Twoje konto firmowe jest zablokowane i nie możesz składać zamówień. Jeśli masz pytania, skontaktuj się proszę z administratorem Twojej firmy.

Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo

Cena promocyjna 121,60 zł Cena regularna 152,00 zł
Produkt dostępny, gotowy do wysyłki.
Koszt dostawy już od 8,90 zł Szczegóły

Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Koszty dostawy
Stosujemy PROSTE STAWKI - waga i wymiary przesyłki nie wpływają na cenę dostawy!
Poczta Polska S.A. - usługa Kurier 48
Łączna cena zamawianych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 249,99 zł Płatne z góry 8,90 zł Przy odbiorze 11,90 zł
250 - 349,99 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 11,90 zł
> 350 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!
InPost - Paczkomaty 24/7
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 299,99 zł Płatne z góry 10,90 zł Przy odbiorze - nie dotyczy -
> 300 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze - nie dotyczy -
logo dhl DHL - paczka kurierska
Łączna cena zamaiwanych towarówKoszt dostawy
Płatne z góryPłatne przy odbiorze
0 - 449,99 zł Płatne z góry 13,90 zł Przy odbiorze 13,90 zł
> 450 zł Płatne z góry 0 zł! Przy odbiorze 0 zł!

Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo to kolejne wcielenie rewolucyjnego modelu, który eliminuje wiele problemów klasycznych rozwiązań typu „daisychain”. Całość jest jeszcze lżejsza, przy zachowaniu wysokiej wytrzymałości.

Proponowane przez włoskiego producenta rozwiązania zostało z entuzjazmem przyjęte przez wspinaczy na całym świecie. Stąd też opracowano kolejne już wcielenie tego modelu. Podstawową zmianą jest zastosowanie ultralekkiej, pojedynczej taśmy Dyneema, która pozwala znacznie obniżyć wagę całości, przy zachowaniu wytrzymałości na bardzo wysokim poziomie. Dzięki temu model ten doskonale sprawdza się na dłuższych drogach, a także jako wszechstronna pomoc we wspinaczce górskiej. Całość nie obciąża bowiem zanadto szpeju, a gwarantuje wyśmienite właściwości użytkowe.

Wszyscy znamy zalety klasycznego rozwiązania jakim jest lonża z taśmy z dyneemy lub nylonowej, poprzeszywana w taki sposób, że tworzy się rząd „oczek” umożliwiający wygodne wpinanie karabinków (np. podczas przygotowania do zjazdu) oraz szybką regulację długości na stanowisku. Jednak pierwsze lonże tego typu (tradycyjne daisy chain) posiadają kilka niedociągnięć i należy używać ich z zachowaniem szczególnej ostrożności. Pierwszym problemem jest niska wytrzymałość poszczególnych „oczek”, wynosząca zazwyczaj ok. 3,5 kN, co w niektórych sytuacjach może spowodować prucie lonży. Nie jest to niebezpieczne ponieważ sama pętla posiada wytrzymałość ok. 22 kN więc nie dojdzie do sytuacji całkowitego zerwania. Bardzo niebezpieczne natomiast jest przypadkowe wpięcie w dwa „oczka” równocześnie, które może doprowadzić to całkowitego wyrwania karabinka z lonży. Drugim problemem technicznym jest sposób wiązania takiej lonży z uprzężą. Wiązanie na tzw. „krawat” czyli za pomocą węzła skowronka znacząco obniża wytrzymałość taśmy.

Lonża Multi Chain Evo włoskiej marki Climbing Technology rozwiązuje wszystkie te problemy. Po pierwsze konstrukcja łańcucha zapewnia pełną wytrzymałość 24 kN na każdym odcinku lonży. Każde ogniwo łańcucha, czyli każda poszczególna pętla posiada wytrzymałość 24 kN. Cała lonża zatem posiada również wytrzymałość 24 kN. Dzięki temu nie ma ryzyka prucia się lonży lub błędnego wpięcia karabinka. Dodatkowo marka CT wprowadziła genialne rozwiązanie umożliwiające zawiązanie lonży za pomocą zmodyfikowanego skowronka. Dodatkowa mała pętelka umożliwia przełożenie końca lonży i zawiązanie węzła w taki sposób, że łącznik nie będzie „zgniatany” podczas obciążenia. To rozwiązanie zapewnia dużo większą wytrzymałość samego systemu, a jest równie łatwe i szybkie do zawiązania i rozwiązania co tradycyjny sposób „na krawat”.

Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo wykonana jest z ultralekkiej Dyneemy. Materiał ten jest idealnym kompromisem pomiędzy wagą i wytrzymałością lonży. Zastosowanie pojedynczej taśmy pozwoliło znacząco obniżyć wagę całość w porównaniu do poprzedniego rozwiązania.

Climbing Technology stworzyło zatem absolutnie bezpieczną lonżę typu daisy, umożliwiającą łatwe i szybkie wpinanie się do stanowiska, regulację długości oraz przepinanie do zjazdu. Dodatkowo lonży Multi Chain można użyć do połączenia dwóch punktów asekuracyjnych co umożliwi ich równomierne obciążenie. Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo będzie szczególnie przydatna na długich drogach wielowyciągowych oraz przejściach typu alpejskiego.

Climbing Technology Multi Chain Evo najważniejsze cechy:
  • Bardzo niska waga dzięki zastosowaniu ultralekkiej taśmy Dyneema;
  • Specjalna pętla umożliwiająca bezpieczne i łatwe połączenie z uprzężą;
  • Każda pętla posiada wytrzymałość 24 kN co redukuje ryzyko niewłaściwego wpięcia;
  • Wysoka wszechstronność.

Długość: ok. 125 cm Waga: ok. 90 g

Wytrzymałość: 24 kN

CE 0333 EN 566:2006
Opinie klientów o Lonża Climbing Technology Multi Chain Evo
0.0
0 opinie