top

Akcesoria do raków

Akcesoria do raków przydadzą się, gdy konieczna będzie wymiana zębów czy podkładek przeciwśnieżnych lub dokupienie pokrowca ochronnego.
17
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 17

na stronę

Wygodne przenoszenie sprzętu, czyli akcesoria do raków

Odpowiednia dbałość o sprzęt to gwarancja, że będzie on bardzo dobrze służył przez kilka sezonów. Akcesoria do raków pozwolą Ci na dłużej zachować ich funkcjonalność i cieszyć się ich dobrymi właściwościami. Wymagający teren i trudne warunki to zagrożenia, które mogą w krótkim czasie sprawić, że raki się zużyją i nie będą należycie Ci służyć. Pierwszym krokiem do ograniczenia ryzyka powstawania zniszczeń jest wykorzystanie pokrowca transportowego do przenoszenia. Dzięki niemu model nie zarysuje się, ale też nie będzie zagrożeniem dla pozostałego ekwipunku, z którym jest przenoszony. Dość sztywna konstrukcja z wytrzymałego materiału pozwala bardzo wygodnie spakować raki i bezpiecznie je przetransportować.

Akcesoria do raków jako uzupełnienie sprzętu

Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, z pewnością zdajesz sobie sprawę z istotności posiadania odpowiedniego sprzętu. To on może zaważyć na ostatecznym rezultacie Twoich działań. Raki potrafią znacznie poprawić komfort aktywności i pokonać nawet pozornie nieosiągalne obszary górskie. Akcesoria do raków to świetny sposób na ułatwienie górskiego trekkingu i zwiększenie przyjemności ruchu. Wędrówka z ich pomocą jest mniej uciążliwa i o wiele bardziej efektywna. Miłośnicy wspinaczki lodowej i tej na ośnieżonych i oblodzonych ścianach powinni sięgnąć po zęby atakujące. Od liczby zębów oraz typu zależy przystosowanie raków do zróżnicowanego terenu. Propozycje niektórych producentów mogą być stosowane w konfiguracji mono point, czyli jednym zębem atakującym. To najlepsza opcja do wspinaczki lodowej, bo pozwala na łatwiejszą pokonanie lodu i bardziej stabilne osadzanie raków. Konfiguracja dual point, a więc z wykorzystaniem dwóch zębów atakujących, to z kolei nieoceniona pomoc na zróżnicowanych ścianach – daje ona pewniejsze podparcie.

Wymienne akcesoria do raków

Dobrze dobrane akcesoria do raków pozwolą Ci nie tylko łatwiej realizować górskie cele, ale i zwiększyć swoje bezpieczeństwo w czasie działań w ośnieżonym i oblodzonym terenie. Oprócz pokrowca czy zębów, warto dobrać do raków również zapasowe łączniki, które pozwalają na regulację raków w szerokim zakresie rozmiarów. Z ich pomocą można przedłużyć żywotność raków i szybko uzdatnić je do użytku w razie uszkodzenia oryginalnych części. Na dłuższych ekspedycjach posiadanie wśród ekwipunku zamienników może okazać się bardzo przydatne, bo umożliwi szybkie przywrócenie rakom ich funkcjonalności i kontynuowanie działań. Łączniki z wytrzymałych materiałów to gwarancja, że nie ulegną zagrożeniom trudnego terenu.

Pozostałe akcesoria do raków

Akcesoria do raków, których nie można pominąć to również podkładki przeciwśnieżne. Warianty renomowanych marek dedykowane do technicznych raków świetnie sprawdzają się jako blokada przed akumulacją śniegu. To bezpośrednio przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa poruszania się trudnych górskich warunkach. Takie podkładki to często niezauważany, ale niezwykle istotny element. Przyklejony i skumulowany pod rakami śnieg może nawet doprowadzić do utraty kontaktu zębów raka z podłożem. Brak przyczepności na śnieżnych zboczach jest skrajnie niebezpieczny. Dzięki podkładkom przeciwśnieżnym można uniknąć tego zagrożenia. Elementy te wykonuje się ze specjalnego materiału, który nie tylko jest wytrzymały, ale również utrzymuje odpowiednią elastyczność w niższych temperaturach. Wymienne modele posłużą Ci do szybkiej wymiany uszkodzonej lub zużytej podkładki i niemal natychmiastowe przywrócenie Twoim rakom pożądanej funkcjonalności.