top

Slackline

Slackline to nowa forma aktywności, która została zapoczątkowana przez osoby uprawiające wspinaczkę. Dyscyplina ta polega na chodzeniu i wykonywaniu tricków na taśmie, która ma zazwyczaj od 2,5 do 3 cm szerokości.
Zobacz jako Siatka Lista

9 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

9 Produkty

na stronę
Wyczyść

Czym jest slackline?

Slackline to jedna z nowszych form aktywności, zdobywająca coraz większą popularność. Została wymyślana przez wspinaczy, którzy początkowo chodzili po linach, które następnie zostały zastąpione przez taśmy. Obecnie stosowane są głównie taśmy o szerokości ok. 2,5, 3 cm. Elastyczność taśmy slackline sprawia, że chodzenie po niej wymaga wprawy i doskonałego utrzymywania równowagi. Taśma musi być rozwieszona między dwoma punktami, którymi najczęściej bywają drzewa lub skały. Nasz sklep oferuje najbardziej znane taśmy marki Gibbon Slacklines, jednego z pionierów w produkcji taśm.

Rodzaje taśm slackline

Taśmy do slackliningu występują w wielu długościach i szerokościach, a także mogą się między sobą różnić sprężystością. Dużą popularnością cieszą się zestawy dla początkujących. Slackline to świetna forma relaksu, a przy okazji treningu równowagi. Slackline zapewnia rozrywkę dla dorosłych i dla dzieci. Bardziej zaawansowani użytkownicy szybko zaczną rozglądać się za taśmami do wykonywania pierwszych trików. Pozwalają ona na wyższe skoki, ale cechują się mniejszą stabilnością. W naszym sklepie oferujemy zestawy slackline dla osób o każdym poziomie doświadczenia.

Najwyższej jakości slackliny marki Gibbon

Sprzęt od renomowanych producentów to podstawa bezpieczeństwa. Do prawidłowej pracy slackline musi być bowiem mocno napięty. Odpowiedni sprzęt zapewni łatwość rozkładania oraz pewność, że taśma wytrzyma odpowiednie obciążenie. Slackliny marki Gibbon są wykonywane z najwyższej klasy materiałów. Stosowane napinacze pozwalają odpowiednio naprężyć taśmę między drzewami lub skałami.