Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia; szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.

OK

GORE-TEX® Performance Comfort

GORE-TEX® Performance Comfort to najczęściej spotykana i zarazem najbardziej wszechstronna technologia, wykorzystująca wodoodporną i wiatroszczelną membranę w wysokiej klasy butach górskich. Doskonale znana ze swojej wytrzymałości i fantastycznych parametrów membrana GORE-TEX® wykorzystywana jest w najlepszym obuwiu turystycznym i trekkingowym w celu podniesienia ich wodoodporności. W modelach oznaczonych Performance Comfort zapewnia optymalne warunki przy stopie- przez cały rok i niezależnie od zmieniających się warunków pogodowych. Ta najbardziej uniwersalna technologia wykorzystuje prócz samej membrany GORE-TEX® dodatkowe warstwy funkcyjne mające zwiększyć wytrzymałość konstrukcji oraz polepszyć transpirację wilgoci z wnętrza obuwia, bez wpływu jednak na ich termiczne właściwości. W połączeniu z odpowiednimi skarpetami produkty z oznaczeniem GORE-TEX® Performance Comfort mogą być wykorzystywane zarówno w upalnym sezonie letnim, jak i zimą, gdy temperatura spada w okolice zera.

Zalety

Konstrukcja Obuwie z technologią GORE-TEX® Performance Comfort wykorzystuje innowacyjną konstrukcję w postaci anatomicznie odszytego botka, który wszywany jest do wnętrza buta- tuż pod właściwy materiał cholewki. Na botek ten składają się 4 warstwy tworzące zwarty laminat: membrana GORE-TEX®, ochronna siateczka, warstwa funkcyjna i wewnętrzna podszewka. Membrany nie zobaczysz więc ani od zewnatrz (schowana jest pod skórą buta), ani od wewnatrz - tu jednak dostrzeżesz podszewkę, która jest nierozerwalnym elementem całego systemu, doskonale odprowadza wilgoć ze stopy i przekazuje ją kolejnym warstwom, tak aby ostatecznie mogły odparować. Membrana Niezależnie od konstrukcji, każde obuwie z oznaczeniem GORE-TEX® Performance Comfort wykorzystują identyczną membranę, czyli ekstremalnie cienką warstwę ekspandowanego politetrafluoroetylenu (ePTFE). Ma ona ponad 9 miliardów porów na cal kwadratowy. Te- będąc około 20 000 razy mniejsze od kropli wody, ale 700 większe od cząsteczki pary wodnej- sprawiają, że deszcz nie może spenetrować membrany GORE-TEX®, ale molekuły pary (potu) przenikają przez nią z łatwością.

Inne technologie GORE-TEX®