłośnikom gór i wspinaczki. Znana głównie z produkcji sprzętu wspinaczkowego firma produkuje również niezawodne plecaki górskie. W sklepie górskim 8a.pl znajdziesz modele, które doskonale spiszą się w trakcie zarówno wspinania jak i trekkingu. Wykonane z trwałego syntetycznego materiału z grupy poliamidów. Gęsty splot sprawia, że materiał jest wytrzymały zarówno na mechaniczne uszkodzenia jak i wszelkie naprężenia wynikające z noszenia ciężkiego bagażu. Dodatkowo posiada wzmocnienia od spodu oraz w panelach bocznych. Czyli tych miejscach, które poddane są szybszemu zużyciu. Plecaki Petzl z racji swojego przeznaczenia wyposażono w szereg ułatwień, które doceni każdy wspinacz. Przede wszystkim liczne troki, które umożliwiają przypięcie do plecaka butów wspinaczkowych, kasku, czy liny w momencie kiedy nie jesteśmy już w stanie zapakować tego szpeju do głównej komory. Plecak wyposażono również w pasy kompresyjne. Jeśli nie użytkujemy całej przestrzeni, jaką oferuje nam plecak możemy go zmniejszyć, zaciągając pasy kompresyjne. Pozwala to nie tylko optycznie zmniejszyć plecak, lecz również sprawić że lepiej dopasuje się do pleców i nie będzie zaburzał naszego środka ciężkości.

Plecaki Petzl oferują dogodny dostęp do komory głównej, dzięki któremu szybko i sprawnie znajdziemy interesującą nas rzecz. Plecak z zewnątrz pokryto specjalnymi impregnatami, które zapewniają odporność przed wilgocią. To, na co z całą pewnością warto zwrócić uwagę to system nośny. A szczególnie regulowany w poziomie i w pionie pas piersiowy oraz lekki pas biodrowy, dla poprawienia stabilności i komfortu użytkowania. System nośny jest ergonomiczny i za sprawą miękkiej pianki doskonale dopasowuje się do kształtu naszych pleców. Jak na model wspinaczkowy przystało plecaki Petzl wyposażono w liczne taśmy, w tym daisy chain, który umożliwia przypięcie szpeju. Liczne kieszenie z kolei pomagają w organizacji rzeczy drobnych, jak na przykład scyzoryk, okulary, aparat czy telefon. Zasuwane na suwak wewnętrzne kieszenie zabezpieczają najdrobniejsze rzeczy przed zgubieniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając dla siebie plecak Petzl?

Przede wszystkim powinniśmy zadać sobie pytanie gdzie i w jaki sposób chcemy użytkować nasz plecak. Jeśli jesteśmy wspinaczami z całą pewnością mamy świadomość tego, w co powinien być wyposażony plecak z którym zamierzamy się wspinać w górach lub skałach. Jeśli z kolei plecaki Petzl zamierzamy wykorzystywać na jedno- czy kilkudniowe wycieczki wówczas zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność oraz wygodę. W tym przede wszystkim system nośny, który powinien być dopasowany do naszych pleców. Dobrze dopasowany plecak to gwarancja nie tylko wygody na szlaku lecz również naszego bezpieczeństwa. Wielogodzinna wędrówka z ciężkim, źle dopasowanym plecakiem ze źle rozłożonym ciężarem może skończyć się przeciążeniami i kontuzją. A to nikomu z nas się nie uśmiecha. Stawiając jednak na tak profesjonalne marki jak Petzl stawiamy na pewną jakość i komfort!

Plecaki Petzl w sklepie górskim 8a.pl

Jeśli poszukujesz niezawodnego plecaka w góry, to trafiłeś doskonale! W sklepie górskim 8a.pl znajdziesz szeroki wybór plecaków trekkingowych oraz wspinaczkowych. W tym plecaki Petzl, które docenisz za wysoką jakość wykonania, estetykę oraz solidną jakość! Wytrzymałe materiały, z których uszyto plecak dadzą radę w każdych warunkach. Wybierając modele z marki Petzl masz gwarancję, że Twój plecak przez długie lata będzie nieodzownym kompanem Twoich górskich przygód!