Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Czekany na skitury

Czekany skiturowe sprawią, że podejmiesz się tych ekstremalnych wyzwań. Posiadanie swojego modelu zwiększa bezpieczeństwo aktywności i pozwala swobodniej poruszać się w lodzie i śniegu.
7
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę
 1. Czekan Petzl Glacier Literide
 2. -25%
  Czekan Black Diamond Raven Ultra - orange
  Czekan Black Diamond Raven Ultra - orange
  Już od 276,75 zł Cena regularna 369,00 zł
 3. -20%
  Ultralekki czekan Climbing Technology Agile Plus - pomarańczowy
  Ultralekki czekan Climbing Technology Agile Plus - pomarańczowy
  Już od 183,92 zł Cena regularna 229,90 zł
 4. -20%
  Czekan Climbing Technology Alpin Tour Light - szary
  Czekan Climbing Technology Alpin Tour Light - szary
  Już od 231,92 zł Cena regularna 289,90 zł
 5. Czekan Petzl Gully Adze
 6. Czekan alpinistyczny Petzl Gully Hammer
 7. -20%
  Czekan Climbing Technology Agile Ice Axe - pomarańczowy
  Czekan Climbing Technology Agile Ice Axe - pomarańczowy
  Cena promocyjna 219,92 zł Cena regularna 274,90 zł
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 7

na stronę

Czekany skiturowe — ultralekkie wsparcie

Sprzęt skiturowy i skialpinistyczny to specjalistyczne wyposażenie pozwalające na zdobywanie wysokich szczytów z nartami lub na nich. Podczas wspinaczki stromymi zboczami niezbędne będą lekkie czekany skiturowe, które pozwolą na bezpieczniejsze poruszenie się w eksponowanym terenie. Muszą być na tyle kompaktowe, aby można je było łatwo przytroczyć do plecaka na czas zjazdu, a jednocześnie zachować pełną funkcjonalność na podejściu. Czekany są przygotowywane specjalnie z myślą o narciarzach skiturowych, doskonale sprawdzają się podczas zimowych wypraw.

Czekany skiturowe – cechy charakterystyczne

Projektowane z myślą o użytkowaniu na nartach skiturowych wyróżniają się od swoich turystycznych odpowiedników kilkoma cechami. Po pierwsze duże znaczenie przykłada się do wagi tych modeli. Stąd zarówno w stylisku, jak i często w ostrzu stosowane są lekkie materiały, które zapewniają wystarczającą wytrzymałość w śniegu. Ponadto czekany skiturowe są produkowane zazwyczaj w nieco mniejszych długościach, tak aby zachowały kompaktowe rozmiary. Wykorzystuje się je bowiem tylko na najbardziej stromych fragmentach, a większość czasu, w trakcie zjazdu i na łagodniejszych podejściach, spędzają przytroczone do plecaka narciarskiego. Poza tym czekany posiadają niemal wszystkie elementy stosowane w klasycznych konstrukcjach. W wybranych modelach zrezygnowano z grota, na rzecz ściętego styliska, co pozwoliło dodatkowo obniżyć wagę.

Szeroki wybór czekanów na skitury w sklepie 8a.pl

W naszej ofercie posiadamy czekany skiturowe czołowych producentów sprzętu górskiego i wspinaczkowego. Czekany Petzl, Black Diamond i Climbing Technology to doskonale znane modele, które charakteryzują się wysoką niezawodnością i świetnymi cechami użytkowymi. Wszystkie one cechują się bardzo niską wagą, dzięki czemu nie obciążą nas zanadto na podejściu. Świetnie sprawdzą się w czasie bardziej wymagających wypraw skialpinistycznych, kiedy zdobycie szczytu będzie wymagało pokonania nieco trudniejszych fragmentów.