top

Plecaki turystyczne 80-100 litrów

Plecaki turystyczne 80 - 100 litrów to największe z największych! Idealne na długodystansowe trekkingi i wyprawy dookoła świata. Wyposażone w systemy nośne ze stelażem które sprawią, że największe ciężary dadzą wygodnie się nosić! Plecaki trekkingowe 80-100 litrów topowych marek dają gwarancję wysokiej jakości wykonania, wytrzymałych materiałów oraz rozbudowanego systemu nośnego, dzięki któremu wygodnie dopasujemy całość do sylwetki.
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

5 Produkty

Wyczyść

Plecaki 80l

Największe plecaki turystyczne oferowane przez topowe marki to modele wybierane na ekspedycje i wyprawy które często trwają kilka miesięcy. Najczęściej na plecak turystyczny 80l i więcej decydują się osoby posiadające spore doświadczenie w podróżowaniu. Tej wielkości modele to już spory ciężar na plecach i poruszanie się z nimi wymaga większej wprawy, szczególnie jeśli myślimy o pokonywaniu z nimi górskich szlaków. Wypakowany po brzegi plecak turystyczny 80l znacząco wpływa na równowagę podczas pokonywania trudniejszych odcinków, stąd modele te są najczęściej użytkowe w łatwiejszym terenie lub na szlakach długodystansowych. W ofercie czołowych producentów znajdują się plecaki 80l damskie i męskie, choć to najczęściej panowie decydują się na tak duże modele. Podział plecaków pozwala na idealne dopasowanie każdego z nich do sylwetki. Nieco inaczej wyprofilowany i zazwyczaj krótszy system nośny dla pań gwarantuje znacznie wyższy komfort noszenia tak dużego ciężaru.

Plecaki 90l

Jeśli plecak 80 czy 85l to za mało, do dyspozycji turystów przygotowane są także większe modele. Plecak turystyczny 90l to dość rzadki widok na szlaku. Świetnie sprawdzi się w czasie kilkutygodniowych wypraw w nieznane, kiedy ilość ekwipunku znacznie przekracza średnią wielkość. Modele tej pojemności są najczęściej wybierane prze najsilniejszych miłośników dalekich wypraw, którzy bez problemu poradzą sobie z dużą wagą. Podobnie jak w przypadku plecaków 80l czy 100l, kluczowym elementem tych modeli jest system nośny. Panele z bardzo grubej pianki stosowane są zarówno w panelu stykającym się z plecami, jak i w pasie biodrowym czy ramiennych. Ma to na celu zapewnieni optymalnego rozłożenia ciężaru i zabezpieczenie przed nadmiernym uciskiem w kluczowych miejscach. Plecak 90l powinien być wyposażony w taki system nośny, który niemal otula użytkownika. Dzięki temu plecak będzie podążał za każdym ruchem, a obciążenie nie będzie aż tak bardzo odczuwalne.

Plecaki 100l

Plecak turystyczny 100l, a także przekraczający tę pojemność to rzadkość w ofertach czołowych producentów. Zazwyczaj marki posiadają w swojej ofercie 1-2 modele tego rodzaju. Modele tego typu są często wybierane na plecaki podróżnedo samolotu, dzięki czemu w bagażu rejestrowanym można zmieścić jeszcze więcej rzeczy. Oprócz klasycznych modeli trekkingowych w ofercie kilku producentów dostępne są specjalistyczne plecaki 100l o przeznaczeniu górskim. To optymalny wybór, kiedy do obozu bazowego musimy wnieść sporą ilość sprzętu. Raki, czekany, odzież wysokogórska, kuchenki do topienia śniegu, namioty – wszystko to musi się w nim zmieścić. Plecaki 100 litrowe charakteryzują się maksymalną wytrzymałością. Grube materiały pozwalają w pełni wykorzystać pojemność plecaka, bez obaw o jego przypadkowe uszkodzenie na szlaku.