top

Buty wspinaczkowe Five Ten

Buty wspinaczkowe Five Ten to legenda wśród wspinaczy na całym świecie. Marka ta wprowadziła w latach osiemdziesiątych gumę 5.10 Stealth, dzięki czemu buty zyskały nieznaną dotychczas przyczepność.
Zobacz jako Siatka Lista

14 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

14 Produkty

na stronę
Wyczyść

Buty do wspinaczki marki 5.10 do dzisiaj są ścisłą światową czołówką. Często wybierane przez topowych wspinaczy, doskonale sprawdzają się na najtrudniejszych drogach wspinaczkowych świata oferując niezrównaną precyzję oraz przyczepność nawet na najmniejszych stopniach. Nie oznacza to jednak, że ze świetnych właściwości butów Five Ten nie mogą skorzystać też początkujący wspinacze. Szereg modeli przygotowany z myślą o osobach z mniejszym doświadczeniem w tym sporcie, pozwala zacząć przygodę ze skałami w najlepszym stylu. W bogatej historii tej marki pojawiło się wiele przełomowych modeli, które są z kolejnymi drobnymi zmianami produkowane aż do dzisiaj. Świetnym przykładem są buty wspinaczkowe Five Ten Anasazi, które w wielu odmianach zaspokajając potrzeby wspinaczy na całym świecie.

Buty wspinaczkowe 5.10 i guma Stealth - rewolucja

Marka Five Ten jest odpowiedzialna za wprowadzenie do świata wspinaczki rewolucyjnych rozwiązań. Zdecydowanym przełomem było wynalezieni gumy Stealth Rubber. To specjalna mieszanka, która powstała specjalnie z myślą o butach wspinaczkowych i podejściowych. Jej unikalne właściwości sprawiały, że buty wspinaczkowe Five Ten niemal „kleiły się” do skały. Wprowadzenie jej na rynek w latach osiemdziesiątych zrewolucjonizowało podejście do wspinaczki i dało wspinaczom zupełnie nowy wachlarz możliwości. Era nowoczesnego obuwia wspinaczkowego pozwoliła przekraczać kolejne bariery i pokonywać coraz trudniejsze drogi.

W sklepie wspinaczkowym 8a.pl nie mogło oczywiście zabraknąć jednego z najbardziej znanych producentów obuwia wspinaczkowego. W ofercie posiadamy buty do wspinaczki Five Ten zarówno dla najbardziej doświadczonych użytkowników, zawodników, jak i osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze skałami.

Zobacz też damskie i męskie buty wspinaczkowe innych producentów >