top

Plecaki trekkingowe Blue Ice

Plecaki trekkingowe BLUE ICE ® to techniczne i minimalistyczne modele dla miłośników ambitnych wspinaczek - latem i zimą. Zaprojektowane z myślą o przewodnikach górskich i wspinaczach, z materiałów które wytrzymają kontakt ze skałą i duże obciążenia.
0
produkty
Nie znaleźliśmy produktów pasujących do zapytania.

Plecaki trekkingowe Blue Ice to doskonały partner Twoich zimowych wędrówek

Marka Blue Ice jest kolejnym przykładem alpejskiej marki stworzonej z pasji do górskiej aktywności. Francuskie plecaki trekkingowe Blue Ice mają zacięcie stricte zimowe. A to dzięki licznym udogodnieniom konstrukcyjnym, które docenią przede wszystkich wspinacze lodowi, skiturowcy oraz narciarze. Nie oznacza to jednak, że jest to plecak stricte zimowy! Nic bardziej mylnego! Dzięki wygodnemu systemowi nośnemu sprawdzi się doskonale również podczas letnich wycieczek górskich. Możliwość odpowiedniego wyregulowania długości systemu nośnego ma realny wpływ na naszą wygodę podczas wielogodzinnego wysiłku fizycznego. Dostosowuje się on idealnie do krzywizn naszego kręgosłupa maksymalnie odciążając ramiona i kręgosłup. Tym samym przenoszą ciężar z ramion na pas biodrowy. Poznaj szeroką ofertę plecaków trekkingowych w sklepie górskim 8a.pl

Systemy nośne, za które pokochasz plecaki trekkingowe Blue Ice

Plecaki trekkingowe Blue Ice to modele, które łączą w sobie wszystkie niezbędne cechy, których poszukujemy w plecakach. Są lekkie, wytrzymałe i bezgranicznie funkcjonalne. Cechuje je również wygoda, którą zapewnia innowacyjny i przemyślany system nośny Aero Light lub AlpineContact. Ten pierwszy oprócz niskiej wagi, oferuje wiele innych korzyści. Panel tylny wykorzystuje siateczkę 3D, która dba o zapewnienie cyrkulacji powietrza i maksymalnej oddychalności. Ten drugi z kolei zachowuje się jak druga skóra. To za sprawą termoformowalnego panelu w kształcie litery S, który naturalnie dopasowuje się do krzywizny naszego kręgosłupa. System ten zapewnia maksymalną swobodę ruchów, umożliwiając optymalne odprowadzanie wilgoci.

To, za co docenisz plecaki trekkingowe Blue Ice i ich systemy nośne to dopracowane detale, które sprawiają że plecak ten równie dobrze sprawdzi się jako uniwersalny i techniczny model. Mowa na przykład o odpinanym pasie piersiowym oraz biodrowym. W momencie kiedy chcemy odlekczyć nasz plecak trekkingowy po prostu go wypinamy. Plecaki trekkingowe Blue Ice wykorzystują pas biodrowy, który został tak skrojony oraz wyprofilowany, by móc użytkować plecak wraz z uprzężą wspinaczkową lub skiturową. Całość uzupełniono o wygodne pasy ramienne z możliwością regulacji. Tak skonstruowany system nośny wspiera stabilne umiejscawia plecak na plecach i zapewnia optymalne rozłożenie ciężaru. Dzięki temu nie odczujemy przykrego bólu pleców po całodziennej aktywności górskiej, która wynika ze źle dopasowanego plecaka.

Techniczne plecaki trekkingowe Blue Ice, których zadaniem jest wysoka funkcjonalność

Plecaki trekkingowe Blue Ice zostały zaprojektowane do solidnej górskiej aktywności! A jako że górska wyrypa może nieść za sobą prawdziwą przygodę przez wielkie “p”, to przy produkcji plecaków wykorzystano bardzo trwałe materiały. W zależności od modelu są to albo nylon wsparty konstrukcją ripstop, albo bardzo popularna w outdoorze Cordura®. Oba materiały cechują się wysoką odpornością na mechaniczne uszkodzenia, w tym przetarcia wynikające z wieloletniego użytkowania oraz incydentalne przedarcia. Materiał został także zabezpieczony wykończeniem Durable Water Repellent (DWR). Nadaje ono jego wierzchniej warstwie hydrofobowe właściwości. W warunkach wysokiej wilgotności powietrza czy podczas lekkiego opadu chroni przed szybkim namakaniem, opierając się cząsteczkom wody, zapewniając przez to niższą wagę materiału i lepsze właściwości izolacyjne od chłodu.

Plecaki trekkingowe Blue Ice wyposażono w wygodny i stosunkowo szeroki dostęp do komory głównej dzięki systemowi Quick Release. Użytkownicy docenią zapewne liczne kieszenie zaprojektowane w taki sposób, by pomieścić najpotrzebniejsze drobiazgi nie wpływając na przesunięcie środka ciężkości plecaka. Dzięki świetnej konstrukcji plecak zapewnia nam odpowiedni balans w trakcie wspinaczki czy na trudnych i wymagających szlakach jak choćby via ferraty. Liczne troki, pętle oraz przyczepy pozwolą bezpiecznie przymocować kije trekkingowe, czekan, raki, karimatę, namiot czy statyw do aparatu fotograficznego. Na koniec warto jeszcze dodać, że wszystkie plecaki trekkingowe Blue Ice są kompatybilne z systemami hydracyjnymi. Oznacza to możliwość podwieszenia i umiejscowienia w specjalnie do tego przeznaczonej kieszeni bukłaka z wodą oraz izotonikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy mogli w łatwy sposób regularnie się nawadniać bez konieczności każdorazowego ściągania plecaka.