top

Spodenki MTB

Spodenki MTB łączą w sobie wysoką wytrzymałość oraz maksymalną swobodę ruchów na górskich ścieżkach. W ofercie damskie i męskie spodenki na rowery górskie, świetnie sprawdzające się w czasie letnich wyjazdów.
Zobacz jako Siatka Lista

155 Produkty

na stronę
  1. -30%
    Szorty rowerowe 100% Airmatic - navy
  2. -25%
    Spodenki rowerowe ION Logo - grey
    Spodenki rowerowe ION Logo - grey
    502,49 zł 669,99 zł
Zobacz jako Siatka Lista

155 Produkty

na stronę
Wyczyść

Czym powinny się charakteryzować spodenki MTB?

W trakcie pokonywania górskich szlaków i ścieżek często zdarza się zahaczyć o wystające gałęzie czy skały. Na trudnych zjazdach może się z kolei przydarzyć upadek, stąd też jedną z najważniejszych cech spodenek na rowery górskie jest ich wysoka wytrzymałość. Powinny być wykonane z mocnych materiałów, które wytrzymają przypadkowe otarcia w czasie intensywnej eksploatacji na górskich drogach. Poza tym spodenki MTB muszą zapewniać wysoką swobodę ruchów, niezbędną na trudnych fragmentach szlaków, kiedy musimy balansować na kamienistych odcinkach czy wychylać się za siodełko na najbardziej stromych zjazdach. Oczywiście spodenki powinny zapewniać również wygodę. Stąd niezwykle popularne są spodenki rowerowe MTB z wkładką, która doskonale amortyzuje i niweluje ryzyko powstawania otarć. To w zasadzie niezbędny element spodenek dla każdej osoby, która pokonuje w terenie nieco więcej kilometrów.

Jakie spodenki MTB – luźne czy przylegające?

Obecnie spodenki rowerowe MTB można podzielić na dwie główne grupy. Pierwszą z nich są mocno przylegające do sylwetki spodenki rowerowe MTB z wkładką. Modele te są najczęściej wybierane przez zawodników i osoby intensywnie jeżdżące na rowerze górskim. Świetnie sprawdzają się na zawodach oraz w czasie treningów. Dostępne są zarówno modele z szelkami, które świetnie zabezpieczają przed zsuwaniem się spodenek, jak i bez nich. Drugą grupą, zdobywającą coraz większą popularność, są luźne spodenki MTB, które oferują maksymalną swobodę i świetny wygląd. To optymalny wybór dla osób wybierających się na singletracki i traktujących rower górski jako najlepszą zabawę. Swobodne szorty MTB to bardzo skuteczna wentylacja w czasie letnich upałów. Stosowane do ich wykonania materiały często charakteryzują się bardzo wysoką wytrzymałością na przetarcia. Luźne spodenki pozwalają również na komfortowe noszenie ochraniaczy kolan, które są częstym dodatkiem, jeśli wybieramy się na trasy z dużą ilością zjazdów. Oczywiście do większość z tych modeli można dopiąć wewnętrzne spodenki wyposażone we wkładkę, dzięki czemu zapewniają one równie wysoki komfort, co zawodnicze, przylegające spodenki. Niezależnie od tego, czy wolisz swobodne szorty, czy przylegające spodenki MTB, w naszej ofercie z pewnością znajdziesz odpowiedni model!