top

Odzież do biegania męska

Odzież do biegania męska to niezwykle szeroki wybór kurtek, bluz, koszulek i spodni biegowych na każde warunki. Dzięki naszej ofercie z łatwością skompletujesz męski strój do biegania w letnie upały oraz zimowe mrozy.
Zobacz jako Siatka Lista

703 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

703 Produkty

na stronę
Wyczyść

Odzież do biegania męska to doskonałe właściwości techniczne

Ubrania biegowe należą do jednych z najbardziej zaawansowanych na rynku outdoorowym. Są bowiem często używane w trakcie ekstremalnego wysiłku fizycznego, podczas którego muszą zapewnić użytkownikowi możliwie komfortowe warunki. Aby tego dokonać, odzież do biegania męska wykorzystuje najnowsze dostępne materiały oraz specjalne kroje, które gwarantują niezrównane właściwości. Najważniejsze w przypadku męskiej odzieży biegowej jest zapewnianie odpowiedniej termiki przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej oddychalności. Z jednej strony organizm musi być dobrze chroniony przed wyziębieniem, a z drugiej powinien być odpowiednio wentylowany, szczególnie w czasie letnich upałów, aby nie doszło do jego przegrzania.

Czołowe marki górskie zapewniają szeroki wybór męskiej odzieży biegowej dla wymagających użytkowników. Odpowiedni strój znajdą w niej zarówno profesjonaliści poszukujących najlżejszych rozwiązań na zawody, jak i miłośnicy biegów górskich, którzy traktują je jako dodatkowe hobby. Odzież biegowa męska zapewni maksymalny komfort w czasie codziennych treningów, niezależnie od tego czy będziemy je odbywać na malowniczych górskich szlakach, czy w miejskim parku. Dzięki doskonałemu dopasowaniu do potrzeb każdego biegacza kolejne kilometry będą mogły być pokonywane w maksymalnie komfortowych warunkach.

Na lato i na zimę – odzież biegowa męska to maksymalny komfort

Letni strój do biegania dla mężczyzn musi przede wszystkim zapewniać przewiewność i sprawnie odprowadzać wilgoć. Konstrukcja lekkich koszulek biegowych, krótkich spodenek, czy też skarpetek jest podporządkowana oddychalności. Siateczkowe materiały wykonane z syntetycznych włókien doskonale przewodzą wilgoć, dzięki czemu może być ona skutecznie odprowadzana na zewnątrz. Wysoka przepuszczalność powietrza pomaga w wentylacji podczas poruszania się po szlaku z większą prędkością. Letnia odzież do biegania męska powinna również w dużym stopniu chronić przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym, które jest szczególnie dokuczliwe na większych wysokościach, a także podczas bezchmurnych dni.

W przejściowych porach roku w stroju biegowym niezwykle ważne będzie zabezpieczenie biegacza przed opadami oraz wiatrem. Do ochrony przed tymi żywiołami zostały stworzone specjalne modele kurtek. Ultralekkie wiatrówki to kurtki wykonane z bardzo cienkich materiałów, które jednak skutecznie tłumią nawet silne podmuchy wiatru. Modele te można z łatwością spakować do kieszeni, z której można je wyciągnąć w najpotrzebniejszym momencie. Z kolei kurtki przeciwdeszczowe posłużą do ochrony przed zupełnym przemoknięciem w czasie opadów deszczu. Wprawdzie dla każdego biegacza założenie kurtki membranowej to ostateczność, jednak w skrajnych warunkach tylko biegowa kurtka przeciwdeszczowa pozwoli na kontynuowanie biegu.

Zimowa odzież do biegania męska bardzo mocno różni się od modeli trekkingowych czy górskich. Najczęściej zamiast ocieplenia na całej powierzchni kurtek czy spodni, wypełnienie stosowane jest tylko w wybranych panelach, które chronią najbardziej narażone na wychłodzenie części ciała. Pozostała powierzchnia wykonana jest z elastycznych materiałów, które zapewniają wysoką oddychalność. W czasie intensywnego wysiłku, jakim jest bieganie, niezwykle ważna jest nie tylko ochrona przed wychłodzeniem, ale przed wszystkim nie dopuszczenie do przegrzania organizmu. Nowoczesne rozwiązania w odzieży biegowej pozwalają brać udział w zawodach czy trenować bieganie w temperaturach spadających znacznie poniżej zera.

Materiały stosowane w męskiej odzieży biegowej

W ubraniach biegowych stosowane są tylko najwyższej jakości materiały, które mogą zapewnić odpowiedni poziom oddychalności. Nowoczesne tkaniny różnią się użytymi w nich włóknami oraz splotem, które mają zapewnić maksymalny komfort. Niezwykle ważne jest też optymalne dopasowanie stroju biegowego do sylwetki. W tym celu wiele materiałów posiada rozciągliwe właściwości. Ta cecha pomaga również w zachowaniu pełnej swobody ruchów w czasie dynamicznego biegu. Wśród materiałów znajdziemy topowych producentów membran, ocieplin i dzianin, takich jak Polartec®, PrimaLoft® czy GORE-TEX®. Wszystkie one przyczyniają się do jeszcze większej efektywności i komfortu biegu.

Odzież biegowa męska w sklepie 8a.pl

Gwarantujemy szeroki wybór najlepszych kurtek, bluz, koszulek i spodni biegowych topowych marek górskich. Dzięki temu odzież stosowana przez profesjonalistów dostępna jest również dla wszystkich pasjonatów biegania w terenie i nie tylko, oferując maksymalny komfort na trasie. Sprawdź męską odzież do biegania po górach, w terenie i od codziennych treningów dostępną w każdej chwili online.

Sprawdź popularne kategorie męskiej odzieży do biegania:

Kurtki do biegania męskie Bluzy do biegania męskie Koszulki do biegania męskie Bielizna do biegania męska Spodnie do biegania męskie
Spodenki do biegania męskie Skarpety do biegania męskie Czapki do biegania męskie Rękawiczki biegowe męskie Buty do biegania męskie