top

Plecaki turystyczne i trekkingowe Berghaus

Plecaki turystyczne i trekkingowe Berghaus ® to modele, które z powodzeniem sprawdzą się zarówno w górach na trekkingu, jak i podczas turystycznej włóczęgi po szlakach. Ergonomiczne, z możliwością regulacji systemu nośnego, podzielone na modele damskie i męskie.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Brytyjska marka Berghaus z całą pewnością jest rozpoznawalną outdoorową marką na każdej długości i szerokości geograficznej. Istnieje od lat 60’ ubiegłego stulecia i jako ciekawostkę warto dodać, że zrewolucjonizowała rynek outdoorowy wprowadzając na niego plecak z wewnętrznym stelażem. Wielokrotnie ich innowacyjne rozwiązania nadawały kurs innym. Dziś plecaki turystyczne Berghaus głównie kojarzone są z bezkompromisową wygodą oraz wysoką wytrzymałością. Doskonale dopasowują się do naszych pleców, a dodatkowo regulowane systemy nośne pozwalają perfekcyjnie wyregulować system nośny. Wobec tego plecak naweł załadowany po brzegi i ciężki jest wygodny i nie powoduje naszego dyskomfortu nawet po całym dniu wędrówki. Warto zapoznać się z szeroką ofertą plecaków turystycznych w sklepie górskim 8a.pl i znaleść model idealny dla siebie.

Plecaki turystyczne i trekkingowe Berghaus - dla kogo?

Przede wszystkim tym, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu i cenią sobie wygodę. Chcą mieć wolne ręce, a od plecaka oczekują bezkompromisowej wygody. Plecaki turystyczne i trekkingowe Berghaus od lat ewoluują w stronę zapewnienia maksymalnej trwałości i wygody przy obniżeniu wagi całości. Wśród licznych modeli plecaków znajdziesz różnorodne pojemności. Poczynając od lekkich plecaków 20-litrowych, idealnych na jednodniowe wędrówki. Kończąc na modelach 65 litrowych z kominem, które świetnie sprawdzą się na długie trekkingi czy podróżnicze wyjazdy. To, jaką pojemność wybrać zależy od Twoich preferencji i celów podróżniczych. Jeżeli jeździsz często ale są to głównie weekendy. Nocujesz w schroniskach lub na kwaterach warto wybrać modele oscylujące w granicach 30 lub 40 litrów.

Plecaki trekkingowe Berghaus o pojemności 50 litrów i więcej z kolei świetnie sprawdzą się na dłuższych wyjazdach. Naturalnie możesz spakować więcej rzeczy, co jest oczywiste. Ale także w tego typu plecakach spotkasz się z bardziej zaawansowanymi systemami nośnymi. Do tego typu plecaków bez problemu spakujesz się przede wszystkim na kilkudniowe trekkingi, czy podróże backpackerskie. Do środka zmieścisz niezbędną odzież, śpiwór, matę samopompującą, jetboila, buty na zmianę. Namiot, czy kijki trekkingowe przytroczysz do licznych pętli, taśm oraz troków.

Plecaki turystyczne Berghaus i ich parametry techniczne

Plecaki turystyczne Berghaus charakteryzują się świetnym dopasowaniem do pleców, a przez to doskonałą wygodą i komfortem użytkowania. Jest to możliwe między innymi ze względu na system nośny. Generalnie im plecak jest większy, tym system nośny jest bardziej rozbudowany. Jest to w pełni oczywiste, bowiem większy plecak po załadowaniu będzie cięższy, a jego transport niewątpliwe kosztować nas będzie więcej sił i energii. Po to, by nawet całodzienna wędrówka z takim plecakiem była wygodna stosuje się innowacyjne systemy nośne. Na czym polega ta innowacyjność? Przede wszystkim na zastosowaniu wytrzymałych ale i wygodnych materiałów, które będą miały doskonałą amortyzację i zapewnią oddychalność naszym plecom. Specjalnie rozmieszczone panele wspomagają naturalną cyrkulację powietrza. Dzięki temu użytkowanie plecaka w ciepłe dni będzie przyjemnością.

Plecaki turystyczne Berghaus mają w liczne kieszenie, które w wygodny sposób pozwolą zachować nam klar naszego bagażu. Najpotrzebniejsze rzeczy możemy mieć zawsze pod ręką za sprawą pojemnych kieszeni w klapie – zewnętrznej oraz wewnętrznej. A także stosowanej w niektórych modelach kieszonce znajdującej się na pasie biodrowym. Liczne troki, pętle i taśmy pozwalają na przypięcie choćby karimaty, maty samopompującej się lub śpiwora. Wiele modeli wyposażono w pokrowiec przeciwdeszczowy, który uchroni zawartość naszego bagażu w przypadku załamania pogody. Turystyczne plecaki Berghaus są kompatybilne z systemami hydracyjnymi.

Damskie, a męskie plecaki turystyczne Berghaus

Damskie plecaki turystyczne i trekkingowe Berghaus charakteryzują się optymalnym dopasowaniem do kobiecych kształtów i gabarytów. Paski ramienne, które wyprofilowano w odpowiedni sposób zapewniają świetne rozłożenie ciężaru plecaka. Wygodny pas nośny jest jeszcze lepiej amortyzowany, po to by bezboleśnie opierać się na biodrach, nie powodując otarć ani zbędnego ucisku. Stelaż modeli damskich dopasowano do kobiecej postury. Mniejsza jest odległość od pasów ramieniowych plecaka do pasa biodrowego, co jest oczywiste biorąc pod uwagę zazwyczaj drobniejsze w porównaniu z mężczyznami kobiety. Wśród licznych plecaków tej brytyjskiej marki panie niewątpliwie znajdą tu skrojone niemalże na miarę modele, w których transportowanie bagażu będzie komfortowe i wygodne. Sprawdź plecaki turystyczne Berghaus w sklepie 8a.pl i znajdź model idealny dla siebie.

Zobacz też damskie i męskie plecaki turystyczne innych producentów