top

Salomon Buty podejściowe

Buty podejściowe Salomon to doskonała odpowiedź na potrzeby wszystkich miłośników gór poszukujących niezawodnego obuwia na trudniejsze szlaki. Idealnie sprawdzą się na skałach i kamieniach.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Salomon – buty podejściowe dla wymagających użytkowników

Marka Salomon jest nierozerwalnie związana z ekwipunkiem przeznaczonym dla wszystkich zdobywców gór. Kultowe buty biegowe i odzież sportowa to tylko niewielki wycinek oferty. Wśród niej można również znaleźć obuwie dla wspinaczy i miłośników wędrówek w bardziej wymagającym terenie. Bez wątpienia należą do niej dopracowane buty podejściowe Salomon. To modele w których można wykorzystać nawet niewielkie stopnie do pokonywania kolejnych metrów – w poziomie, a czasami również w pionie. Dzięki temu wyśmienicie sprawdzą się na trudnych via ferratach czy na bardziej wymagających alpejskich szlakach, jeśli przemierzamy je z minimalnym bagażem. Zapewniają wysoką zwinność i lekkość niezbędną do tego, aby na łatwiejszych fragmentach przyspieszyć krok.

Charakterystyka butów podejściowych Salomon

Czym różnią się buty podejściowe od obuwia biegowego czy turystycznego? Zasadnicze różnice tkwią w konstrukcji butów. Buty podejściowe Salomon powstają od podstaw z myślą o użytkowaniu w terenie skalnym. Podstawową funkcją obuwia jest zapewnienie maksymalne precyzji w czasie poruszania się po niewielkich stopniach. Dla maksymalnego wyczucia podłoża buty są mocniej dopasowane do stopy. Wiązanie dochodzące do palców to rozwiązanie zapożyczone z butów wspinaczkowych, które gwarantuje, że idealnie dowiążemy buty na trudniejszych fragmentach. Ponadto podeszwy są wyposażone w strefy gładkie gumy z przodu i tyłu. Ma to zagwarantować maksymalną przyczepność nawet wtedy, kiedy ze skałą styka się tylko niewielki fragment podeszwy. Na pierwszy rzut oka widać również różnice w budowie cholewki. Ta w butach podejściowych Salomon jest zdecydowanie lepiej chroniona przed uszkodzeniami. Mocne gumowe panele w przedniej części butów doskonale chronią cholewkę przed uszkodzeniem. Niestraszne jej będą przytarcia i często kontakt ze skałami. Taka osłona świetnie zabezpiecza również palce przed kontuzją w przypadku uderzenia butem o przeszkodę.

Salomon – buty podejściowe pełne nowoczesnych technologii

W obuwiu podejściowym Salomon można znaleźć wiele nowoczesnych rozwiązań zapewniających komfort użytkowania i zwiększających ich wszechstronność. Z myślą o szybko zmieniającej się w górach pogodzie modele są wyposażane w membranę GORE-TEX®. Ten wodoodporny materiał doskonale zabezpiecza przed łatwym przedostawaniem się wody przez cholewkę do wnętrza buta. Dzięki temu możemy się w nich poruszać w deszczowych warunkach bez obaw o to, że szybko przemokną. Buty podejściowe Salomon GTX zapewniają ponadto oddychalność, dzięki czemu para wodna może się wydostawać na zewnątrz. Jest to konieczne do tego, aby wewnątrz mógł zostać utrzymany komfortowy klimat, nawet w czasie bardziej intensywnego wysiłku. Obuwie wyposażone w membranę GORE-TEX® świetnie sprawdza się przez większą część roku, doskonale zabezpieczając stopy przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Buty podejściowe Salomon wyposażane są także w specjalne podeszwy Contagrip®. Optymalnie dobrana mieszanka gumy i bieżnik przygotowany z myślą o poruszaniu się po skałach gwarantują wyśmienitą przyczepność na gładkich nawierzchniach.