top

CamelBak

CamelBak to kultowa marka produkująca bidony, plecaki i systemy hydracyjne. Najwyższej jakość produkty CamelBak powstają z myślą o rowerzystach, biegaczach i miłośnikach wielu innych sportów.
Zobacz jako Siatka Lista

30 Produkty

na stronę
  1. -27%
    Nowy
    Bukłak CamelBak Crux 2L Reservoir - blue
  2. -25%
    Nowy
    Uchwyt CamelBak Magnetic Tube Trap
Zobacz jako Siatka Lista

30 Produkty

na stronę
Wyczyść

Jak postała marka CamelBak?

Historia marki CamelBak zaczęła się tak naprawdę w miasteczku Wichita Falls w Teksasie. To tam odbywają się wyścigi rowerowe Hotter’N Hell 100, w których uczestnicy zmagają się na trasie o długości 100 mil nie tylko ze swoimi słabościami, ale przede wszystkim z palącym upałem. Kiedy na ich starcie pojawił się Michael Eidson, wiedział, że kluczowe dla dobrego wyniku jest utrzymanie odpowiedniego nawodnienia organizmu. Z zawodu był ratownikiem medycznym, więc szybko znalazł doskonałe rozwiązanie. Napełnił napojem kroplówkę, którą włożył do skarpety, a całość wsunął do tylnej kieszeni koszulki. Rurkę wychodzącą z kroplówki przypiął klamerką do koszulki. Tak powstał system hydracyjny, który pozwalał pić w czasie jazdy bez konieczności używania rąk. Tak też narodziła się marka CamelBak, choć Michael Eidson jeszcze o tym nie wiedział.

CamelBak to nie tylko pasmo sukcesów, ale również ciężkie czasy. Na początku lat dziewięćdziesiątych niski poziom sprzedaży groził zamknięciem firmy. W tym momencie na ratunek marce przybył Jeff Wemmer. Był tak zafascynowany produktem, że postanowił wesprzeć jego sprzedaż. Przemierzał on USA na motocyklu i sprzedawał produkty CamelBak w mijanych sklepach motocyklowych. Z każdym kolejnym zamówieniem marka odzyskiwała wiarę w to, że uda się jej przetrwać.

Dziś marka CamelBak jest jednym z wiodących producentów bidonów, butelek i bukłaków. W jej ofercie znajdują się plecaki z systemami nawadniającymi, nerki z bukłakiem i wiele innych.

CamelBak – przyszłość marki

Amerykańska marka postała na bazie przełomowego pomysłu, który pozwolił zapewnić sportowcom nawodnienie bez potrzeby używania rąk. Ciągły dostęp do rurki z napojem świetnie sprawdza się zarówno na zawodach, jak i w czasie długich treningów. Marka CamelBak nie zatrzymuje się i cały czas wprowadza innowacje. Jako pierwsza zaczęła sprzedawać butelki wykonane z materiałów nie zawierających szkodliwych związków BPA. Niedościgłym wzorem są też niezawodne gumowe zaworki na rurkach, które pozawalają w wygodny sposób pić w czasie wysiłku.

Obecnie, podobnie jak większość czołowych marek, CamelBak skupia się na zminimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko. Marka aktywnie działa na rzecz ograniczenia stosowania jednorazowych plastikowych butelek na wodę. Firma wspiera też organizacje i stowarzyszenia działające na rzecz ochrony przyrody. Wszystkie produkty marki CamelBak są ponadto projektowane w taki sposób, aby cechowały się maksymalną trwałością i niezawodnością. Dzięki temu oszczędzane są zasoby naturalne, a finalni użytkownicy mogą jeszcze dłużej cieszyć się ulubionymi modelami. Co ważne, łańcuchy dostaw są w pełni transparentne, a produkcja odbywa się w fabryce, której właścicielem jest CamelBak. Dzięki temu wszystkie procesy mogą być ściśle monitorowane, co potwierdzają zresztą certyfikaty ISO.

Produkty marki CamelBak kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór produktów marki CamelBak dla miłośników wielu sportów i aktywności – biegania, jazdy na rowerze, trekkingu, wspinaczki, a także do codziennego użytkowania. W naszej ofercie znajdują się ponadczasowe bukłaki z rurką, nowoczesne bidony i klasyczne butelki na wodę. Marka CamelBak to także świetne plecaki z systemem hydracyjnym, torby biodrowe z bukłakiem i wiele innych akcesoriów. W ostatnim czasie do oferty amerykańskiego producenta dołączyły również filtry do wody czy przenośne lodówki. Jeśli tylko poszukujesz niezawodnego sposobu przenoszenia wody i napojów, to bez wątpienia CamelBak będzie najlepszym wyborem.