top

The North Face Kurtki puchowe

Kurtki puchowe THE NORTH FACE ® to idealny wybór na srogą i/lub aktywną zimę. Zapewnią pożądane ciepło w różnych sytuacjach - w czasie skiturowych wycieczek, alpejskiej wspinaczki czy spacerów leśną ścieżką. Sprawdź, która kurtka puchowa The North Face będzie idealnie spełniała twoje oczekiwania!
Zobacz jako Siatka Lista

120 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

120 Produkty

Wyczyść

Puchówki The North Face - górski niezbędnik!

Niezależnie od tego, czy działania na świeżym powietrzy podejmujesz wyłącznie w celach rekreacyjnych, czy też są one okazją do doskonalenia zaawansowanych umiejętności, lekka i wygodna ochrona przed mrozem, wydaje się niezbędna. Kurtka puchowa The North Face to bez dwóch zdań jeden z najbardziej cenionych elementów górskiej garderoby. Puchówka - niezależnie czy ta cieńsza czy całkiem gruba - to jeden z podstawowych elementów stroju kompletowanego na rozmaite wyprawy w zimowych miesiącach. Amerykańska marka The North Face kurtki puchowe opracowuje z myślą o wszechstronnym, wykorzystaniu. Oferuje klientom kilka kolekcji, dedykowane różnym aktywnościom i grupujące modele o określonym przeznaczeniu. W szerokim asortymencie znajdziesz propozycje dla turystów wędrujących z plecakiem, wspinaczy poszukujących grubej puchówki stanowiskowej czy bazowej, freeridowców albo skiturowców zakładających cieńsze kurtki puchowe pod shella, na czas zjazdu. Bez wątpienia, znajdziesz w asortymencie TNF puchówki odpowiadające i Twoim preferencjom.

Swetry puchowe pod GORE-TEX

Wierzchnia kurtka zabezpieczająca przed opadami to zazwyczaj podstawa warstwowej odzieży turystycznej. W cieplejszych porach roku zakładasz ją gdy pada, w chłodniejszych, także wtedy gdy zwyczajnie chcesz osłonić się przed przeszywającym zimnem i wiatrem, penetrującym mniej szczelne kurtki. W czasie mrozów, szybko pojawia się pytanie co pod membranę włożyć aby poprawić jej izolację termiczną. A więc co pod GORE-TEX? Najczęściej polecane są swetry puchowe, albo syntetyczne kurtki z wypełnieniem przypominającym puch. Co ważne - niezbyt grube! Ciepła kurtka puchowa The North Face to niezbędny element w garderobie każdego, kto w zimowej części roku nie chce doznać nieprzyjemnego wychłodzenia. Gdy jednak przychodzi nam zarzucić nań membranę, to warto pamiętać o tym, że... szybko może się nam stać za ciepło. Wypełnienia w kurtce (chronionej od wiatru membraną) wcale nie musi być bardzo dużo! Do zagwarantowania odpowiedniej termiki przy ciele wystarczy prawidłowo dobrana ocieplina. Jeśli do tego poruszasz się dynamicznie w górę to szybko okaże się, że problem może stanowić nadmiar ciepła i pot który przez naturalny puch wcale nie tak szybko ucieka. Właśnie dla takich - typowo trekkingowych, hikingowych czy skiturowych wyzwań - powstały swetry / cieńsze kurtki puchowe The North Face, a także puchówki syntetyczne z takich kolekcji jak Ventrix czy Thermoball. Pamiętaj, że mniej nie zawsze znaczy gorzej, a syntetyczne kurtki puchowe mogą lepiej sprawdzić się niż te naturalne (pod warunkiem wysokiej jakości ociepliny, której wyboru producent świadomie dokonał, analizując nie tylko cenę za metr czy kilogram, ale przede wszystkim właściwości termoizolacyjne, oddychalność i trwałość. Wybierając syntetyczne kurtki / swetry puchowe TNF, masz pewność, że to produkty przemyślane i sprawdzone.

Wybór kurtki puchowej The North Face

Jeśli twoją uwagę zwróciły kurtki puchowe The North Face wyboru jednego modelu możesz dokonać selekcjonując propozycje w zależności od rodzaju i sprężystości wypełnienia. W zakresie ocieplin podstawowy podział obejmuje na te syntetyczne i naturalne. Kurtki z naturalnym puchem gęsim The North Face są ultralekkie i doskonale grzeją, ale modele z ocieplina syntetyczna coraz częściej dorównują ich możliwościom. W zależności od przeznaczenia, podczas wyboru kurtki z puchem warto zwrócić uwagę inne jej cechy, takie jak grubość, liczba kieszeni, obecność kaptura, szerokość komór (co prócz znaczenia funkcjonalne ma również wizualne). Jeśli oprócz ciepła oczekujesz też, że kurtka puchowa The North Face ochroni też przed mżawką, spójrz na modele uzupełnione o membranę (mają ją raczej kurtki z kolekcji mniej technicznych). Materiał o specjalnej strukturze powstrzyma wilgoć przed przedostaniem się do wnętrza. W efekcie zachowasz przy skórze przyjemny klimat w rozmaitych sytuacjach.

Kurtki puchowe TNF dla pań i panów

Dobór kurtki determinowany jest nie tylko jej właściwościami, ale również aspektami wizualnymi. Często to one ostatecznie decydują, który wariant, ze zbliżonych do siebie parametrami technicznymi modeli, staje się naszą własnością. The North Face kurtki puchowe projektuje tak, żeby zachwycały one najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi, ale również były efektowne. Te kurtki, które są dedykowane paniom, często oprócz damskiego fasonu mają też inne kolory niż te same modele w wersji męskie. W zakresie kolorystyki nierzadko także pozostawia się użytkownikom duże możliwości wyboru. Doskonałe dopasowane do własnych potrzeb i preferencji uzupełnia możliwość modyfikacji fasonu. Najczęściej odnosi się to do regulacji umieszczanych przy kołnierzu, kapturze, dolnej krawędzi i mankietach. Te detale sprawiają, że Twoja kurtka puchowa The North Face będzie na Twojej sylwetce leżała jak ulał. Kroje są tak opracowywane, żeby nie ograniczały zakresu ruchów i zapewniały dużą swobodę, ale te dodatkowe opcje dopasowania wspomagają osiągnięcie takiego rezultatu.

A na co dzień?

Oczywiste jest, że podczas uprawiania aktywności potrzebujemy innego zabezpieczenia, niż w trakcie codziennego funkcjonowania. Chodzić zarówno może o ilość czy gatunek puchu, jak i o detale kroju które w terenie determinują doskonałe przyleganie w akcji. Na co dzień... wcale nie muszą się podobać, Choć w miejskim użytkowaniu zdać egzamin może praktycznie każda kurtka puchowa The North Face, to pamiętaj, że może niekoniecznie potrzebujesz puchu gęsiego 800 cuin, kaptura skrojonego pod kask itp. Śmiało rozważaj modele mniej techniczne, a często i korzystniejsze cenowo.