top

La Sportiva Buty wysokogórskie

Buty wysokogórskie La Sportiva są projektowane do zdobywania najwyższych szczytów górskich. Potrzebujesz buty w Tatry, Alpy czy Himalaje? – sprawdź obuwie La Sportiva dedykowane do poruszania się w takim terenie.
13
produkty
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

Produkty 13

na stronę

Buty wysokogórskie La Sportiva to niezawodność

Marka słynie z doskonałego obuwia górskiego, które pozwala podejmować coraz to nowsze wyzwania w górskim terenie. Niezwykle rozbudowana kolekcja obejmuje niemal wszystkie typy butów. Zaczynająca od najlżejszych butów biegowych, poprzez podejściowe buty La Sportiva, po obuwie trekkingowe. Ukoronowaniem kolekcji są bez wątpienia najbardziej zaawansowane buty wysokogórskie La Sportiva. To obuwie, które musi się cechować maksymalną niezawodnością. Jest bowiem użytkowane w najtrudniejszych warunkach pogodowych na świecie. Jest narażone na ekstremalnie niskie temperatury, wiatr, otarcia o ostre skały i lód. Przy tym wszystkim musi doskonale zabezpieczyć nogi i zapewnić im komfortowy klimat podczas zdobywania najwyższych szczytów. Tylko najbardziej renomowane marki obuwnicze posiadają w swojej ofercie obuwie wysokogórskie, a do nich z pewnością należy La Sportiva.

Konstrukcja butów wysokogórskich La Sportiva

Buty przystosowane do poruszania się w wyższych górach posiadają wiele charakterystycznych cech, które wyróżniają je spośród pozostałego obuwia. Pierwszym elementem, który można zauważyć na pierwszy rzut oka jest z pewnością bardzo mocna konstrukcja cholewki. Dodatkowe zabezpieczenie przed uszkodzeniami w postaci solidnego gumowego otoku sprawia, że buty wysokogórskie La Sportiva świetnie spiszą się na skalnych i lodowych ścianach, skutecznie chronione przed licznymi przytarciami czy nawet rozcięciem cholewki. Drugim charakterystycznym elementem jest z pewnością możliwość zamocowania raków półautomatycznych lub automatycznych. To konieczność w przypadku poruszania się po stromych zboczach. Pewne mocowanie raków do butów pozwala w pełni wykorzystać ich możliwości, a także gwarantuje błyskawiczne zakładanie i ściąganie. Aby możliwe było wykorzystanie raków półautomatycznych lub automatycznych cała konstrukcja buta musi się też charakteryzować odpowiednią sztywnością, Buty wysokogórskie La Sportiva wykorzystują też kilka opatentowanych rozwiązań. Impact Brake System to specjalny kształt bieżnika, który zapewnia jeszcze lepszą przyczepność na podejściach i w trakcie schodzenia. Specjalny elastyczny panel w cholewce 3D Flex System gwarantuje odpowiednią pracą butów w okolicy kostki, dzięki czemu mogą się one lepiej dopasowywać do ukształtowania terenu, zapewniając jednocześnie odpowiednie wsparcie. Dzięki temu osiągnięto zwiększoną przyczepność i komfort zarówno podczas podchodzenia, schodzenia, jak i trawersowania stoku.

Zróżnicowane buty wysokogórskie La Sportiva

W ramach kolekcji obuwia górskiego dostępne są zróżnicowane modele. Najwyższe z nich przygotowane z myślą o wykorzystaniu w Himalajach. Zintegrowane stuptuty, dodatkowa ocieplina, a także często wyjmowane wewnętrzne botki pozwolą poruszać się w ekstremalnie niskich temperaturach. To wyspecjalizowane buty ekspedycyjne dla najbardziej doświadczonych użytkowników. W ramach tej serii znajdziemy również wiele modeli świetnie sprawdzających się w Alpach czy zimą w Tatrach. To nieco lżejsze obuwie, jednak cały czas przystosowane do użytkowania raków półautomatycznych czy automatycznych. To idealny wybór na techniczne drogi górskie.

Buty wysokogórskie La Sportiva kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy niemal pełną ofertę tego renomowanego producenta obuwia i odzieży górskiej. Dopracowane modele wysokogórskie to zwieńczenie kolekcji. Najbardziej dopracowane modele, na których można polegać w ekstremalnych warunkach pozwolą podejmować kolejne górskie wyzwania. Buty wysokogórski La Sportiva to świetny wybór podczas zdobywania najwyższych szczytów.

Sprawdź inne produkty La Sportiva

La Sportiva Buty trekkingowe La Sportiva Buty damskie La Sportiva Buty wspinaczkowe La Sportiva Buty do biegania La Sportiva Wyprzedaż