top

Spodnie do wspinaczki męskie

Spodnie do wspinaczki męskie to konieczny element stroju, z którym wybierasz się w skały, na panel lub trening bulderowy. Te konstrukcje zawsze zapewniają maksymalną swobodą ruchów, więc nie będą Cię ograniczać.
Zobacz jako Siatka Lista

153 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

153 Produkty

na stronę
Wyczyść

Spodnie do wspinaczki męskie — maksymalna swoboda ruchów

Każdy z modeli spodni opiera się na wygodnym kroju, który nie będzie Cię w niczym ograniczał. Wspierany jest on często przez rozciągliwą konstrukcję materiału oraz dodatek elastanu. Dzięki temu możesz wykonywać najtrudniejsze wspinaczkowe akrobacje i sięgać kolejnych skalnych stopni. Spodnie do wspinaczki męskie posiadają również klin w kroku, który zwiększa zakres ruchów nóg. W klasycznych modelach nie korzysta się z takich rozwiązań, co jedynie blokuje każdy stawiany krok. Dlatego spodnie wspinaczkowe, które znajdziesz w sklepie 8a.pl, charakteryzują się najlepszymi właściwościami konstrukcyjnymi, więc ich wybór w skały okazuje się najlepszym rozwiązaniem.

Bawełniane spodnie do wspinaczki męskie — komfort naturalnego włókna

Większości modeli spodni wspinaczkowych wykonano  naturalnego materiału w postaci bawełny. Charakteryzuje się ona bowiem optymalną wentylacją, która ogranicza przegrzewanie. Wysiłek wkładany w pokonywanie kolejnych metrów ściany jest odpowiednio wspierany, co docenisz w ciepłe dni. Spodnie do wspinaczki męskie dzięki bawełnie są także bardzo przyjemne w dotyku. Wynika to z delikatności naturalnego włókna, które nie spowoduje podrażnień nawet w trakcie wykonywania najtrudniejszych akrobacji na ścianie. Skóra trze o materiał, więc zabezpieczenie się przed tym zjawiskiem jest niezwykle istotne dla odczuwanego komfortu.

Męskie spodnie do wspinaczki-wytrzymały syntetyk na trudniejsze drogi

Konstrukcje zakładane na trudniejsze wspinaczkowe drogi, gdzie dochodzi do częstego kontaktu ze skałą, wykonane są z dodatkiem materiału syntetycznego. Jest to zazwyczaj tkanina z grupy poliamidów, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Oznacza to, że kontakt z twardymi występami na ścianie nie spowoduje w łatwy sposób przetarć. Dzięki temu Twoje spodnie do wspinaczki zachowają swoją funkcjonalność przez kolejne sezony. Jednocześnie materiały syntetyczne charakteryzują się optymalną oddychalnością. Sprawia to, że zyskasz na lepszym odprowadzeniu wilgoci powstającej podczas wysiłku. Dzięki temu cieszyć się będziesz komfortowym suchym klimatem skóry przez dłuższy czas.

Sprawdź spodnie do wspinaczki w sklepie 8a.pl — czysta funkcjonalność

Modele wspinaczkowe to nie tylko odpowiednie materiały i zapewniający swobodę ruchów krój, ale również dodatki ułatwiające aktywność w skałach. Są to między innymi kieszonki i szlufki, w których zmieścisz szczotki do czyszczenia chwytów. Te jak wiemy, są konieczne, gdyż nadmiar magnezji i zabrudzeń w skałach lub na panelu może obniżać przyczepność dłoni. Niektóre spodnie do wspinaczki męskie posiadają dołączony pas biodrowy, który zapewnia ich stabilność na ciele. Również kieszenie tych modeli mają dostęp z założoną uprzężą wspinaczkową. Projektanci marek wykorzystują również w nogawkach spodni ściągacze ze stoperami. Po ich dociągnięciu nie musisz się obawiać, że łatwo będą one haczyć o skałę, co mogłoby być niebezpieczne.