top

Plecaki wspinaczkowe Berghaus

Plecaki wspinaczkowe Berghaus to najmocniejsze dostępne materiały i minimalistyczna konstrukcja, która sprawdzi się w górskim terenie. Z plecakiem wspinaczkowym pokonasz bez problemu najtrudniejsze drogi.
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.
Wyczyść

Plecaki wspinaczkowe Berghaus gwarantują Ci nieprzeciętną wygodę w ścianie

Plecaki wspinaczkowe Berghaus to modele, które zostały skonstruowane z myślą o miłośnikach wspinania. Zarówno tego skałkowego jak i górskiego – zimą i latem. To przemyślane modele zaprojektowane w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom tej grupy aktywnych użytkowników. Konstrukcja sprawia, że plecak wspinaczkowy jest niezwykle użyteczny – szpejarki w pasie biodrowym, podwyższenie stanu pasa biodrowego tak by nie kolidował z uprzężą to tylko niektóre przykłady tego, czym plecak wspinaczkowy różni się od innych modeli. Niemniej jednak plecaki wspinaczkowe Berghaus cechuje uniwersalność, więc świetnie sprawdzą się również na szlaku, podczas wędrówek czy skituringu.

Historia marki Berghaus od samego początku związana jest z plecakami

Zaledwie w szóstym roku istnienia marki, firma Berghaus wypuszcza na rynek plecak, który rewolucjonizuje branżę outdoorową. Cóż takiego szczególnego w nim jest? Mianowicie w odróżnieniu od innych plecaków ten posiada wewnętrzny stelaż. To pierwszy model ze stelażem poprowadzonym w środku. W dobie kiedy to plecaki turystyczne opierały się na konstrukcji masywnego, stelażu zewnętrznego. Od tego momentu marka ta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom aktywnych ludzi, którzy kochają góry. Nie dziwi zatem fakt, że plecaki wspinaczkowe Berghaus konstruowane są wraz z profesjonalistami – wspinaczami oraz przewodnikami górskimi. Wobec tego powstają modele spełniające najwyższe oczekiwania zarówno profesjonalistów jak i amatorów tego sportu.

Za co pokochamy plecaki wspinaczkowe Berghaus?

Przede wszystkim za ich uniwersalność oraz wysoką funkcjonalność. Plecaki wspinaczkowe Berghaus mają opływową, dość wąską bryłę. Dzięki temu nie krępują ruchów oraz nie zahaczają o wystające przeszkody – jak występy skalne czy gałązki kosówki. Modele przeznaczone do wspinania cechują się niską wagą. Ich prosta konstrukcja wspiera Twoje ruchy podczas wspinaczki. Plecak świetnie dopasowuje się do wykonywanych przez Ciebie w skalne pozycji i wspiera Twoją aktywność. Na uwagę zasługuje z całą pewnością system nośny, który dba o prawidłowe dopasowanie się modelu do sylwetki. Składa się na niego stosunkowo niski profil oraz regulowane pasy ramienne. Dzięki temu możesz cieszyć się stabilnością przenoszonej zawartości zarówno podczas wypadów wspinaczkowych, jak i trekkingowych. Za utrzymanie plecaka w odpowiedniej pozycji odpowiada wygodny pas biodrowy.

Plecaki wspinaczkowe Berghaus cechują się wysoką wytrzymałością. Wykonano je z materiału odpornego na mechaniczne uszkodzenia. Jest nim nylonu Ripstop, którego jedną z cech jest również wolniejsze namakanie. Dzięki temu w ścianie przy mżawce nie musimy się przejmować, że zawartość naszego bagażu ulegnie przemoczeniu. Na uwagę zasługuje również sposób zamykania komory głównej. W plecakach wspinaczkowych często stosuje się rolowane zamykanie, które ma również świetne właściwości przeciwdeszczowe. Taki sposób zamykania w postaci rolowanej części komory głównej pomieści potrzebny w trakcie wyjazdu ekwipunek, do którego będziesz miał wygodny dostęp przez szeroki otwór.

Plecaki wspinaczkowe Berghaus i ich właściwości ładunkowe

Niewątpliwym atutem wspinaczkowych plecaków jest szeroki dostęp do komory głównej. Dzięki temu w momencie znajdziesz niezbędny sprzęt, czy wyciągniesz linę wspinaczkową. Gdy jednak chcesz przechować drobniejsze przedmioty z pomocą przyjdą Ci podręczne kieszonki. Wszakże nie jest ich aż tak dużo jak w przypadku modeli trekkingowych, ale są równie poręczne. Wszelkie drobiazgi w postaci telefonu, czołówki, batonów energetycznych czy scyzoryka możesz schować w kieszeni znajdującej się na froncie plecaka. Plecaki wspinaczkowe Berghaus wyposażono w liczne troki i pętle, które wykonano z niezwykle wytrzymałego materiału. Służą one do bezpiecznego przytroczeniu choćby sprzętu wspinaczkowego w postaci czekanów czy raków. Z kolei linę, która nie zmieści się do środka można sprawnie przytroczyć pod paskiem od zamknięta plecaka.

Drobiazgowo przemyślana konstrukcja plecaka sprawia, że zabrany szpej jest równomiernie rozłożony, a tym samym nie zakłóca środka ciężkości plecaka. Przez to i my w trakcie trekkingu czy wspinaczki możemy śmiało balansować na krawędzi, bez obawy że plecak nas przeważy. Za zmniejszenie objętości przenoszonego ekwipunku oraz jego stabilizację odpowiadają wbudowane pasy kompresyjne. Dzięki nim zmniejszymy nie tylko optycznie wielkość plecaka ale również sprawimy, że noszony przez nas bagaż i jego ciężar znajdzie się bliżej pleców. Na końcu warto jeszcze dodać, iż plecaki wspinaczkowe Berghaus wyposażono w elementy odblaskowe.