top

Kije biegowe

Kije biegowe to konstrukcja opracowana specjalne dla miłośników trail runningu. Są lekkie, a przy tym cechują się dobrą wytrzymałością. Dodatkowo ich złożenie i rozłożenie zajmuje kilka sekund.
Filtry (1)
Filtry
Kupuj przez
  1. Długość użytkowa
    141 - 150 cm
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Zobacz jako Siatka Lista

2 Produkty

na stronę
Wyczyść

Kije biegowe to świetny dodatek do biegów w górzystym terenie

Chcesz wesprzeć swoją sylwetkę podczas dynamicznego przemierzania tras? Postaw więc na funkcjonalnie skonstruowane kije biegowe. Tworzą one dodatkowy punkt podparcia, aby pomóc Ci podczas przemierzania zaplanowanej trasy. Dzięki nim będziesz mógł cieszyć się efektywnym dążeniem do celu. Całość jest doskonałym wsparciem w terenie. Z racji swojego przeznaczenie, kije niezwykle łatwo składa się i rozkłada, tak aby pozwalać Ci na cieszenie się płynnością biegu. Doskonale sprawdzą się, kiedy chcesz pokonywać spore wzniesienia.

Aluminium czy karbon - jakie kije biegowe wybrać?

Ze względu na swoje przeznaczenie kije biegowe muszą charakteryzować się zaawansowaną konstrukcją. Tworzone są bardzo często z karbonu, który doskonałe łączy dwa obszary. Z jednej strony jest lekki, a z drugiej cechuje się również dobrą wytrzymałością (choć ze względu na swoją  sztywność jest mniej odporny na pęknięcia). Niska waga jest kluczowa, kiedy chcesz cieszyć się sprawnym przemieszczaniem się. Kiedy podczas pokonywania jednego z odcinków drogi nie będziesz chciał użytkować kijów i przytroczysz je do plecaka, masz pewność, że nie wpłynie to negatywnie na możliwości dynamicznego dążenia do celu. Niektóre modele wykonane są z aluminium. Stop ten waży nieco więcej niż karbon, ale cechuje się większą giętkością. Dobrze znosi naprężenia, które powstają, kiedy wspierasz się na kijach. Na rynku obecne są także kije, które powstały z połączenia karbonu oraz aluminium. Takie zróżnicowanie modeli umożliwi Ci wybranie takiego, który sprosta stawianym przez Cienie wymaganiom.

Kije biegowe – dodatkowe zalety

Komfort wykorzystania kijów jest również zależny od budowy części chwytnej. Zastosowane tu materiały muszą szczególnie dobrze odprowadzać wilgoć z okolic dłoni. Zwiększona suchość w ich okolicy polepsza bowiem możliwości chwytne. Wygoda ich utrzymania jest także zależna od profilu rękojeści. Jest ona tak skonstruowana, aby dłoń mogła odpowiednio się na niej ułożyć. Kije biegowe wyposażane są także w taśmy nadgarstkowe. Wspierają one komfortowe ich utrzymanie. Cechują się również odpowiednią oddychalnością, a czasem także wentylacją. W ten sposób zapewniają przyjemny klimat okolicy nadgarstka. Projektanci dbają również, abyś bez problemu mógł złożyć i rozłożyć kije. Zazwyczaj posiadają one konstrukcję sondy, dzięki czemu cały proces zajmuje kilka sekund. Po złożeniu całość posiada  niewielkie rozmiary, co ułatwia troczenie modeli do plecaka. Kolejnym istotnym elementem konstytucyjnym jest końcówka. Renomowani producenci kijów biegowych, jak Black Diamond, Fizan, Dynafit czy Komperdell dostępne w 8a.pl, wykorzystują końcówki doskonale sprawdzające się na rożnym typie podłoża. Często w zestawie znajdziesz także gumowe nakładki, chroniące przed nadmiernym ścieraniem się końcówki na asfalcie.