top

Śpiwór Pajak Quest 4Two - olive

1 817,99 zł 2 019,99 zł
-10% taniej
Najniższa cena produktu w ostatnich 30 dniach: 1 736,99 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 0,00 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 14,99 zł - nie dotyczy -
≥ 350 zł 0 zł! - nie dotyczy -
DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 349,99 zł 19,99 zł 19,99 zł
≥ 350 zł 0 zł! 0 zł!

Śpiwór Pajak Quest 4Two to idealna propozycja dla tych, którzy uwielbiają podróżować w parze. Nie będziesz musiał już więcej spinać dwóch śpiworów razem, żeby wygodnie zregenerować siły po wyczerpującym dniu. W tym modelu komfortowo wypoczną dwie osoby.

Dzięki tej sumiennie zaprojektowanej konstrukcji nie zaznasz zimna i niewygody. Projektanci zatroszczyli się o to, by w parze z komfortem szła też duża wytrzymałość. W terenowych warunkach ta propozycja marki Pajak sprawdzi się świetnie.

Śpiwór Pajak Quest 4Two wypełniono puchem 700 FP, który znakomicie sprawdza się w terenowych warunkach. Całość zapewnia wygodę oraz optymalny komfort termiczny nawet, kiedy na zewnątrz panuje siarczysty mróz. Materiał zewnętrzny charakteryzuje się bardzo dobrą wytrzymałością, a jednocześnie całość konstrukcji została tak opracowana, by spakowanie jej do mniejszych rozmiarów nie było problematyczne. Połączenie zapewnia umiarkowaną wagę oraz bardzo dobre właściwości termiczne. Duża ilość ociepliny doskonale utrzymuje odpowiednią temperaturę organizmu podczas snu. Nagrzane powietrze jest przytrzymywane pomiędzy puchem, tworząc świetną warstwę izolacyjną. Podczas pakowania śpiwora powietrze to jest wypychane na zewnątrz, dzięki czemu całość mieści się w niewielkim pokrowcu transportowym.

Śpiwór Pajak Quest 4Two ma kształt, który jest optymalnie dobrany do sylwetek dwóch użytkowników. Dobrze dopasowany profil górnej części pomaga ograniczyć wolną przestrzeń, przez którą normalnie uciekałoby ciepłe powietrze. Podobną rolę spełnia ocieplana, wewnętrzna patka, umieszczona wzdłuż zamków umieszczonych po obu stronach. Dwa suwaki to rozwiązanie, dzięki któremu obaj podróżnicy mogą niezależnie od siebie wchodzić do śpiwora i wzajemnie sobie nie przeszkadzać

W 2019 roku śpiwór Pajak Quest 4Two został pierwszym w historii polskim produktem, który wyróżniono nagrodą Outstanding Outdoor Gold Winner podczas targów ISPO.

Śpiwór Pajak Quest 4Two – najważniejsze cechy:

 • Konstrukcja doskonale łącząca w sobie umiarkowaną wagę i bardzo dobrą izolację termiczną;
 • Trwały materiał zewnętrzny;
 • Wypełnienie z puchu 700 FP;
 • Patka wzdłuż zamków zapobiega szybkiej ucieczce ciepła na zewnątrz;
 • Konstrukcja komór X;
 • Kołnierz termiczny ze ściągaczem;
 • Kształt śpiwora: mumia;
 • Pętelki do zawieszenia na zewnątrz i wewnątrz;
 • Wewnętrzna kieszonka;
 • Dostarczany z pokrowcem transportowym;
 • Pierwszy w historii polski produkt z nagrodą ISPO Outstanding Outdoor Gold Winner;
 • Temperatura komfortu: 9°C;
 • Temperatura graniczna: 5°C;
 • Temperatura ekstremalna: -8°C.
Specyfikacja techniczna:
Kolor oliwkowy
Płeć Unisex
Outlet Nie
Kolekcja producenta Pajak Sleeping Bags
Rodzaj puchu Puch kaczy
Sprężystość 700
Kształt śpiwora Mumia
Kołnierz termiczny V
Wymiary pakunku ~ 33 x ø 19 cm
EN 13537 / ISO EN 23537 V
Zakres temperatur 9°C/5°C/-8°C
Wypełnienie Puch kaczy
Waga całkowita ~ 1137 g
Technologia główna Nagroda ISPO
Materiał zewnętrzny Airtastic
Przeznaczenie Camping
Śpiwory - zakres temperatur (norma EN 13537/EN ISO 23537)
Śpiwory spełniające normy EN 13537/EN ISO 23537 są poddawane standardowym testom z użyciem manekinów, które mają możliwie najlepiej przedstawiać przeciętnego mężczyznę oraz przeciętną kobietę po średnim wysiłku. Należy wziąć pod uwagę, że na faktyczne odczucie zimna w czasie użytkowania śpiwora ma wpływ wiele innych czynników, np. stopień zmęczenia, wiek, izolacja od podłoża, czy indywidualne predyspozycje danej osoby.

Zakresy temperatur podawane wg norm EN 13537/EN ISO 23537:
Górna granica komfortu (T max) – nie zawsze podawana temperatura maksymalna, testowana na manekinie męskim, w której „standardowy mężczyzna” może spędzić noc w śpiworze bez nadmiernego zakłócania snu.
Komfort (T comfort) – temperatura podawana na podstawie manekina damskiego. Wartość ta przedstawia temperaturę w której „standardowa kobieta” powinna znajdować się w równowadze termicznej i nie odczuwać zimna.
Temperatura graniczna (T limit) – jest to minimalna temperatura, w której „standardowy mężczyzna” ma zapewniony komfortowy sen.
Temperatura ekstremalna (T extreme) – temperatura wyznaczana na podstawie „odczuć” damskiego manekina. Jest to minimalna wartość, której przekroczenie może oznaczać dla przeciętnej kobiety ryzyko wystąpienia hipotermii i zagrożenie zdrowia. Tą temperaturą nie powinniśmy się kierować przy zakupie śpiwora.
Wypełnienie z naturalnego puchu
W początkowym okresie użytkowania zupełnie naturalnym jest wychodzenie tzw. odlotów puchowych poprzez szczeliny w szwach. Intensywność tego procesu jest uzależniona od czynników zewnętrznych, zwłaszcza od materiałów mających bezpośredni kontakt z puchowym produktem. Ocieranie o inny element odzieży (szczególnie wełnianej), plecak czy chociażby fotel samochodowy może powodować większe elektryzowanie się produktu i „wyciąganie” luźnych puszków. Ilość wypełnienia jaka w ten sposób może się przedostać na zewnątrz, choć widoczna dla oka, stanowi tak naprawdę pomijalny % wypełnienia i nie wpływa w żadnym stopniu na właściwości izolacyjne produktu. Pamiętaj też, że wypełnienie składa się z puchu oraz pierza i to ono najczęściej może przebijać się bezpośrednio przez materiał. Nigdy nie staraj się go wyciągać. Zamiast tego, najlepszym rozwiązaniem jest wciągnięcie pierza palcami do środka.

Pajak Quest 4Two - opinie klientów

0.0
0 opinii