top

La Sportiva Buty podejściowe

Buty podejściowe La Sportiva to bardzo lekkie obuwie górskie, które wyśmienicie sprawdza się na skalnych ścieżkach i szlakach. Nowoczesne konstrukcje zapewniają przyczepność i precyzję na małych stopniach.
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

25 Produkty

Wyczyść

La Sportiva – buty podejściowe dla wspinaczy i turystów

W bogatej ofercie tego producenta nie mogło oczywiście zabraknąć butów podejściowych. Doskonale wypełniają one lukę pomiędzy butami trekkingowymi La Sportiva, a obuwiem biegowym. Przystosowano je bowiem do pokonywania trudnego terenu, jednak jednocześnie cechują się lekkością, dzięki czemu nie obciążają tak nóg. Buty podejściowe La Sportiva to zróżnicowana kolekcja kierowana do wielu użytkowników. To świetne buty zarówno dla wspinaczy, jak i doświadczonych turystów poruszających się latem w wymagającym terenie. Wśród dostępnych modeli zdecydowanie przeważają półbuty z serii Traverse X, które najlepiej spisują się w cieplejszej części roku, oferując znakomitą wentylację i pełną swobodę ruchów stopy.

Czym charakteryzują się buty podejściowe La Sportiva?

Można wyróżnić kilka cech wspólnych, które spotkamy niemal w każdych podejściówkach marki La Sportiva. Po pierwsze jest to wysoki poziom amortyzacji i elastyczność konstrukcji. Elementy te zapożyczono z obuwia biegowego. Sprawiają, że buty oferują bardzo wysoki poziom komfortu. Po drugie obuwie podejściowe posiada cholewki bardzo dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami, przez co całość odznacza się wysoką trwałością na skalnych szlakach. Po trzecie buty podejściowe La Sportiva wyposażono w system wiązania inspirowany obuwiem wspinaczkowym. Sięgające niemal samych palców sznurówki umożliwiają perfekcyjne dopasowanie obuwia do stopy, gwarantując pełną kontrolę każdego kroku. Po czwarte wreszcie, we wszystkich podejściówkach znajdziemy podeszwy o ponadprzeciętnej przyczepności. Często będzie to model renomowanej firmy Vibram® wykorzystujący gumę MegaGrip. Oferuje ona doskonałą trakcję na skalnym podłożu. W połączeniu z odpowiednio zaprojektowanym bieżnikiem całość doskonale sprawdza się na górskich szlakach i ścieżkach.

Zróżnicowane buty podejściowe La Sportiva

Najbardziej znana kolekcja obuwia podejściowego tej marki to Traverse X. W jej ramach powstało kilka modeli różniących się nieco konstrukcją. Najlżejsze modele TX2 powstały głównie z myślą o wspinaczach chcących dotrzeć pod odległe ściany. Buty te są bardzo lekkie i można je z łatwością złożyć w celu przytroczenia do uprzęży wspinaczkowej. To idealne rozwiązanie na letnie wyjazdy w skały. Modele La Sportiva TX4 oferują zwiększoną amortyzację i są nieco sztywniejsze, dzięki czemu doskonale sprawdzą się w bardziej wymagającym terenie. Model ten jest częstym wyborem turystów oraz osób pokonujących górskie szlaki z niewielkim bagażem.

Podejściówki La Sportiva kupisz online w sklepie 8a.pl

Zapewniamy pełen wybór butów podejściowych La Sportiva. Wśród nich dostępne są zarówno najlżejsze modele na lato, jak i buty z membraną GORE-TEX®, które świetnie sprawdzą się w przejściowych porach roku. Ochrona stopy przed wodą pozwoli wygodnie przemieszczać się nawet w deszczowych warunkach.