top

Odzież do biegania damska

Odzież do biegania damska umiejętnie łączy w sobie najwyższe właściwości techniczne oraz świetną stylistykę. Szeroki wybór kurtek, bluz i legginsów pozwoli stworzyć wygodny strój biegowy dla aktywnych kobiet.
Zobacz jako Siatka Lista

674 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

674 Produkty

Wyczyść

Odzież do biegania damska – świetny wygląd i cechy użytkowe

Damskie ubrania biegowe stanowią znaczną część kolekcji biegowych czołowych producentów. Panie przemierzające ścieżki i szlaki w szybkim tempie mają duży wybór kurtek, bluz, koszulek i legginsów stworzonych specjalnie z myślą o tej jednej aktywności – bieganiu. Odzież biegowa damska doskonale łączy w sobie dwa elementy. Po pierwsze musi posiadać odpowiednie właściwości użytkowe, aby zapewniała organizmowi komfortowe warunki termiczne w czasie intensywnego wysiłki. Stąd zastosowanie najnowszych dostępnych materiałów, które wzorowo utrzymują optymalną termikę ciała. Zapobiegają przegrzaniu i wychłodzeniu, jednocześnie błyskawicznie odprowadzając pot na zewnątrz. Po drugie damska odzież biegowa musi dobrze wyglądać. Stąd też wyjątkowe projekty, które zachwycają nowoczesnością. W ramach kolekcji jednego producenta najczęściej możliwe jest skompletowanie damskiego stroju do biegania, który będzie idealnie dopasowany kolorystycznie i funkcjonalnie.

Czym musi się charakteryzować damska odzież do biegania?

Perfekcyjny damski strój do biegania musi posiadać kilka cech, dzięki którym będzie zapewniał wysoki komfort w czasie aktywności fizycznej na szlaku. Powinien być dobrze dopasowany do damskiej sylwetki. Nie ma bowiem nic bardziej denerwującego, niż furkocząca kurtka czy zbyt szerokie spodnie, które przeszkadzają przy każdym kolejnym kroku. Warto zauważyć również, że przy silnym wietrze luźny krój będzie stawiał dodatkowy opór, znacznie nas spowalniając. Damska odzież do biegania, która będzie zbyt przylegająca może z kolei ograniczać ruchy. Kluczowe jest więc dobranie zarówno kroju, jak i odpowiednio elastycznych materiałów, które podążą za każdym ruchem użytkowniczki. Damskie ubrania biegowe muszą zapewniać też odpowiedni poziom wentylacji, aby nie doprowadzić organizmu do przegrzania w czasie wysiłku. Niezbędne są dodatkowe wywietrzniki oraz lekkie materiały, które pozwolą na przepuszczanie przez nie powietrza. Opracowane specjalnie z myślą o sportowej odzieży syntetyczne włókna mają właściwości szybkiego przewodzenia wilgoci i odprowadzania jej na zewnątrz.

Niezwykle ważna w damskim stroju biegowym jest współpraca pomiędzy poszczególnymi warstwami odzieży. Wystarczy, że jedna z nich nie będzie przepuszczała pary wodnej, czy będzie mało komfortowa w noszeniu, żeby cały ubiór powodował duży dyskomfort w czasie biegu. Odzież biegowa damska od czołowych marek górskich daje gwarancję, że każda kurtka, bluza czy spodnie zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o bieganiu, dzięki czemu będą się charakteryzowały odpowiednimi cechami. W ramach kolekcji jednej marki z łatwością skompletujemy świetnie działający strój biegowy. Kłopotem nie powinno być też dowolne łączenie poszczególnych warstw różnych marek, tak aby uzyskać perfekcyjny zestaw damskiej odzieży biegowej.

Damska odzież do biegania na najtrudniejsze warunki

Ubrania biegowe mają przed sobą trudne zadanie. Cały czas muszą bowiem balansować pomiędzy zabezpieczaniem użytkowniczki przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi a zapewnieniem odpowiedniego poziomu wentylacji. Jest to szczególnie ciężkie w deszczu czy przy porywistym wietrze. To właśnie dlatego na te dwa rodzaje pogody producenci przygotowują specjalne modele. Damska odzież do biegania w deszczu to membranowe, możliwie jak najcieńsze kurtki. Duża liczba wywietrzników oraz materiałów o możliwie największej oddychalności mają zapewniać komfortowe warunki i w pełni chronić przed opadami. Choć tego rodzaju damski strój biegowy oferuje bardzo dobre parametry, miłośniczki biegania zakładają odzież przeciwdeszczową w ostateczności, kiedy nadejdzie spora ulewa lub kiedy konieczne jest dłuższe bieganie w deszczu.

Dużą popularnością cieszą się damskie kurtki przeciwwiatrowe. To lekkie modele, których zadaniem jest zatrzymanie wychładzających podmuchów. Kurtki tego typu można najczęściej zwinąć do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z łatwością mieszczą się w kieszeni czy pasie biegowym. Odzież do biegania damska bez lekkiej wiatrówki wydaje się niekompletna. To bowiem doskonałe zabezpieczenia w razie nagłej zmiany pogody czy wybiegnięcia na odsłoniętą grań, gdzie wiatr może być szczególnie dokuczliwy.

Kompletny damski strój do biegania kupisz w sklepie 8a.pl

Zapewniamy szeroki wybór damskich ubrań biegowych. W naszej ofercie znajduje się odzież biegowa damska, która świetnie spisze się podczas codziennego treningu, jak i na zawodach. Wśród dostępnych modeli znajdziesz kurtki i spodnie niezbędne podczas biegów górskich, jak i takie, które wyśmienicie spiszą się w miejskim parku. Łączy je jednak zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz perfekcyjnego dopasowania do sylwetki. Odzież do biegania damska czołowych górskich marek powstaje bowiem na bazie wieloletniego doświadczenia, zbieranego zarówno przez projektantów, jak i same miłośniczki biegania, które testują nowe produkty w najtrudniejszych warunkach. Sprawdź wyjątkowe damskie stroje do biegania online!