top

Rękawiczki biegowe

Rękawiczki biegowe zapewniają komfort termiczny dłoniom w czasie chłodniejszych dni. To niezbędny dodatek dla każdego, kto biega w zimie i przejściowych porach roku. Zapewniamy szeroki wybór lekki rękawiczek biegowych.
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

  1. -24%
    Rękawice Kanfor Fit - black
    Rękawice Kanfor Fit - black
    52,99 zł 69,99 zł
na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

Wyczyść

Rękawiczki biegowe zapewnią Ci optymalny komfort w trakcie treningów

Czym różnią się biegowe rękawiczki od innych modeli rękawic? Przede wszystkim są ultralekkie, a wykorzystane w nich materiały oraz membrany skutecznie chronią Twoje dłonie przede wszystkim jednak zapewniając doskonałą oddychalność! Podczas treningów czy też startów w zawodach biegowych nasze ciało produkuje dużo energii i ciepła. Naturalnym jest, że pocimy się mocniej. Również na dłoniach. Nie znaczy to jednak, że nasze dłonie – zwłaszcza podczas treningów zimą – pozostają ciepłe! O nie, o to zadbać musimy my sami zakładając odpowiednie rękawiczki. Pod określeniem odpowiednie mamy na myśli rękawiczki biegowe, które skutecznie poradzą sobie z wilgocią, jaką Twoje dłonie wyprodukują podczas aktywności. Jej bezzwłoczne przetransportowanie na zewnątrz zapewni naszym dłoniom komfort termiczny oraz przyjemne poczucie suchości. Rękawiczki biegowe to dodatek nie tylko dla profesjonalnych biegaczy i biegaczek, ale również dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tym sportem. Podczas joggingu w chłodniejsze dni odpowiednio dobrany model zagwarantuje dłoniom ciepło i nie będzie ograniczał zdolności manualnych.

Techniczne materiały, które wykorzystują rękawiczki biegowe

Do produkcji technicznych rękawiczek do biegania stosuje się materiały syntetyczne, które mają doskonałe właściwości oddychające. Są to najczęściej materiały z grupy poliamidów. Dodanie nylonu skutkuje zdecydowanym zwiększeniem wytrzymałości rękawic na uszkodzenia mechanicznie. Wiele modeli konstruowanych jest na zasadzie hybryd. Oznacza to, że łączą one ze sobą różne materiały oraz ociepliny celem zapewnienia optymalnego komfortu termicznego. W tym przypadku miejsca szczególnie narażone na wychłodzenie są dodatkowo izolowane. Outdoorowi producenci w swoich rękawiczkach biegowych wyszli naprzeciw oczekiwaniom biegaczy, którzy w czasie treningu korzystają ze smartfonów. Rękawiczki biegowe mianowicie mają specjalne panele na palcu wskazującym, które pozwalają nam na obsługiwanie ekranów dotykowych bez konieczności ściągania rękawicy.

Jakie rękawiczki biegowe wybrać na treningi?

Dobranie odpowiedniego modelu zależy od naszych preferencji oraz czasu i miejsca, w którym zamierzamy trenować. Jeśli biegamy przez cały rok warto na zimę zaopatrzyć się w modele, które oferują izolację. Syntetyczna ocieplina gwarantuje nam odpowiednią izolację przy minusowych temperaturach. Dla zmarzluchów polecamy także łapawice, czyli rękawiczki biegowe w których wszystkie palce poza kciukiem znajdują się razem. Takie rozwiązanie ma tą zaletę, że palce wzajemnie się ogrzewają. Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się również rękawiczki zaopatrzone w membranę, która skutecznie ochroni nas przed wodą oraz wiatrem. A także rękawiczki biegowe wykorzystujące materiał softshellowy. Cechują się one doskonałym dopasowaniem i rozciągliwością, a dodatkowo skutecznie tłumią wychładzający wiatr.

Techniczne rozwiązania stosowane w biegowych rękawiczkach

Modele do biegania zapewniają doskonałą rozciągliwość oraz nie krępują ruchów naszych dłoni i palców. Taka cecha jest możliwa dzięki zastosowaniu stretchowych materiałów oraz specjalnych konstrukcji. Outdoorowi producenci bardzo często stosują materiały 4-way stretch, które umożliwiają rozciąganie się materiału w czterech kierunkach. Nie dziwi zatem fakt, iż po założeniu rękawiczki leży ona wręcz idealnie. Dodatkowo rękawiczki biegowe są ultralekkie i niezwykle pakowne. Możesz mieć je zawsze przy sobie schowane w małej kieszonce kurtki biegowej lub w nerce biegowej. Regulacja dopasowania do nadgarstków przeważnie nie wymaga zmiany długości pasków i wykorzystywania klamer. Zamiast rozwiązań stosowanych w wyższych modelach tutaj producenci postawili na funkcjonalną prostotę oraz niską wagę. Zatem zamiast nich pojawiają się na przykład elastyczne wstawki. Taki elastyczny mankiet świetnie dopasowuje się do dłoni i chroni ją przed niepożądanym działaniem czynników zewnętrznych

Markowe rękawiczki biegowe tylko w sklepie 8a.pl

W naszym sklepie znajdziesz biegowe rękawiczki dedykowane zarówno dla profesjonalnych biegaczy – górskich czy asfaltowych jak i dla adeptów tego sportu. I choć mówi się, że bieganie jest sportem tak naturalnym i prostym, że nie potrzebujesz ani przygotowania ani wyposażenia do postawienia tego pierwszego kroku, to jednak posiadanie odpowiedniego wyposażenie wpłynie zdecydowanie na Twój komfort. A także bezpieczeństwo. W sklepie 8a.pl znajdziecie takie marki jak Ziener, Black Diamond, Dynafit czy Salomon. Z szerokiego asortymentu łatwo wybierzesz zarówno rękawiczki biegowe jak i pozostałą część biegowego outfitu. Wysoka jakość i bardzo dobre parametry techniczne produktów sprawią, że rozkochasz się w bieganiu na nowo!