Plecaki turystyczne Osprey

Plecaki turystyczne OSPREY ® to twój kompan podróży bez względu na to, czy wybierasz się na jednodniową wycieczkę w góry, czy półroczną włóczęgę po Azji. Zróżnicowana pojemność plecaków, podział na damskie i męskie modele, pozwolą na dobranie idealnego modelu dla siebie.
54
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 54

na stronę
  1. -20%
    Plecak turystyczny 50l Osprey Sirrus czarny
    Plecak Osprey Stratos 50 - black
    615,99 zł 769,99 zł
  2. -20%
    Plecak Osprey Skarab 22 - black
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 54

na stronę

Plecaki turystyczne Osprey to wygoda i komfort tak na szlaku jak i w podróży!

Kalifornijska marka Osprey od lat 70 produkuje zaawansowane technologicznie plecaki. Od samego początku założycielom firmy zależało na produkcji wygodnych i trwałych plecaków, które miały służyć podczas wspinaczki, czy turystyki. A jako, że w Kalifornii jest wiele miejsc do przetestowania ich trwałości i wygody, po kolejnych wyjazdach i opiniach wspinaczy plecaki udoskonalano. Dziś plecaki turystyczne Osprey wykorzystują zaawansowane technologie, dzięki którym osiągnięto maksymalną wygodę przy stosunkowo niskiej wadze i niezawodnej trwałości. Kilkadziesiąt modeli zróżnicowanych pod względem pojemności oraz rozróżnionych osobno dla kobiet i mężczyzn to nasza propozycja dla Was! Plecaki turystyczne Osprey wyróżniają się na tle innych modeli zarówno jeśli chodzi o design. Wykorzystywane żywe kolory i ich połączenie z całą pewnością przypadną do gustu.

Damskie i męskie plecaki turystyczne Osprey – znajdź różnicę

Podział na modele dla kobiet i mężczyzn ma szczególne uzasadnienie w plecakach o większych pojemnościach. Dopiero wtedy, przy pełnym załadunku plecaka możemy dostrzec atuty jednego i drugiego modelu, które wpływają na wygodę użytkowania. Damskie plecaki turystyczne Osprey różnią się od męskich modeli przede wszystkim systemem nośnym. W wersji damskiej jest on nieco krótszy i dostosowany do zazwyczaj drobniejszej budowy kobiet. Mniejsza jest zatem odległość od szelek do pasa biodrowego. Inny jest też układ pasków ramieniowych plecaka. Są one odpowiednio wyprofilowane, tak by świetnie układać się na ramionach i klatce piersiowej. Inaczej też wyprofilowano pas biodrowy. Jest on świetnie amortyzowany za sprawą pianki, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu bioder.

Dobrze wyregulowany system nośny, który jest nijako skrojony na miarę jest gwarancją nie tylko wygody w górach lecz również naszego bezpieczeństwa. A dokładniej bezpieczeństwa naszego kręgosłupa. Ciężar plecaka, który opiera się na szerokich pasach ramieniowych oraz biodrach nie powoduje kontuzji i urazów. Plecaki turystyczne Osprey nawet zapakowane po sam komin po całodniowym trekkingu nie uwierają nas i nie powodują nieprzyjemnych otarć. Ciężar odpowiednio wyregulowanego plecaka przejmuje pas biodrowy na którym solidnie opiera się cała konstrukcja. Dzięki temu odciążone zostają nasze ramiona i kręgosłup. Pas piersiowy z kolei dba o odpowiednią stabilizację i pozycję plecaka na naszych plecach. Zwłaszcza podczas wykonywania ekwilibrystycznych pozycji na trudnych i technicznych odcinkach szlaku.

Techniczne parametry, które wykorzystują plecaki turystyczne Osprey

Wybierając plecaki turystyczne Osprey pod lupę należy wziąć wykorzystywane w nich systemy nośne, to one bowiem stanowią serce całego układu. W modelach oscylujących w granicach 30 litrów, a zatem idealnych na jednodniowe albo weekendowe wycieczki, dominują siateczkowe systemy nośne. Patent AirSpeed™ wykorzystuje dystansujący panel z siateczki. Oznacza to, że pomiędzy tyłem plecaka a plecami użytkownika znajduje się pusta przestrzeń, gdzie powietrze może swobodnie cyrkulować. Takie rozwiązanie pozwoli uniknąć przegrzania w upalne dni, kiedy wybierzemy się na szlak. Większość plecaków turystycznych marki Osprey posiada regulację, która sprawi, że łatwo dopasujesz plecak do własnego wzrostu. Zastosowany tutaj system nośny oraz pianka na pasach sprawiają, że waga ekwipunku jest równomiernie rozkładana tak, by górska wędrówka była mniej uciążliwa.

Plecaki turystyczne Osprey o większej pojemności wykorzystują z kolei w pełni regulowany system nośny AG AntiGravity™ 3D. Jego konstrukcja wspiera odpowiednie dopasowanie modelu do sylwetki oraz pozwala na właściwe umiejscowienie środka ciężkości. Jest to szczególnie ważne na wymagających szlakach, gdzie niejednokrotnie balansujesz na wąskiej ścieżce nad przepaścią. Dodatkowo wysokość systemu w tego typu plecakach możesz z łatwością dopasować do swoich potrzeb. Patent Fit-on-the-Fly™pozwala w łatwy sposób na jego wydłużenie lub skrócenie, w zależności od Twoich potrzeb, wzrostu oraz gabarytów. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wiele plecaków górskich renomowanych, outdoorowych marek. Poznaj plecaki turystyczne Osprey w sklepie górskim 8a.pl i znajdź model odpowiedni dla siebie. W zależności od potrzeb na jednodniowe lub weekendowe wędrówki, a także turystyczne eskapady i wymagające trekkingi.