top

Śpiwór Pajak Quest 4Two - red

1 547,99 zł 1 719,99 zł
-10%
Przepraszamy. Produkt chwilowo niedostępny.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł 8,99 zł 12,99 zł
300 - 399,99 zł 0 zł! 12,99 zł
> 400 zł 0 zł! 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 9,99 zł - nie dotyczy -
> 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 499,99 zł 14,99 zł 14,99 zł
> 500 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór Pajak Quest 4Two przygotowany został z myślą o zapewnieniu dwóm użytkownikom wygodnego wypoczynku w plenerowych warunkach. Konstrukcja jest z obu stron zapinana na zamki, żeby każdy z podróżników mógł niezależnie dostać się do śpiwora i nie przeszkadzać drugiemu.

Projektanci opracowali komory w taki sposób, żeby ocieplina nie przemieszczała się swobodnie i była tak stabilizowany, by zredukowana została tendencja do powstawania zimnych stref. Materiał zewnętrzny jest wytrzymały i dlatego całość świetnie sprawdzi się w terenowych warunkach.

Śpiwór Pajak Quest 4Two wypełniono puchem 700 FP, który znakomicie sprawdza się w terenowych warunkach. Całość zapewnia wygodę oraz optymalny komfort termiczny nawet, kiedy na zewnątrz panuje siarczysty mróz. Materiał zewnętrzny charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością, a jednocześnie całość konstrukcji została tak opracowana, by spakowanie jej do mniejszych rozmiarów nie było problematyczne. Połączenie zapewnia umiarkowaną wagę oraz bardzo dobre właściwości termiczne. Duża ilość ociepliny doskonale utrzymuje odpowiednią temperaturę organizmu podczas snu. Nagrzane powietrze jest przytrzymywane pomiędzy puchem, tworząc świetną warstwę izolacyjną. Podczas pakowania śpiwora powietrze to jest wypychane na zewnątrz, dzięki czemu całość mieści się w niewielkim pokrowcu transportowym.

Śpiwór Pajak Quest 4Two ma kształt, który jest optymalnie dobrany do sylwetek dwóch użytkowników. Dobrze dopasowany profil górnej części pomaga ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą normalnie uciekałoby ciepłe powietrze. Podobną rolę spełnia ocieplana, wewnętrzna patka, umieszczona wzdłuż zamków umieszczonych po obu stronach. Dwa suwaki to rozwiązanie, dzięki któremu obaj podróżnicy mogą niezależnie od siebie wchodzić do śpiwora i wzajemnie sobie nie przeszkadzać

W 2019 roku śpiwór Pajak Quest 4Two został pierwszym w historii polskim produktem, który wyróżniono nagrodą Outstanding Outdoor Gold Winner podczas targów ISPO.

Śpiwór Pajak Quest 4Two – najważniejsze cechy:

 • Konstrukcja doskonale łącząca w sobie umiarkowaną wagę i bardzo dobrą izolację termiczną;
 • Trwały materiał zewnętrzny;
 • Wypełnienie z puchu 700 FP;
 • Patka wzdłuż zamków zapobiega szybkiej ucieczce ciepła na zewnątrz;
 • Konstrukcja komór X;
 • Kołnierz termiczny ze ściągaczem;
 • Kształt śpiwora: mumia;
 • Pętelki do zawieszenia na zewnątrz i wewnątrz;
 • Wewnętrzna kieszonka;
 • Dostarczany z pokrowcem transportowym;
 • Pierwszy w historii polski produkt z nagrodą ISPO Outstanding Outdoor Gold Winner.

Zakres temperatur (testowany zgodnie z EN 13537)

Temp. komfortu Temp. limit Temp. ekstremalna
9°C 5°C -8°C

Zakresy temperatur podawane w śpiworach firmy Pajak oparte są na testach wykonanych zgodnie z Normami Europejskimi (EN 13537).

Śpiwory spełniające taką normę są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Warunki testów są szczegółowo ustalone w normie i są takie same dla każdego modelu śpiwora. Należy wziąć pod uwagę, że wyniki testów odnoszą się do przeciętnych mężczyzn/kobiet. Na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, takich jak stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, wilgotność powietrza, budowa ciała, samopoczucie czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

 • Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna. Parametrem tym powinny kierować się kobiety wybierając śpiwór.
 • Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura w której “standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen. Parametr ten powinien być brany pod uwagę podczas wybierania śpiwora przez mężczyzn.
 • Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Temperatura taka pozwala zazwyczaj „standardowej kobiecie” na przetrwanie w śpiworze do 6 godzin. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Specyfikacja techniczna:
Kolor Czerwony
Płeć Unisex
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość puchu (cuin) 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Materiał wew. Airtastic
Wymiary pakunku ok. 33 x ø 19 cm
Materiał zew. Airtastic
Testowany zgodnie z EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 9°C/5°C/-8°C
Waga całkowita ok. 1137 g

Śpiwór Pajak Quest 4Two - red - opinie klientów

0.0
0 opinie