top

Buty DH / BMX

Buty DH i BMX to modele świetnie sprawdzające się w czasie ekstremalnego użytkowania. Niezależnie od tego, czy jesteś uzależniony od prędkości, czy od próbowania coraz to nowszych trików, odpowiednie obuwie to podstawa. W ofercie buty BMX i na rowery zjazdowe topowych marek.
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

11 Produkty

na stronę
Wyczyść

Jakie buty wybrać do DH, a jakie do BMX

Buty DH i BMX mają wiele wspólnych cech, które sprawiają, że wiele modeli można wykorzystywać zarówno do jednej, jak i drugiej aktywności. Jakie powinny być więc buty BMX i DH? Na pewno muszą się charakteryzować ponadprzeciętną wytrzymałością. Zarówno jedna, jak i druga dyscyplina sportu nie należą do tych, które oszczędzałyby obuwie. Częste podparcia przy dużych prędkościach, nieudane lądowania po dalekich i wysokich skokach to bardzo wymagające warunki. Stąd też buty DH i BMX muszą posiadać mocną cholewką, która wiele wytrzyma. Gruba skóra czy materiał syntetyczny to konieczność. Lekkie i przewiewne siateczki w tym przypadku się nie sprawdzą. Cechą wyróżniającą buty DH i BMX spośród innego obuwia rowerowego są też podeszwy. Powinny oferować maksymalną przyczepność do pedałów platformowych. Najczęściej jest ona zapewniania poprzez zastosowanie odpowiedniej mieszanki gumy oraz bieżnika o w miarę płaskim wzorze. Dzięki temu otrzymujemy nieco większą powierzchnię, w którą doskonale wbijają się metalowe bolce pedałów. Takie połączenie daje nam gwarancję pewnego trzymania stopy na pedale zarówno wtedy, kiedy wykonujemy triki, jak i wtedy, gdy gnamy z dużą prędkością w dół. Powyższe cechy dotyczące podeszwy odnoszą się oczywiście do butów DH przystosowanych do pedałów platformowych. Niektóre osoby preferują jeszcze pełniejsze połączenie z rowerem i decydują się na buty do pedałów z zatrzaskiem.

Sprawdź buty BMX i DH online w sklepie 8a.pl!

W naszym sklepie oferujemy obuwie DH i BMX kultowych marek. Mocne materiały i wysoka jakość wykonania poszczególnych modeli sprawiają, że wybierają je zarówno osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z tym typem jazdy na rowerze, jak i profesjonaliści potrzebujący obuwia z najwyższej półki. Poza tym buty BMX i DH są najczęściej po prostu bardzo wygodne, stąd też wiele osób używa ich na rowerze również do codziennych dojazdów.