top

Książki i albumy

Książki i albumy dostępne w naszym sklepie przypadną one do gustu miłośnikom dobrej literatury i górskich wyzwań. Oferujemy zarówno znane na całym świecie klasyczne książki o górach, jak i najnowsze tytuły.
99
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 99

Strona
na stronę
  1. -30%
    Książka Agora Misja helikopter
  2. -25%
    Książka Stapis Adam Gomola Trawers
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 1-54 z 99

Strona
na stronę

Najlepsze książki o górach to wciągająca lektura dla każdego

Znaczną część oferty naszej księgarni internetowej stanowią książki o tematyce górskiej. Wśród nich zdecydowanie najpopularniejsze są tytuły opisujące najsławniejsze wyprawy wysokogórskie. Tytuły w których głównymi bohaterami są Jerzy Kukuczka, Denis Urubko, Reinhold Messner, Simone Moro, czy Krzysztof Wielicki pozwalają choćby w niewielkiej części poznać realia panujące w górach wysokich i uczucia towarzyszące zdobywaniu najwyższych szczytów świata. Fascynujące opowieści o zmaganiu się człowieka z naturą to wciągająca lektura, która ani na chwilę nie pozwala oderwać się od książki. Wśród tytułów znaczną część stanowią też biografie najsłynniejszych wspinaczy, którzy zapisali się w historii światowego himalaizmu i alpinizmu. Dla spragnionych bardziej kompleksowego zbioru informacji zapewniamy również encyklopedie górskie, które całościowo ujmują podbój gór przez człowieka na przestrzeni wielu dziesięcioleci.

Poradniki górskie, przewodniki wspinaczkowe i skiturowe

Dla wszystkich planujących kolejne wyprawy i ekspedycje górskie nieocenioną pomocą okażą się przewodniki górskie. W proponowanych przez nas pozycjach można odnaleźć nie tylko techniczne szczegóły konkretnych dróg na szczyt, ale również niezbędne informacje o miejscach które należy odwiedzić. Przewodniki górskie wciąż stanowią najbardziej rzetelne źródło informacji na temat odległych rejonów świata, pozwalając jeszcze lepiej przygotować się do wyjazdu. Charakterystyczną kategorią są przewodniki wspinaczkowe, które przedstawiają konkretne rejony wspinaczkowe. Najczęściej bogato ilustrowane, zawierają topo poszczególnych formacji skalnych oraz dokładny opis dróg wspinaczkowych. Przewodniki wspinaczkowe sprawiają, że każdy wspinacz, niezależnie od umiejętności, znajdzie odpowiednie dla siebie drogi. To niezbędny dodatek, który obok sprzętu wspinaczkowego, pozwoli na realizowanie tej wyjątkowej pasji W okresie zimowym dużą popularnością cieszą się przewodniki skiturowe. Zawierają doskonałe pomysły na wycieczki skiturowe. Najczęściej opisują konkretne pasma górskie, pozwalając z łatwością zorientować się w topografii terenu oraz możliwych trasach, zarówno pod górę, jak i w dół stoku, na nartach skiturowych.

Najlepsze książki i albumy górskie

W sklepie internetowym 8a.pl zapewniamy książki o górach, przewodniki wspinaczkowe, skiturowe i górskie, encyklopedie gór, poradniki. Oferujemy również doskonałe albumy górskie, w których umieszczono urzekające fotografie górskich krajobrazów. To doskonały wybór na prezent dla każdego miłośnika gór. Niezależnie od tego, czego poszukujesz w literaturze górskiej, nasza księgarnia online z pewnością zaoferuje odpowiednie tytuły.