top

Rękawice skiturowe damskie

Rękawice skiturowe damskie to modele, które zapewniają bardzo dobrą izolację od nieprzyjemnych warunków atmosferycznych i zwiększają wygodę szusowania przemierzania górskich stoków.
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

34 Produkty

na stronę
Wyczyść

Rękawice skiturowe damskie – uniwersalne konstrukcje

Rękawice skiturowe damskie to modele dedykowane specjalnie miłośniczkom spędzania czasu na skiturowych wypadach. Jednak ich budowa pozwala na szersze zastosowanie. Modele zapewniają zarówno ochronę przed wychłodzeniem, jak i przegrzaniem. Zrównoważona gospodarka termiczna z kolei przekłada się na większą efektywność podejmowanego wysiłku. Dzięki temu, że rękawiczki są produkowane z materiałów syntetycznych, to w parze z funkcjonalnością idzie również oddychalność. Poliamid, poliester czy polipropylen to tkaniny, które doskonale odprowadzają wilgoć i wspierają utrzymanie przyjemnego klimatu przy skórze. Ograniczone zostaje ponadto ryzyko przegrzewania dłoni. Nawet w czasie maksymalnego wysiłku nie musisz się więc obawiać o dyskomfort.

Wytrzymałe rękawice skiturowe damskie

Wypady skiturowe to jedna z tych aktywności, w trakcie której wytrzymałość odzieży i sprzętu ma bardzo duże znaczenie. Rękawice skiturowe damskie zaprojektowane w biurach projektowych znanych i cenionych w górskiej branży firm to gwarancja, że z modeli skorzystasz niejednokrotnie z takim samym zadowoleniem. Dłonie w czasie skiturowej jazdy nieustannie pracują. Istotne jest, by zachowały precyzję i nie były ograniczane przez niewygodne fasony i uwierające kroje rękawic. Może to bowiem zaważyć na Twoim bezpieczeństwie, jeśli przez źle dobrany model na przykład kile wyślizną Ci się z dłoni. Specjalnie opracowane rękawice na skitury zniosą naprężenia powstające przy narciarskich czynnościach i na dłużej zachowają funkcjonalność.

Softshellowe rękawice skiturowe damskie i modele z membraną

Rękawice skiturowe damskie występują w wielu wariantach. Modele odpowiednie do noszenia przy niższych temperaturach i w warunkach większej wilgotności są dodatkowo uzupełniane tkaninami membranowymi. Dzięki temu zapewniają wodoodporność i wiatroszczelność. W zimowym otoczeniu nie bez znaczenia jest też wsparcie technologii softshellowych. Specjalne rękawice na skitury mogą zupełnie chronić przed przedostawaniem się do dłoni zimnego powietrza. Z takim zabezpieczeniem można mieć pewność, że nic nie zagrozi kondycji rąk.

Izolacyjne właściwości, które mają rękawice skiturowe damskie

Wsparcie izolacji, które dają rękawice skiturowe damskie przydaje się nie tylko w czasie zjazdów, ale również podejść. Producenci posługują się ociepliną syntetyczną, której istotną właściwością jest zdolność do jednoczesnego ogrzewania i odprowadzania wilgoci. Istotne jest, że nawet po kontakcie z wilgocią, ten materiał zachowuje swoje właściwości, więc nie obniży się Twój poziom komfortu. Ocieplina rozłożona nierównomiernie to technika, która pozwala na doskonałe docieplenie wszystkich partii rąk, zgodnie z tym które partie potrzebują ciepła więcej, a w których bardziej izolująca warstwa nie jest aż tak potrzebna.

Swobodę ruchów zapewnią Ci rękawice skiturowe damskie

W trakcie aktywnego spędzania czasu nie ma nic bardziej nieprzyjemnego od poczucia dyskomfortu. Żeby Twoje działania nie były ograniczone, a ruchy manualne skrępowane, załóż na wypad damskie rękawice skiturowe. Ich anatomiczny krój dopasowany do tego rodzaju sportu będzie wspierać Cię w czasie osiągania kolejnych sukcesów na ośnieżonych zboczach. Precyzyjne opracowana konstrukcja pozwala wygodniej obsługiwać sprzęt skiturowy i gwarantuje naturalne ułożenie dłoni.