top

Bluzy biegowe damskie

Bluzy biegowe damskie to szereg modeli, które sprawdzą się w ciągu całego roku, gdy podejmujesz się startu w zawodach i miejskiego treningów. Zyskaj techniczne wsparcie swojego wysiłku fizycznego ze sklepem 8a.pl!
Zobacz jako Siatka Lista

26 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

26 Produkty

na stronę
Wyczyść

Bluzy biegowe damskie to modele o wysokiej wszechstronności

Bieganie to najbardziej demokratyczna sportowa aktywność, gdyż do jej uprawiania niewymagany jest specjalistyczny sprzęt - wystarczą buty. Jednak jeżeli chcesz w pełni wykorzystać swoje siły i sprawić, by każdy bieg był maksymalnie efektywny, to warto dobrać techniczne elementy garderoby. Biegowe bluzy damskie stanowią właśnie niezbędne wsparcie, z którego skorzystasz podczas startu w zawodach i na klasycznych treningach. W ofercie sklepu 8a.pl znajdziesz cienkie modele na letnie biegi, które wyróżniają się oddychalnością, a także konstrukcje na jesienne i zimowe aktywności.

Efektywna oddychalność w damskich bluzach biegowych

Jak wiemy, wzmożony wysiłek fizyczny powoduje nadprodukcję wilgoci, która musi być odpowiednio odprowadzona. W tym celu bluzy damskie tworzone są zazwyczaj z poliestru lub polipropylenu. Te syntetyczne materiały charakteryzują się bowiem doskonałą oddychalnością, która odprowadzi wilgoć. Pozwala to na zachowanie komfortowego suchego klimatu skóry przez dłuższy czas, co niewątpliwie zwiększy przyjemność z wysiłku. Jednak bluzy biegowe i ich oddychalność mają głównie na celu ochronę przed szybkim przegrzaniem miłośniczki górskich i miejskich biegów. Oznacza to, że zyskasz maksymalne wsparcie na każdym kolejnym kilometrze, więc podejmiesz się najtrudniejszych aktywności, ale również klasycznych treningów. Sprawia to także, że bluzy biegowe damskie sprawdzą się jako pośrednia warstwa sportowego stroju. Pozwala to założyć swój model pod kurtkę przeciwdeszczową i na bieliznę termoaktywną. Dzięki temu wilgoć będzie przewodzona ze skóry i skutecznie odprowadzana do atmosfery.

Bluzy biegowe damskie oferują maksymalną wygodę i swobodę ruchów

Nie ma nic gorszego od materiału, który blokuje Twoje poruszanie na szlaku. Projektanci wykorzystują nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i specjalne materiały. Dlatego bluzy biegowe posiadają często dodatek rozciągliwego elastanu. Znajdziesz go w postaci paneli lub domieszki do całego składu materiałowego. Wspierane jest to zawsze przez sportowy krój przylegający do sylwetki biegaczki. Dzięki temu bluzy biegowe damskie nie krępują Cię nawet na najbardziej wymagających biegach. Dodatkowo tacy producenci jak Dynafit, Salomon, Columbia, Icebreaker, Salewa, Arcteryx korzystają często z rozwiązania 4-way-stretch, czyli technicznej konstrukcji materiału. Jego rozciągliwość we wszystkich kierunkach sprawia, że możesz wykonywać dynamiczne ruchy oraz efektywnie poruszać kijkami biegowymi.

Termoregulacja wełny Merino w damskich bluzach biegowych

Część z producentów wykonuje swoje modele z wełny Merino lub wykorzystuje jej dodatek. Jej termoaktywne cechy okazują się przydatne zarówno podczas biegów letnich, jak i w okresie przejściowym. Wystarczy zwrócić na gramaturę bluzy biegowej i dobrać tą, która odpowiada termicznemu zapotrzebowaniu organizmu. Wełna Merino łączy w sobie bowiem skuteczną oddychalność oraz izolację. Pozwoli to uniknąć zarówno przegrzewania, jak i wychłodzenia, więc zachować zrównoważoną gospodarkę termiczną. Pozytywnie wpłynie to na efektywność podejmowanego wysiłku. Bluzy biegowe z wełny Merino posiadają także właściwości antybakteryjne. Spowolnią one rozwój nieprzyjemnych zapachów, więc świeżość wokół ciała zachowasz przez dłuższy czas.

Bluza biegowa damska - częściowa ochrona przed wiatrem i deszczem

Modele na biegi w okresie przejściowym często posiadają technologie softshellowe. Znajdziesz je zazwyczaj w postaci paneli umieszczonych w newralgicznych miejscach. Wsparcie takiego rozwiązania sprawia, że unikniesz wychładzającego wpływu wiatru, co pozytywnie wpłynie na efektywność wysiłku. Bluzy biegowe damskie na okres przejściowy to również impregnaty hydrofobowe. Spowalniają one namakanie materiału, co przyda się podczas przelotnych opadów deszczu.